آموزش آرایش چشم برای خانمهای بالای ۴۰ سال

آرایش چهره ۳۰ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش آرایش چشم برای خانمهای بالای ۴۰ سال

آرایش و میکاپ از جمله کارهای مورد علاقه در بین خانمها است و به طور عمومی تر زمانی که قرار است به میهمانی یا جشنی بروند حتما سعی می کنند جدیدترین مدل ها را برای آرایش صورتشان انتخاب کنند تا در آن میهمانی در زیبایی تک باشند.
آرایش برای خانمها در سنین مختلف متفاوت است و برای اینکه مدل میکاپ شما طبیعی باشد باید اصول آرایشی مربوط به هر سن را بدانید و آنها را به کار ببرید تا به هدف خود که زیباتر شدن است  برسید. مثلا نوع آرایشی که برای خانمهای جوان استفاده می شود قطعا با مدل آرایش یک خانم مسن متفاوت است و البته روش های استفاده از لوازم آرایشی هم برای این رده های مختلف سنی فرق دارد.
در میکاپ چه برای خانمهای مسن و چه برای خانمهای جوان، باید به اجزاء مختلف صورت دقت داشت؛ مثلا آرایش چشم باید هماهنگ با آرایش سایر قسمتها باشد و همینطور باید مناسب با رنگ پوست شما باشد؛ نکته ای که در این مطلب از پورتال رنگی برای شما در نظر گرفته ایم اصول آرایش چشم برای خانمهای بالای چهل سال است. همانطور که می دانید خانمها بعد از سن ۴۰ سالگی پوست شان آن طراوت و شادابی قبلی را ندارد و باید در آرایش این نکته را مد نظر داشت.  به عبارت ساده تر آرایش چشم این دسته از خانمها به دلیل نازک تر شدن و گاهی ایجاد چروک در پوست دور چشم از حساسیت بیشتری برخوردار است. اگر با ما همراه باشید نکات مهم در آرایش چشم این گروه از خانمها را یاد می گیرید.

 

اصول اساسی در آرایش خانمهای بالای ۴۰ سال

ترفندهایی برای ضد پیری چشم در آرایش چشم خانمهای بالای ۴۰ سال

در ادامه ترفندهای پنج گانه برای آرایش چشم خانمهای بالای چهل سال را در نظر گرفته ایم تا کسی سن شما را تشجیص ندهد و چشمان شما همان طراوت گذشته را داشته باشند.

ترفندهای پنجگانه گانه آرایش چشم :

ترفند اول:  کانسیلر دو کاره انتخاب کنید

با افزایش سن، حفظ آب زیر چشم‌ها حیاتی‌تر می‌شود، که گودی‌های سیاه زیر چشم را پدید می‌آورند. تامی ریورو، کارشناس زیبایی افراد مشهور می‌گوید، کانسیلر دوکاره‌ با توناژ زرد کمرنگ که خاصیت برجسته‌کنندگی نیز دارد را انتخاب کنید.

آموزش آرایش چشم

ترفند دوم: از رنگ های گرمتر استفاده کنید

سایه‌های چشم با رنگ‌های گرم. ریورو می‌گوید، سایه‌های خاکستری و قهوه‌ای کمرنگ تنها موجب می‌شود چشمان شما خسته‌‌تر به‌نظر برسند. پیشنهاد او رنگ‌های گرم است؛ هر آنچه که روشن و گرم باشد احساس سرزندگی را به دیگران القا می‌کند. مایکل رادو ، آرایشگر افراد مشهور می‌گوید، برای پوست‌های روشن‌تر، رنگ‌هایی با پایه‌ی وانیلی و موکای روشن را بکار برید؛ برای پوست‌های تیره از پرتقالی هلویی و زرد طلایی کمک بگیرید.

ترفند سوم: همیشه پرایمر بزنید

به‌طور معمول، هنگامی که پای چشمان در میان باشد، اندکی از هر محصولی نیز زیاد است. اما آماده شدن پلک چشم برای رنگ و آرایش ضروریست، حتی اگر قصد استفاده از سایه و خط چشم ندارید. رادو می‌گوید: پرایمر موجب صاف شدن و تصحیح رنگ پلک شده و موجب می‌شود تا جوانتر به‌نظر برسید. اگر مایلید پلک‌هایتان رنگ بیشتری داشته باشد، از پرایمر استفاده کنید زیرا پرایمر از چین‌و چروک جلوگیری می‌کند.

ترفند چهارم: مات کنید

براندن هاپستین، آرایشگر افراد مشهور می‌گوید، وقتی روشن‌کننده را روی پوست چروکیده بمالید، درحقیقت چروک‌ها و در نهایت سن شما بیشتر جلب توجه می‌کند. یک سایه‌ی مات، پلک‌ها را صاف کرده و همه خطوط ریز را مخفی می‌نماید . پیشنهاد هاپستین برای درخشش فوق‌العاده، اضافه کردن سایه به گوشه‌ی چشم است، زیرا مرکز نور است و کمی سایه کفایت می‌کند.

ترفند پنجم: به هر قیمتی شده از مایعات اجتناب کنید

با افزایش سن خطوط خشن و ضخیم اطراف چشم به دشمنان سرسختی بدل می‌شوند، بنابراین خط چشم های مایع به هیچ ‌عنوان راه‌حل “نمی‌شوند”. ریورو می‌گوید، من معمولا خط چشم ژلی را برای افراد بالای ۴۰ سال پیشنهاد می‌کنم: زیرا کنترل بیشتری می‌توان روی رنگ و کاربرد آن داشت. اما باید فقط یک لایه نازک بزنید. رادو می ‌گوید: با مالیدن لایه‌ی نازکی از خط چشم و تا جایی که ممکن است به مژه‌ها نزدیک، خط چشمی سیاه‌تر، ضخیم‌تر و چشمانی شفاف‌تر و هویدا‌تر خواهید داشت.

پورتال رنگی _ آموزش آرایش چشم برای خانمهای بالای ۴۰ سال
منبع: دلگرم

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !