آموزش تسکین دردهای بدن با یک گیره

زندگی سالم ۰۳ مهر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آموزش تسکین دردهای بدن با یک گیره

اینکه متوجه شوید بدنتان در شرایط عادی به سر نمی‌برد، کمی سخت و غیرقابل باور است. سخت‌تر از آن اینکه ندانید باید چه کار کنید تا شرایط به روال عادی خود برگردد. در این بین، بسیاری به روش‌های درمانی مدرن و استفاده از دارو پناه می‌برند اما عده‌ای نیز به دنبال روش‌های درمانی جایگزین می‌روند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از دیوید ولف، برخی از این روش‌ها کمی غیرعادی است. آیا می‌دانستید که اعمال فشار توسط گیره کاغذ بر روی بخش‌هایی از گوشتان می‌تواند فواید درمانی و تسکین دهنده درد داشته باشد؟

هلن چین لویی، انعکاس درمان، می‌نویسد: «گوش، نقشه‌ای پیچیده و کامل از تمام نقاط بدن را در خود جای داده و مملو از پایانه‌های عصبی و انواع رابط به دستگاه مرکزی عصبی بدن است.»

این روش نباید به هیچ عنوان جایگزین مشاوره حرفه‌ای پزشکی قرار گیرد، ولی ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. در ادامه شش نقطه گوش را برایتان مشخص کرده و تاثیرات هر نقطه بر بدن را برایتان شرح خواهیم داد.

 آموزش تسکین دردهای بدن با یک گیره

شماره یک: بخش بالایی گوش

بالاترین بخش گوش ارتباط مستقیم با ناحیه کمر و شانه‌ها دارد. اعمال فشار بر روی این ناحیه به مدت یک دقیقه در روز می‌تواند تنش تشکیل شده در آن نواحی را کاهش دهد.

شماره دو: بخش بالایی انحنای گوش

این ناحیه از گوش با اندام‌های شما در ارتباط است. اگر احساس ناراحتی یا گرفتی داخلی دارید، یک گیره لباس را برداشته و دقیقا همین نقطه را فشار دهید. البته باید نزد پزشک مراجعه کنید تا متوجه شوید که ریشه این ناراحتی چیست.

شماره سه: بخش کناریِ بالای گوش

این بخش از گوش با مفاصل در ارتباط است. اعمال فشار بر روی این نقطه می‌تواند درد یا گرفتگی مفاصلتان را برطرف کند. احتمالا اگر یک روز کامل را پشت رایانه سپری کرده باشید، متوجه درد مفاصل خواهید شد.

شماره چهار: بخش کناری پایین گوش

برای برطرف کردن مشکلات سینوس‌ها و گلو باید این نقطه را با گیره فشار دهید. ضمنا اگر شب‌ها نمی‌توانید به خوبی استراحت کنید، اعمال فشار بر روی این نقطه می‌تواند به کمکتان بیاید.

شماره پنج: کمی بالاتر از لاله گوش

این نقطه به طور مستقیم با گوارش شما ارتباط دارد. اگر این نقطه را فشار دهید، دردهای ناشی از گوارش و معده التیام پیدا می‌کنند. حتی با اعمال فشار بر روی این نقطه می‌توانید از بروز چنین دردهایی پیشگیری کنید.

شماره شش: لاله گوش

سرانجام به لاله گوش رسیدیم. این نقطه با قلب و سر شما در ارتباط است.  اعمال فشار بر روی لاله گوش می‌تواند سلامت قلبتان را بهبود دهد و همچنین میگرن و سردرد را کمی آرام کند.

طب سنتی و دردهای بدن

در طب سنتی ایرانی اسلامی حکما بدن انسان را برآیند چهار خلط سودا، بلغم، صفرا و دم می دانند، هرگاه این چهار تا در تعادل باشند فرد سالم و هرگاه از تعادل خارج شوند بیماری بوجود می آید(قابل توجه است که تعادل به این معنی نیست که هرکدام از این اخلاط در بدن به نسبت مساوی باشد).

بیشتر اوقات کوفتگی و احساس گرفتگی در بدن خصوصا در اندام تحتانی مانند کمر و پاها که صبح ها، هنگام برخاستن از خواب بیشتر می شود ناشی از غلبه خلط سودا یا بلغم می باشد که سودا دارای طبیعت (سرد و خشک) و بلغم دارای طبیعت (سرد و تر) می باشد، در هرصورت سردی در هر دوی آنها مشترک است و کاهش حرارت یا سردی در بدن موجب کاهش فرایند خونرسانی در آن اندام شده و این عدم اعتدال در گردش خون در بدن انسان منجر به احساس کوفتگی، خستگی و کسالت یا موارد دیگری در فرد می شود.

در هر صورت جهت رفع این مسئله باید فرایند گردش خونرسانی را با ایجاد حرارت طبیعی در بدن افزایش داد(مجددا متذکر شده که «حرارت طبیعی» را باید افزایش داد، به این دلیل که افزایش بیش از حد حرارت، خود موجب سوختن خون و تبدیل آن به سودای غیرطبیعی شده که این عمل در افراد گرم مزاج، نه تنها مشکل را مرتفع نکرده بلکه جدا از کوفتگی بیماریهای دیگری نیز پدید می آورد).

چگونگی افزایش حرارت طبیعی در بدن:

۱- پیاده روی روی سطح ناهموار مانند سنگهای گرد رودخانه ای (به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در روز)

۲- مصرف غذاهای مناسب هر مزاج و تعدیل انواع غذا نسبت به مزاج پایه و عارضی در هر فرد(که در این مورد بهتر است با یک متخصص طب سنتی مشورت نمایید).

۳- مصرف خاکشیر با آب گرم در صبح ناشتا کمک به سزایی در پاکسازی عمومی بدن با عمل جذب و دفع سودا یا بلغم به ما می کند.

۴- پرهیز از مصرف آب سرد و یخ یا هر نوع نوشیدنی سرد در هر فصلی از سال.

۵- پرهیز از مصرف انواع فست فود و روغن های غیرطبیعی، گوشت گوساله یا گاو، ماکارونی و حدالامکان مرغ کارخانه ای.

۶- روغن مالی و ماساژ بدن با روغن زیتون، سیاهدانه یا کنجد.

۷- دم نوش اسطوخدوس به همراه لیمو عمانی دو ساعت قبل از خواب.

۸- انجام حجامت عام در زمانی که هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد هست.(قابل توجه است: در افراد گرم مزاج بهتر است در نیمه دوم ماه قمری انجام شود)

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of