روباتی که به کودکان آموزش برنامه نویسی می دهد

تکنولوژی , خبری , علمی ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش برنامه نویسی به کودکان توسط روبات روت

آموزش برنامه نویسی به کودکان – روباتی که روت نام دارد برای آموزش به کودکان توسعه یافته و برای تمام کودکان در تمام سنین مناسب است. این ربات از طریقی برنامه نویسی را می آموزد که معمولا دانش کامپیوتری جهان، ارمغانی را به زندگی هدیه می دهد.

روت مثل یک شناساگر دود است اما در واقع یک ربات پیچیده است. سطحی مغناطیسی، چرخ ها و مجموعه ای از سنسورهای قابل توجه، به آن اجازه حرکت بر روی تخته وایتبرد کلاس می دهد. در واقع روت هیچ برنامه ریزی برای انجام کاری نشده است . او وظیفه و قابلیت عمل خود را از ذهن کودک می گیرد.

ربات توانایی رانندگی و نقاشی به خوبی اجرای موسیقی دارد اما روت نیاز به دستورالعملی برای اجرا دارد، خطی از یک کد.

زیوان دوبرووسکی از موسسه ویس دانشگاه هاروارد آزمایش روت را با کودکان برای اولین بار اجرا کرد .

وی گفت: اگر از کودک بخواهید آیا می تواند نوشته ای بر اساس خطوط دنباله دار جاوا اسکریپت ایجاد کند؟ آنها می گویند نه نمی توانم، خیلی کار سختی است، نمی توانم انجامش دهم. اما ما میتوانیم سطح ساده ای را در مقابل آنها قرار دهیم و آنها می توانند آن را در یک دقیقه انجام دهند.

استفاده از تبلت وایرلس متصل به روبات، به کودک سطح اول توصیحات و در واقع قوانین برنامه نویسی با استفاده از فصل مشترک تصاویر و دستورات ساده را آموزش می دهد.  وقتی آنها بیشتر مهارت یافتند، به سطوح ۲ و ۳ پای می گذارند که کدهای کامپیوتری نقطه ای وارد ماهیت دوم می شوند. وی افزود علاقه مند کردن کودکان در جهان انتزاعی برنامه نویسی ساده نیست اما توجه کنید که روت می تواند در این قضیه کمک کند.

مدیر پروژه ربات آموزش برنامه نویسی به کودکان: ما تلاش نمی کنیم اسباب بازی جذابی ایجاد کنیم که شما فقط بازی مسابقه ای را تجربه کنید. ما داریم تصویر سازی میکنیم که چگونه می توان بازی مسابقه ای و هیجان انگیز ایجاد کرد که این مقوله کار زیادی می برد و مقدار زیادی انرژی منفی وجود خواهد داشت. در ادامه خاطر نشان کرد:  اما انرژی مثبت زیادی در انتها وجود دارد که ارزش تلاش را دارد.

تیم امیدوار است با شرکتهای آموزش و پرورش به منظور توسعه دوره های آموزشی مبتنی بر روت همکاری داشته باشد تا بتوانند این رباتها را به کلاسهای درسی اضافه کنند.

دوبرووسکی گفت: با افزودن روبات به کلاسهای درس، شما در واقع عامل سومی را در کلاس اضافه کردید و قادر هستید شیوه ای جدید برای تدریس بکار بگیرید که حتی دانش آموزان نیز می توانند تدریس کنند، به روبات تدریس کنند چه کارهایی انجام دهند.

وقتی در یک زمان، مهارت جدیدی یاد میگیرید که بسیار در دنیای دیجیتال مهم است، دانستن چگونگی برنامه نویسی می باشد که می تواند به اندازه خواندن و نوشتن مهم باشد.

Please Login to comment