آقایان بخوانند:مزایای داشتن ریش

پزشکی و سلامت5 ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آقایان بخوانند:مزایای داشتن ریش

مو یکی از قسمت های بدن است که در برخی نقاط بدن جهت زیبای کاربرد دارند مانند موی سر، اما در برخی نقاط بدن از آنها به عنوان موی زاید نام برده می شود و چه خانمها و چه آقایان در صدد رفع و برداشتن آنها بر می آیند و روشهای مختلف رفع موی زاید را امتحان می کنند. این مطلب از پورتال رنگی را اختصاص داده ایم به آقایان و در مورد موی صورتشان می خواهیم بحث کنیم.
برای برخی از آقایان موی صورت حالت زیبایی دارد و مدلهای مختلف ریش و سبیل را امتحان می کنند. اما برخی دیگر از آقایان سعی می کنند با اصلاح هر روزه صورتشان را از وجود این موها پاک می کنند. اما باید بدانید که ریش و داشتن ریش دارای مزایایی است که اگر این مطلب را تا پایان همراهی کنید به همه آنها دست می یابید.
در بحث ریش و اصلاح ریش  برخی آقایان از تیغ برای اصلاح استفاده می کنند و برخی هم از انواع ماشین های ریش تراش. اما احتمالا شما هم شنیده اید که تیغ زدن صورت مضر است و حالا در این مطلب پورتال رنگی ما بر اساس نتایج تحقیقات علمی به شما می گوییم که واقعا تیغ زدن صورت مضر است!

آقایان بخوانند : مزایای داشتن ریش

نتایج پژوهش های علمی در مورد ضرر تیغ زدن صورت

در پژوهش های اخیر در مجله عفونتهای بیمارستانی، دانشمندان صورت ۴۰۸ کارمند بهداشتی درمانی مرد را با ریش و بدون ریش تمیز کردند، تا مشاهده کنند که آیا همان گونه که برخی ادعا کرده اند، واقعاً ریش لانه توده مملو از باکتری است یا خیر. چیزی که آنها یافت کردند این بود که، مردانی که ریش خود را تراشیده بودند، ناقل باکتریهای بیشتری نسبت به افراد دارای ریش بودند. به طور کلی، آلودگی در کارکنان بهداشتی درمانی مرد ریش دار و بدون ریش مشابه است. با این حال، برخی از گونه های باکتریایی خاص در کارکنانی که ریش نداشتند شایعتر بود.

آیا این را می دانستید؟

به گفته محققان، افزایش حضور باکتری میتواند در نتیجه تراشیدن ریش باشد که، میتواند موجب بروز خراشیدگیهایی بسیار ریز بر روی پوست صورت شود و مکانی را برای بقای باکتریها به وجود آورد.

اما سئوال دیگر این است که، آیا ریش در کنار توانایی انجام کار خوب امکان بخشیدن قیافه ای واقعاً خوب به مردان را دارد یا خیر.
برای اطلاعات بیشتر، مجموعه ای تصادفی از ریشها تمیز شدند و برای دکتر آدام رابرتز، یک میکروبیولوژیست در کالج دانشگاه لندن فرستاده شدند، تا بررسی کند که آیا میتواند با استفاده از باکتریهای یافت شده چیزی را پرورش دهد. دکتر موفق به رشد بیش از ۱۰۰ باکتری مختلف از ریشهای این افراد شد. جالب توجه تر اینکه وی در برخی از ظروف کشت میکروب متوجه شد که چیزی وضوح باکتریهای دیگر را از بین میبرد.این «چیز» یک میکروب یا آنچه که ما اکنون با نام آنتی بیوتیک میشناسیم، بود.

داشتن ریش

ما میکروبها را به عنوان دشمن خود میپنداریم، اما پر واضح است که آنها چنین نگاهی نسبت به ما ندارند. باکتریها و قارچها وقت خود را صرف رقابت با یکدیگر میکنند. آنها برای غذا، منابع و فضا با یکدیگر به رقابت میپردازند. با انجام این کار طی هزاران سال، آنهانوعی از پیشرفته ترین سلاحهای شناخته شده برای میکروبها، یعنی آنتی بیوتیک را تکامل داده اند.
علیرغم اینکه هنوز تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع لازم است، اما این یافته ها میتوانند موجب شوند، تا شما نگاهی اندک متفاوت تر به دوستان ریشدار خود داشته باشید.

پورتال رنگی _ آقایان بخوانند : مزایای داشتن ریش
منبع : سیمرغ

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !