آموزش تصویری قلاب بافی به شکل گل

هنر و دکوراسیون ۰۲ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش تصویری قلاب بافی به شکل گل

در بین ایرانیان بویژه در میان خانمهای کدبانوی ایرانی هنر و هنرمندی موج می زند و انواع مختلفی از هنرها در بین شان رایج است؛ از اشپزی گرفته تا خانه داری و… گفتنی است در هر جای ایران بنا به آداب و رسوم و موقعیت جغرافیایی آن نوعی از هنر مسلط است. یکی از این انواع هنرها، هنر بافتنی است. هنر بافتنی در ایران با مواد اولیه مختلفی وجود دارد. به عبارتی با مواد اولیه ای از قبیل کاموا و… مدل های مختلف بافتنی را در ایران می بینیم. در این مطلب پورتال رنگی قلاب بافی را از میان هنر گسترده بافتنی برای شما در نظر گرفته ایم و به صورت تصویری این آموزش را به نمایش گذاشته ایم. امیدواریم این آموزش را بپسندید و در منزل از آن استفاده کنید.

آموزش تصویری قلاب بافی به شکل گل

قلاب بافی به شکل گل:

در ادامه ضمن یک توضیح مختصر درباره این آموزش به صورت گام به گام همراه شما هستیم تا این آموزش را به طور کامل یاد بگیرید.

ضخامت این قلاب بافی به دلیل بافت ویژه اش برای پادری و زیر قابلمه ای و … مناسب است. این قلاب بافی با ضخامتی که به دلیل بافت ویژه اش پیدا می کند برای کوسن، پادری زیر قابلمه ای و خیلی کارهای دیگر مناسب است. نکته مهم به کار گیری خرده کامواهائی هست که بلا استفاده مانده است .

2

کار را با ۶ زنجیره شروع می کنیم ۱۵ پایه روی زنجیره ها می زنیم

 

3

رج بعد مثل رج قبلی شروع به بافت پایه کنید

 

4

۳۰ پایه روی پایه های قبلی ببافید

 

5

شروع به بافتن گلبرگ ها کنید هر رج با یک رنگ بافته می شود

6

۷ پایه می بافید که اولی و آخری پایه کوتاه است و وسطی ها پایه بلند است
۷ پایه می بافید که اولی و آخری پایه کوتاه است و وسطی ها پایه بلند داخل وسطی ۴ پایه بلند بزنید این باعث می شود یک بافت هلالی مثل گلبرگ داشته باشید.

 

7

یک دور کامل را اینطوری ببافید

 

8

برای گلبرگ های بعدی اول یک دور پایه بلند ساده ببافید تا گلبرگ های رج بعدتان بالاتر قرار بگیرد

 

9

اینطوری!!

 

10
باز یک دور گلبرگ دور تا دور کار ببافید این بار ۱۰ پایه که دوتای اول و آخر پایه کوتاه ۶ پایه داخل یک پایه وسط و دو پایه هم دو طرف گلبرگ ها می بافید.

11

دوباره یک دور پایه بلند ساده

 

12

و باز تکرار گلبرگ بافی

 

13

این کار را ادامه بدهید تا وقتی که قطر دایره تان به اندازه دلخواه برسد. وقتی قطر دایره بافتتان به اندازه دلخواه رسید برای کوسن تقریبا” ۳۵ سانتی متر، زیر قابلمه ای ۲۰ سانتی متر و برای پادری حدود ۶۰ سانت و یا حتی تا یک متر!

14

وقتی به حد دلخواه رسید! یک دایره ساده برای قسمت پشت کار ببافید

 

15
و اینطوری با قلاب دو تکه را به همدیگر وصل می کنید اگر برای کوسن باشد باید داخل آن را پر کنید یعنی یک کوسن آماده گرد به همان اندازه داخل آن بگذارید!

پورتال رنگی _ آموزش تصویری قلاب بافی به شکل گل

منبع: aftab92.mihanblog.com

برچسب ها

Please Login to comment