آموزش تصویری ساخت گردنبند با چوب پنبه

هنری ۱۸ آبان ۱۳۹۴ یک دیدگاه

آموزش تصویری ساخت گردنبند با چوب پنبه

برای هر کسی از جمله خانمها بسیار خوشایند است که از زیورآلات دست ساز خود استفاده کنند. در این مطلب ما برای شما عزیزان همراه نوعی آموزش ساده اما شیک جهت ساخت گردنبند در نظر گرفته ایم که از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید. امیدواریم این آموزش را بپسندید.
در ابتدای کار حضورتان عرض کنیم که چوب پنبه نوشیدنی تان را دور نیاندازید و با کمک آن ها گردنبند درست کنید! اگر باور ندارید این آموزش را عملی کنید:

وسایل مورد نیاز ساخت گردنبند با چوب پنبه

  • چوب پنبه
  • سرپیچ کردنبند
  • رنگ یا جوهر
  • چاقو
  • گیره

مراحل گام به گام ساخت گردنبند:

گام اول)
آموزش تصویری ساخت گردنبند با چوب پنبه
یک حلقه از چوب پنبه را به قطر یک سانتیمتر با چاقو برش دهید. اگر برای ثابت نکه داشتن چوب پنبه از چاقو استفاده کنید کارتان راحت تر خواهد بود.
گام دوم)
ساخت گردنبند
روی برش چوب پنبه را با مهر و جوهر طراحی کنید یا می توانید با رنگ اکریلیک روی آن نقاشی کنید.
گام سوم)
ساختن گردنبند
این سرپیچ های کوچک حلقه ای در ابزار فروشی ها یافت می شوند و براحتی می توانید تهیه کنید. حلقه گردنبند تان را به چوب پنبه پیچ کنید.
چوب پنبه
امیدواریم این آموزش را در منزل انجام دهید و از این مدل گردنبند راضی باشید.

دانستنی ها:

از کجا چوب پنبه را تهیه می کنند؟

در قدیم نیز مردم پی برده بودند که چوب پنبه برای حفظ جان انسان به کار می آید. راستی این شگفت آور است با آن که برای چوب پنبه در زمان ما مصرف های بسیاری پیدا شده، ولی تهیه‌ آن هنوز به همان شیوه‌ قدیمی خود می باشد. چوب پنبه از قسمت خارجی پوست درخت مخصوصی به نام بلوط چوب پنبه ای تهیه می شود. دو سوم چوب پنبه های جهان از همین درخت که در اسپانیا و پرتغال می روید، به دست می آید. وقتی که عمر درخت بلوط به ۲۰ سالگی می رسد، پوستش را به صورت ورقه ورقه می کنند. آن گاه پس از هر ۹ سال باز می توان پوستش را بار دیگر همین گونه جدا کرد. «بلوط چوب پنبه ای» حدود ۱۰۰ سال عمر می کند.

پورتال رنگی _ آموزش تصویری ساخت گردنبند با چوب پنبهساخت گردنبند با چوب پنبه
منبع: بردوک – تبیان استان اردبیل

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
سحر

سلام و خسته نباشیدو تشکر بابت تنوع مطالب و پرهیز از حرفهای حاشیه ای مانند سایر سایتها!
فقط اینکه لطف کنید مطالبتونو با دقت بیشتری ترجمه کنید و در سایت خوبتون قرار دهید. مثلا این مطلب مشخصه که طرح روی چوب پنبه هابه صورت دستی در خانه چاپ میشود، که این روش یا از طریق خیس کرد سطح مورد نظر و بعد چسباندن عکس یا کاغذتایپ شده ایست که جوهرش تازه و خوش نشده است و یا از طریق آغشته کردن سطح به چسب چوب و … که روش های منحصر به خودشو دارد.