آموزش تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی)

دسر و بستنی ۱۰ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی)

کشور ایران از اقوام و اقلیت های خاصی تشکیل شده است که هر یک از این اقوام دارای خصوصیات فرهنگی خاصی هستند. یکی از این خصوصیات نوع غذاهایی است که درست می کنند و به مصرف می رسانند. در این مطلب به مازندران سر می زنیم و آموزش نوعی دسر مازنی را در نظر گرفته ایم که امیدواریم بپسندید.

آموزش تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی)

آموزش تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی)


شاید برایتان سئوال پیش بیاید که فرق مشکوفی با مسقطی چیست؟ باید بدانید اگر به جای شیر در تهیه‌ی دسر مشکوفی از آب استفاده کنید اسم دسر شما مسقطی است

مواد مورد نیاز برای تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی) :

  • کره یک قاشق غذاخوری
  • وانیل نوک قاشق چایخوری
  • گلاب یک قاشق غذاخوری
  • نشاسته ۳ قاشق غذاخوری
  • شکر ۳ قاشق غذاخوری
  • شیر ۲ لیوان
  • زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری

دستور تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی) :

طرز تهیه دنت
شیر سرد را در قابلمه بریزید. نشاسته و شکر را بیافزایید. آن را مخلوط کنید تا نشاسته در آن حل شود. سپس قابلمه‌ی شیر و نشاسته را روی حرارت ملایم بگذارید و هم بزنید. وقتی شیر گرم شد کره ، وانیل ، گلاب وزعفران را اضافه کنید. آنقدر هم بزنید  تا مایه غلیظ شود. حالا دنت شما آماده است. آن را از روی حرارت بردارید، در ظرف‌های مناسب بریزید و در یخچال بگذارید.
با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید روی دسر را با میوه ، پودر یا خلال پسته، دارچین، و یا ترافل رنگی تزیین کنید‌. برای اینکه دسر را به رنگ‌های دیگر نیز تهیه کنیم می‌توانیم از دارچین به همراه پودر هل و کاکائو حل شده در نصف لیوان آب جوش هم استفاده کنیم و آنها را لایه لایه روی هم بریزیم تا ترکیب زیباتری پیدا کند. (می‌توانیم لایه‌های ژله را نیز در بین آن بکار ببریم).

پورتال رنگی _ آموزش تهیه مشکوفی (دنت زعفرانی) ، دنت ، دنت زعفرانی ، مشکوفی
منبع: همشهری آنلاین

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !