آرایش پوست های حساس و نکات مهم آن

پوست و مو ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آرایش پوست های حساس و نکات مهم آن

پوست حساسی دارید؟ شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که با وجود این که از کرم های مرطوب کننده قوی استفاده می کنید، باز هم احساس می کنید پوست تان حساس است!

معمولا افرادی که دارای پوست های حساس هستند از مواد آرایشی مخصوصی استفاده میکنند.این افراد ترجیح میدهند از مارکهایی که کمتر ایجاد الرژی میکنند و توسط متخصصین پوست تست شده اند و دارای برچسبی هستند که نشان می دهند.این محصولات کمتر ایجاد آلرژی میکنند،استفاده کنند.

آرایش پوست های حساس و نکات مهم آن

آرایش پوست های حساس

البته باید توجه داشت که متاسفانه ، الزامی در مورد این برچسبها برای تولیدکنندگان وجود ندارد. بنابراین مصرف کنندگان باید محصولات را با دقت مورد بررسی قرار دهند.‍
برخی از افزودنی ها خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهند،مثل:رایحه ها،رنگهای مصنوعی،موادنگهدارنده بیش از حد و برخی ازواکس هاو روغن ها.

این مواد افزودنی در افراد قابل توجهی ایجاد آلرژی می کنند.بنابراین هنگام انتخاب لوازم آرایشی باید آنهایی را انتخاب کنیم که دارای فرمولاسیون ساده تر باشند ودر آنها ازمواد نگهدارنده وعطریات غیر ضروری کمتر استفاده شده باشد.
واکس ها و روغن ها نیز باعث بسته شدن منافد پوست میشوند.
برخی از کارشناسان استفاده از مواد معدنی را یک جایگزین مناسب برای افراد دارای پوست حساس میدانند.با این حال بهترین توصیه برای افراد با پوست حساس این است که قبل از خرید محصولات آرایشی با متخصصین پوست مشورت کنند تا دچار آلرژی نشوند.

نکات مهم دیگر در مراقبت از پوست های حساس

مفیدترین مرطوب کننده برای پوست‌های حساس

پوست‌های حساس رطوبت خود را به سرعت از دست می‌دهند و برای جبران این رطوبت و آسیب‌های ناشی از آن، از مرطوب کننده استفاده نمایید. آب‌رسانی به پوست‌های حساس بسیار ضروریست. یک مرطوب کننده خوب باید حاوی موادآب‌رسان در ترکیباتش باشد که مشابه مواد طبیعی موجود در پوست باشد.

آب‌رسانی به پوست مانع از آسیب‌های پوستی شده و در برابر خشکی از آن مراقبت می‌کند. ترکیباتی که به آب‌رسانی پوست کمک می‌کند:

اسید لاکتیک
اسید آلفا هیدروکسیل
گلیسیرین
آنتی‌اکسیدان‌ها

آرایش پوست های حساس و نکات مهم آن

اهمیت استفاده از ضد‌آفتاب

نور خورشید برای تولید ویتامین D ضروری است، اما یکی از دشمنان جدی پوست قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید است. تشعشعات و امواج طولانی خورشید به عمق پوست نفوذ کرده و موجبات آسیب‌های پوستی را فراهم می‌کند. اما امواج کوتاه، قادر به نفوذ به عمق پوست نیستند و موجب آفتاب سوختگی می‌شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت مداوم و بدون محافظ موجب پیری پوست و مانع از کلاژن‌سازی و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست بیرونی می‌گردد و اگر این صدمات عمق بیشتری داشته باشد، حتی ممکن است منجر به سرطان پوست گردد. محافظت از پوست با لایه ضخیمی از کرم ضد آفتاب یکی از امور بسیار ضروری در مراقبت‌های پوستی است. بهترین و مطمئن‌ترین ضدآفتاب‌ها در برابر تشعشعات خورشید، نمونه‌هایی هستند که حاوی زینک اکساید و دی‌اکسید تیتانیوم باشند.

با مراقبت از پوست‌های حساس، از زیبایی و سلامت خود اطمینان حاصل کنید. زیبایی باید از درون نشات ‌گیرد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of