آموزش تصویری تهیه سرمه چشم خانگی (سرمه بادام با فندق)

آموزش تصویری تهیه سرمه چشم خانگی (سرمه بادام با فندق)
سال نو مبارک

آموزش تصویری تهیه سرمه چشم خانگی (سرمه بادام با فندق)

سرمه چشم خانگی : سرمه کشیدن چشم یکی از آداب ما ایرانیان است که اغلب خانمها از آن استفاده می کنند و خواص بیشماری برای سلامت چشم دارد در عین حال زیبایی بدون عوارضی به چشمان می دهد. در این مطلب آموزش درست کردن نوعی سرمه برای شما در نظر گرفته ایم که به آسانی در منزل تهیه می شود.
سرمه بادام و فندق

فال روزانه

آموزش درست کردن سرمه بادام با فندق

در این آموزش وسایلی ساده مورد نیاز است که معمولا در هر خانه ای وجود دارند؛ بنابرای از لیست کردن وسایل مورد نیاز خودداری شده است و در متن متوجه این وسایل خواهید شد. اما اصلی ترین ماده این آموزش بادام و فندق هستند.
در ابتدا فندق و بادام را بعد از دو پوسته کردن روی یک شعله پخش کن بگذارید و بر روی حرارت قرار دهید و یک ظرف مانند سینی یا در قابلمه را با فاصله روی مغزها قرار دهید.
پس از مدتی که مغزها روی شعله پخش کن هستند شروع می کنند به سوختن که در نتیجه تولید یک دوده می کنند که به سطح سینی یا در قابلمه می چسبد. اجازه دهید مغزها کاملا سوخته شوند و بعد با یک وسیله نوک تیز دوده روی سینی را جمع کنید و در ظرف مخصوص سرمه بریزید. به همین سادگی سرمه شما آماده است.
یک راهنمایی ویژه :شما می توانید مقدار چند قطره روغن فندق و یا بادام برای چرب شدن سرمه به انواع سرمه خشک که در منزل دارید اضافه کنید.

مراحل تصویری درست کردن سرمه بادام با فندق:

سرمه خانگی
انواع سرمه خانگی
روشهای تهیه سرمه خانگی
خواص درمانی سرمه
سرمه کشیدن
سرمه ایرانی

پورتال رنگی _ آموزش تصویری تهیه سرمه چشم خانگی (سرمه بادام با فندق)
منبع: ساتین

اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)
etemadlaw

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.