آموزش بافتنی شال گردن مردانه برای مبتدی ها

هنری ۰۶ آبان ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آموزش بافتنی شال گردن مردانه برای مبتدی ها

آموزش بافت شال گردن مردانه با دو میل

اندازه نهائی: طول ۲۰ سانتیمتر و عرض ۱۸۰ سانتیمتر

آموزش بافتنی شال گردن مردانه برای مبتدی ها

وسایل مورد نیاز:

* کاموا ۱۰۰ گرم

* میل شماره ۶

* کاموا باید به گونه ای باشد که ۱۲ دونه در ۲۲ رج با بافت ساده و میل شماره ۶ دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر مربع باشد.

نحوه بافت:

ابتدا ۲۲۰ دانه سربیاندازید و به شرح زیر ببافید:

• رج ۱ تا ۳: به زیر ببافید.

• رج ۴: سه تا زیر، *دو تا رو، دو تا زیر* فاصله بین دو * را تا پنج دانه مانده به انتهای رج تکرار کنید، دو تا رو، سه تا زیر.

• رج ۵: سه تا زیر، *دو تا زیر، دو تا رو* فاصله بین دو * را تا پنج دانه مانده به انتهای رج تکرار کنید، پنج تا زیر.

• رج ۶ : سه تا زیر، *دو تا زیر، دو تا رو* فاصله بین دو * را تا پنج دونه مانده به انتهای رج تکرار کنید، پنج تا زیر.

• رج ۷: سه تا زیر، *دو تا رو، دو تا زیر* فاصله بین دو * را تا پنج دانه مانده به انتهای رج تکرار کنید، دو تا رو، سه تا زیر.

• بعد رج ۴ تا ۷ را آنقدر تکرار کنید تا اندازه ۲۰ سانتیمتر شود. سپس سه رج به زیر ببافید بعد کور کنید.

انوع بافت شال گردن مردانه و ابعاد آن

انواع مختلفی از شال مردانه وجود دارد که کاربردهای متنوع و متفاوتی دارند. اگر می‌خواهید انتخاب درستی داشته باشید بهتر است این انوع و جنس‌های مختلف را بشناسید.

آموزش بافتنی شال گردن مردانه برای مبتدی ها

طول و عرض شال گردن

عرض یک شال مردانه معمولا بین ۱۵ تا ۳۶ سانتی متر است و طول آن بین ۱۲۷ سانتی متر تا ۲۳۰ سانتی متر می‌تواند متغیر باشد. با این حال طول متوسط یک شال گردن باید چیزی در حدود ۱۵۰ سانتی متر باشد ولی برای مردان قد بلندتر شال گردنی با طول ۱۸۰ سانتی متر توصیه می‌شود.

جنس شال گردن مردانه

بافت شال گردن معمولا از الیاف پشم، کشمیر، موی خرگوش، کتان، ابریشم یا الیاف مصنوعی و یا ترکیبی از الیاف مصنوعی و طبیعی است که هر کدام مناسب موقعیت‌ها و آب و هوای مختلف است.

برای انتخاب بافت شال گردن زمستانی باید سراغ الیافی بروید که شما را به خوبی گرم نگه می‌دارد، پشم یا کشمیر همیشه انتخاب‌های خوبی هستند که در عین زیبایی گرما و دوام بالایی نیز دارندو برای فصل زمستان مناسب هستند.

کدام شال گردن ها مردانه هستند؟

بسیاری از شال گردن ها ممکن است برای مردان مناسب نباشند که البته این موضوع در یک فروشگاه اینترنتی برای کالا مشخص شده است تا انتخاب درستی داشته باشید و فروشندگان نیز می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

هر شال گردنی با طرح حیوانات یا رنگ صورتی روشن، ارغوانی، آبی و یاسی احتمالا نمی‌توانند برای مردان مناسب باشند، البته این به تیپ و سیقه شما هم بستگی دارد.

شال بافتنی بزرگ معمولا شال گردنی زنانه است و البته شال گردن‌های حاشیه دار نیز بیشتر برای زنان مناسب است تا برای تیپ مردانه. اگرچه که حاشیه کم و هم رنگ شال می‌تواند برای شال گردن مردانه نیز به کار برود.

اگر برای فصل زمستان به فکر خرید یک شال گردن شیک مردانه با طرح و رنگی متفاوت هستیدیا می‌تواند به جدیدترین کلکسیون‌های اکسسوری مردانه در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل سر بزنید تا جدیدترین طرح‌های شال گردن مردانه مناسب زمستان و مناسب استایل روزمره و کژوال را خریداری کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of