آموزش آرایش کردن متناسب با رنگ پوست

آرایش چهره ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش آرایش کردن متناسب با رنگ پوست

آموزش آرایش: زیبایی برای هر فردی بخصوص خانمها مهم است و اغلب خانمهایی که اهل آرایش هستند گران ترین و بهترین برندهای لوازم آرایش را تهیه می کنند تا بتوانند به مدل آرایش دلخواهشان برسند. اما واقعیت ان است که ما باید به نکاتی در آرایش صورت توجه کنیم؛ نکاتی از قبیل توجه به اینکه هر کدام از اجزائ صورت نیازمند مدل خاص آرایش خود هستند و در این بین رنگ پوست از مهم ترین نکاتی است که شاید برخی از خانمها به ان بی توجهی می کنند. ما در این مطلب به صورت راهنمایی کامل به شما یاد داده ایم که چگونه با توجه به رنگ پوست آرایش کنید. امیدواریم این مطلب را بپسندید. با ما همراه باشید.

توصیه های جیمی گرینبرگ در آرایش متناسب رنگ پوست

در این مطلب با توجه به تجربیات جیمی گرینبرگ، یکی از آرایشگران معروف هنرپیشه‌های شناخته شده،برای شما در مورد آرایش صورت صحبت کرده ایم.

اول رنگ پوست‌تان را بشناسید سپس زیرسازی کنید

آموزش آرایش کردن متناسب رنگ پوست

فونداسیون برای انواع پوست‌ها توصیه می‌شود: «سرد، خنثی و گرم» البته ممکن است بعضی پوست‌ها بینابین اینها باشند مثلا«گرم مایل به خنثی». برای اینکه شما را بیشتر با رنگ زمینه پوست‌تان آشنا کنیم، ما از توصیه‌های خانم گرینبرگ، که یکی از هنرمندان معروف مارک است، استفاده می‌کنیم. توجه کنید که این اصول برای همه پوست‌ها با هر رنگی (از پوست خیلی روشن گرفته تا تیره) مطابقت می‌کند و به یاد داشته باشید که اگر خودتان نمی‌توانید پی به جنس پوست خود ببرید، می‌توانید از یک متخصص زیبایی بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

افرادی که پوست سرد دارند…

آموزش آرایش کردن متناسب رنگ پوست (2)

روی پوست‌شان لایه‌های صورتی، قرمز و آبی وجود دارد.

اگر پوست‌تان ویژگی‌های زیر را دارد پس جنس پوست‌تان سرد است:

 • رگ‌های مچ دست‌تان به رنگ آبی یا بنفش است
 • جواهرات نقره بیشتر از طلا به پوست‌تان می‌نشیند.
 • پوست صورت‌تان در برابر آفتاب به رنگ آبی می‌زند.

اگر پوست‌تان خنثی باشد، پوست‌تان نه صورتی، قرمز، آبی است و نه زرد، طلایی، هلویی. اما چیزی بینابین این رنگ‌ها خواهد بود.

پوست شما خنثی است اگر…

آموزش آرایش کردن متناسب رنگ پوست (3)

 • رگ‌های مچ دست‌تان آبی- سبز باشد.
 • هم طلا و هم نقره به پوست شما می‌آید.
 • پوست شما در معرض نور آفتاب به رنگ سبز بنظر برسد.

افرادی که رنگ پوست‌شان گرم است، روی پوست خود سایه‌هایی به رنگ زرد، طلایی و یا هلویی می‌بینند.

رنگ پوست‌تان گرم است اگر…

آموزش آرایش کردن متناسب رنگ پوست (4)

 • رگ‌های مچ دست‌تان سبز کم‌رنگ و یا زیتونی باشد.
 • جواهرات طلایی بیشتر از نقره‌ای به پوست‌تان بیاید.
 • پوست شما در معرض نور خورشید به نظر زرد بیاید.

 

سه نکته کلیدی برای زیر سازی مناسب پوست

حالا که شما از نوع جنس پوست خود مطلع شدید، می توانید آرایش کردن را شروع کنید. اگر داخل فروشگاه تسترهای زیرسازی را امتحان می کنید می توانید از ۳ نکته زیر در زمان تست بهره ببرید.

– ابتدا پوست را آماده کنید

قبل از هر کاری پوست خود را تمیز کرده و با مرطوب کننده آنرا مرطوب کنید. لایه‌برداری پوست‌های مرده باعث می‌شود که رنگ واقعی پوست را ببینید. اگر پوست شما عرق کرده باشد و یا کاملا تمیز نباشد، رنگ مورد نظرتان خودش را نشان نمی‌دهد.

– شرایط نور مناسب باشد

مطمئن شوید که نور کافی برای تست کردن وجود دارد. بهتر است در یک مکان تست کرده و سپس به جاهای دیگر رفته و در نورهای متفاوت تغییرات را مشاهده کنید. یادتان نرود که لباس سفید پوشیده باشید برای اینکه لباس‌های رنگی رنگ پوست را کمی تغییر می‌دهد و هرگز ابتدا از سایه‌ها استفاده نکنید. ابتدا باید پوست‌تان را با یک رنگ هماهنگ زیرسازی کنید و سپس چنانچه دیدید رنگ پریده هستید، می‌توانید مقداری رنگ برنزه را برای قرمز تر شدن پوست به‌کار ببرید

– از رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست‌تان بیشتر استفاده کنید

شما باید سه بخش از بدن‌تان را در نظر داشته باشید: صورت، گردن و زیر گردن. البته خاطر نشان می‌کنیم که برای همه ممکن است یک قانون وجود نداشته باشد. طبیعی‌ترین رنگ پوست در ناحیه گردن وجود دارد. چون به دلیل مسائلی چون نور آفتاب رنگ پوست صورت و زیر گردن تیره‌تر از گردن می‌شود. برای جبران این مساله باید محصولی انتخاب کنید که هرچه بیشتر به رنگ طبیعی خودتان نزدیک باشد تا رنگ صورت و گردن و نقاط دیگر همگی یک دست شود.

پورتال رنگی _ آموزش آرایش کردن متناسب با رنگ پوست
منبع: مدآنلاین

Please Login to comment