آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

سبک زندگی ۰۱ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل _ نُقل خبر : افزایش وزن، چاقی، کاهش سن سکته های قلبی و مغزی و ابتلا به انواع بیماری های قلبی و دیابت، همه و همه، از عوارض تغییر شیوه زندگی در دنیای ماشینی امروز است. شاید خیلی از ما تا نام ورزش و تحرک میان بیاید، بگوییم وقت کافی برای انجام کارهای روزمره خود هم نداریم، چه برسد به ورزش کردن. زندگی ماشینی و مدرن، همه ما را به سمت یکجانشینی و سکون سوق داده و همین یکجانشینی، بلای جانمان شده است. راه های بسیار ساده ای وجود دارند که می توان با اختصاص کمترین زمان ممکن، بیشترین بهره را از آنها برد و کالری بیشتری در طول روز سوزاند؛ راه هایی که در این مطلب به آنها اشاره خواهدشد.

ساعتی یک بار از جایتان بلند شوید

یکی از آسان ترین راه کاهش وزن برای کارمندان تحرک است. اگر کارمند هستید و مجبورید ساعت های طولانی در طول روز بنشینید، هر ۱ ساعت یک بار حدود ۱۵ دقیقه از جای خود بلند شوید و سر پا کارهایتان را انجام دهید. در طول انجام کار هم مدام پا به پا شوید تا همین تحرک کوچک، سوخت و ساز بدنتان را افزایش بدهد. این توصیه را هنگام انجام کارهای خانه هم به خاطر داشته باشید.

به جای تلفن زدن به همکارتان به اتاقش بروید

اگر با همکاران خود کاری دارید یا یک لیوان چای یا قهوه بین روز می خواهید، از تلفن استفاده نکنید. خودتان به اتاق همکارتان بروید یا به آشپزخانه بروید و برای خودتان چای و قهوه درست کنید.

به جای صندلی، روی توپ بنشینید

اگر در اتاق تنها هستید، میزتان بلند است و ارباب رجوع ندارید، به جای صندلی روزی یکی- دو ساعت روی توپ های بزرگ ورزشی بنشینید. البته اگر در محل کار نمی توانید از این توپ ها استفاده کنید، در خانه از آنها کمک بگیرید. به علاوه، بهتر است هنگام نشستن، مدام بالا و پایین بروید و بدنتان را به کالری سوزی بیشتر تحریک کنید.

وقتی نشسته اید دست و پایتان را تکان دهید

اگر مجبورید بیش از ۳۰ دقیقه در وضعیت نشسته یا ایستاده باقی بمانید، حتما پاهایتان را تکان دهید، پا به پا شوید یا حتی در صورت امکان و هنگام کارهای سرپایی که دستت تان درگیر نیست، دستها را هم کنار پهلوها شل کنید و تکان دهید.

یکی دیگر از آسان ترین راه کاهش ورن در منزل این است که ریموت کنترل تلویزیون را دور از دسترس خود بگذارید

برای ایجاد انگیزه برای تحرک بیشتر، کنترل وسایل گرمایشی، سرمایشی و صوتی و تصویری را از خودتان دور کنید تا برای استفاده از وسیله مورد نظرتان، مجبور شوید از جایتان بلند شوید.

موقع حرف زدن بایستید؛ ننشینید!

اگر می خواهید کاری را به همکاری یا یکی از اعضای خانواده تان توضیح دهید، حتما سرپا بایستید و تحرک محدودی هم هنگام حرف زدن داشته باشید.

پای تلویزیون ننشینید! بایستید!

گاهی برای تماشای تلویزیون، سرپا بایستید و راه بروید. در طول این راه رفت، بدن خود را هم به سمت چپ و راست بچرخانید تا کالری بیشتری بسوزانید. در طول این نوع راه رفتن با لباس های راحت خانگی، می توانید عضلات شکمتان را هم منقبض کنید تا چربی سوزی بیشتری در ناحیه شکم ایجاد شود.

آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

۱۰ دقیقه قبل از ناهار درجا بزنید

همه کارمندان، ساعت خاصی برای صرف ناهار دارند. بهتر است تنها ۱۰ دقیقه از این زمان را به کالری سوزی اختصاص بدهید. یعنی ۱۰ دقیقه قبل از ناهار با سرعت بالا درجا بزنید یا ورزشی شبیه طناب زدن انجام بدهید.

در حالت نشسته از فنر و کش ورزشی استفاده کنید

در زمان استراحت، یک فنر یا حلقه ورزشی را در دستتان باز و بسته کنید. هنگام کارهای نشستنی هم می توانید کش ورزشی را دور پاهایتان بپیچید و با نیرویی که برای باز و بسته کردن پاهای کش دار خود به کار می برید، کالری بیشتری بسوزانید.

دست هایتان را با هر دم و بازدم باز و بسته کنید

وقتی در حال مطالعه هستید و مجبورید برای ساعاتی یک جا بنشینید و کاری هم با دستان خود ندارید، دست هایتان را با هر دم و بازدم، باز و بسته یا بالا و پایین کنید.

در حالت نشسته، ورزش کشش انجام دهید

بعد از هر ۴۵ دقیقه کارکردن، تنها ۷-۵ دقیقه از جایتان بلند شوید و ورزش های کششی انجام دهید. هرچه کشش ایجادشده در عضلاتتان بیشتر شود، خستگی تان هم بیشتر رفع می شود و کالری بیشتری می سوزانید. همچنین می توانید وقتی مجبور به انجام کارهای نشستنی هستید، با تکان دادن پهلوهای خود به چپ و راست، قدری کالری سوزی بدن خود را بالاتر ببرید. در حالی که نشسته اید، کف پاها را هم از زمین فاصله بدهید و چند ثانیه پا در هوا بمانید و به حالت اولیه برگردید.

موقع مسوارک زدن راه بروید

برای مسواک زدن، لازم نیست یک جا بایستید. می توانید ۳ تا ۵ دقیقه برای مسوالک زدن درنظر بگیرید و در طول این مدت، پاهایتان را هم در طول راه رفتن، بلرزانید.

به ماشین معتاد نشوید

اگر از خودروی شخصی استفاده می کنید، برای مسیرهایی که زیر ۲۰ دقیقه پیاده روی دارند، قید ماشین سواری را بزنید و پیاده رفت و آمد کنید. برای مسیرهای طولانی تر، سعی کنید یک روز در میان از خودروی شخصی استفاده کنید تا فرصتی برای پیاده روی داشته باشید.

نُقل خبر _ آسان ترین راه کاهش وزن برای افراد تنبل

برچسب ها

Please Login to comment