آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه

هنر و دکوراسیون ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه

تاپ دخترانه: در این مطلب برای شما همراهان عزیز آموزشی ساده و شیک در نظر گرفته ایم که با یاد گرفتن این آموزش میتوانید با کمترین هزینه یک تاپ دخترانه بهاری را برای خودتان بدوزید و از پوشیدن آن لذت ببرید.

 وسایل لازم

  • پارچه : یک و نیم متر
  • نخ همرنگ پارچه
  • قیچی

نکته: دوخت این مدل تاپ نیاز به الگو ندارد و بسیار راحت است.

آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه

 مراحل دوخت تاپ دخترانه بهاری

دوخت تاپ
در ابتدای آموزش دوخت تاپ دخترانه شما نیاز دارید به اندازه عرض شانه ها و همینطور نصف اندازه دور سینه. سپس یک مستطیل بکشید. این مستطیل برای پشت و جلوب تاپ است.
عرض این مستطیل نباید کمتر از نصف دور سینه  و یا عرض شانه ها باشد، بلکه باید عرض آن چند سانتیمتر هم بیشتر باشد. به یک نوار مستطیلی بلند هم احتیاج دارید. این نوار قرار است از دور یقه رد شود و به عنوان بند آستین روی شانه قرار بگیرد. اندازه را کمی بلندتر از عرض مستطیل اول بگیرید.
نکته: این تاپ آزاد است پس ۵ سانتیمتر هم می توان عرض مستطیل را بزرگتر از نصف دور سینه و یا عرض شانه ها گرفت.
دوخت تاپ دخترانه
دوخت تاپ دکلته
از هر کدام از مستطیل‌ها دو تا برش می‌زنیم. ضلع بالایی مستطیل‌های بزرگ را به اندازه یک و نیم سانتی متر بر می‌گردانیم و می‌دوزیم (نوار بند آستین از داخل رد می‌شود). حالا دو ضلع کناری مستطیل‌ها را به هم می‌دوزیم. قسمتی که در الگو مشخص است باید باز بماند. پس آن را به هم ندوزید ( قسمت باز برای زیر بغل هست و باید به اندازه فاصله زیر بغل تا استخوان گردن‌تان باز بگذارید).
آموزش دوخت تاپ دخترانه
حالا هم ضلع پایینی مستطیل‌ها را دورگیری کنید و بدوزید. بعد هم نوارها را دولا کنید و از داخل بدوزید و برگردانید.

در مرحله بعداز داخل حاشیه‌ای که در بالا به اندازه دو و نیم سانتی متر در مستطیل‌های تنه اصلی نگه داشتیم رد کنید. و بعد از پوشیدن تاپ به اندازه مناسب دو نوار را به هم گره بزنید.
آموزش دوخت تاپ زنانه
 تاپ شما به همین راحتی درست شد. امیدواریم از این آموزش راضی باشید.

پورتال رنگی _ آموزش تصویری دوخت تاپ دخترانه
منبع: مد آنلاین

Please Login to comment