آموزش تصویری آپدیت ویندوز سیستم

تکنولوژی , کامپیوتر 03 تیر 1396 بدون دیدگاه

آموزش تصویری آپدیت ویندوز سیستم

شما می توانید در بخش نکنولوژی پورتال رنگی همراه باشید با آموزش آپدیت کردن ویندوز که امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را ببرید. با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم ویندوزمان آپدیت شده است.

با انتشار ویروس واناکرای و تهدید جدی آن برای سیستم های رایانه ای که ویندوز آپدیت نداشتند کاربران بسیاری اقدام به به روزرسانی سیستم های خود کردند تا مشکل رفع شود اما اگر شما قابلیت به روزرسانی سیستم خود را غیر فعال کرده باشید و یا مدت طولانی مانع آپدیت شده باشید باید هرچه زودتر این به روزرسانی را انجام دهید.

برای این کار دکمه windows را روی کیبورد خود فشار داده و در قسمت جستجو عبارت check for updates را تایپ کنید و اینتر را بزنید، گزینه check for updates را انتخاب کنید تا به صفحه آپدیت ویندوز هدایت شوید.

برای اطلاع از وضعیت به روز رسانی ویندوز خود گزینه check for updates را از میان گزینه های انتخاب کنید تا ببینید چند به آپدیت در اختیار شما قرار دارد، اگر بخواهید به روز رسانی را انجام دهید install updartes را انتخاب کنید.

آموزش تصویری آپدیت ویندوز سیستم

با انتخاب گزینه install updartes سیستم شما به روزرسانی خواهد شد، به یاد داشته باشید گزینه آپدیت خودکار را انتخاب کنید تا در زمانی که باید به روزرسانی انجام شد به صورت اتوماتیک انجام گیرد.

آموزش تصویری آپدیت ویندوز سیستم

فواید آپدیت ویندوز چیست؟

چرا باید ویندوز را آپدیت کنیم؟ سوالی است که تقریباً نزد همه ما پیدا میشود.

طبعاً هر سیستم عامل و یا نرم افزار که تازه به بازار عرضه میگردد دارای عیب ها و نواقص میباشند که این عیب ها به مرور زمان( با استفاده کردن مشتریان) پدیدار میگردند. اینجاست که کمپانی های سازنده برای مشتریان قانونی خود آپدیت را عرضه میکنند که با نصب این آپدیت ها مشکلات حل میگردند.

ضمناً باید یاد آور شد که در سیستم عامل ها تنها موضوع عیب ها مطرح نیست بلکه مساله امنیت نیز مهم میباشد یعنی به مرور زمان بعضی حفره های امنیتی در سیستم عامل پدیدار میگردد که این موضوع برای شرکت های مهم بسیار مساله حیاتی میباشد.

خوب اگر فواید آپدیت ویندوز را ساده تر بیان کنیم میشه بگویم دو فایده عمده دارد

1-ثبات سیستم عامل را بالا می برد یعنی سیستم عامل دیرتر خراب می شود

2-مشکلات امنیتی را تا حدی رفع می کند .

فکر میکنم هر دو موارد بالا واضع هستند و نیازی به توضیح ندارد. اما یک مشکل بزرگی که پیش میآید این است که تقریباً تمامی ویندوز های فعلی ما به دلیل نبود قانون کاپی رایت تقلبی هستند و در این صورت به هیچ وجه برای شما آپدیت ویندوز توصیه نمیشود.

شاید بپرسید چرا؟

چون زمانی شما ویندوز را آپدیت میکنید تمامی معلومات ویندوز و کامپیوتر شما به شرکت مایکروسافت انتقال میدهد و همین کار سبب میشود تا شرکت بداند ویندوز شما تقلبی است و بعد برای شما آپدیت های حجیم ارسال کند و بعد از مدت کوتاه ویندوز ار کار بیفتد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of