آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام

تکنولوژی , کامپیوتر , موبایل ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام

امروز به مدد شبکه های اجتماعی به راحتی می توانیم با دوستان، همکاران و حتی خویشاوندان مان ارتباط و تعامل داشته باشیم. یعنی بدون در نظر داشتن فاصله زمانی و مکانی می توان ارتباطات را برقرار کرد. اما این فناوری ها با خطراتی هم همراه هستند. از جمله خطر هک شدن و در نتیجه لو رفتن بسیاری از اطلاعات شخصی و غیر شخصی مان است. در این مطلب در مورد تلگرام برای شما مطلبی را آماده کرده ایم که به کمک آن می توانید فضای تلگرام تان را امن کنید. امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.

ترفندی ساده برای پیشگیری از هک شدن تلگرام

آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام (2)

چرا تلگرام هک شد؟!

بعداز انتشار خبر هک شدن ۱۵ میلیون شماره تلفن کاربر ایرانی در شبکه تلگرام، کارشناسان امنیتی گفتند: علت آن به ضعف تلگرام در استفاده از پیام های متنی SMS به هنگام فعال شدن یک وسیله جدید به این سامانه بر می گردد.

یعنی زمانیکه کاربر می خواهد تلگرام را بر روی گوشی جدید خود نصب کند، این شرکت با فرستان کد از طریق سامانه SMS فرآیند اجازه کاربر به تلگرام را می دهد که کد ارسال شده می تواند برای هکرها هم به اشتراک گذاشته شود.
بر همین اساس، کارشناسان شرکت تلگرام به کاربران توصیه کردند برای بالا بردن ضریب امنیتی فضای شبکه تلگرام می توانند از کلمه عبور اضافی استفاده کنند.

در واقع با رفتن به قسمت تنظیمات و (مرحله دوم تایید) Privacy and Security – ۲-Step Verification می توان امنیت تلگرام خود را ارتقاء داد. در این قسمت از کاربر علاوه بر کد SMS یک کلمه عبور هم برای ورود به تلگرام درخواست می شود که در این صورت دیگر هکرها به کلمه عبور اضافی کاربر برای ورود به صفحه تلگرام او دسترسی نخواهند داشت.

پورتال رنگی _ آموزش جلوگیری از هک شدن تلگرام

منبع: سیمرغ

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !