آموزش روشهای ساده مراقبت از مژه ها

پزشکی و سلامت , پوست و مو ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آموزش روشهای ساده مراقبت از مژه ها

با مژه هایمان چگونه رفتار کنیم

مژه های پرپشت و زیبا یکی از عوامل زیبایی چهره و باعث جلوه بیشتر چشمان تان می شود. هرقدر مژه های تان بلندتر و پرپشت تر باشد، چشمان تان زیباتر به نظر می رسد، اما به نظر می رسد این روزها داشتن چنین مژه های بلند و زیبایی کار بسیار دشواری است.

مژه ها به صورت ژنتیکی در هر فردی متفاوت است. بعضی ها مژه های بلند و بعضی ها مژه های کوتاه و کم پشت دارند. ولی ژنتیک تنها دلیل برای مژه های زیبا نیست. راه های مختلفی برای رسیدگی به مژه ها وجود دارد که می توانیم توسط آن ها از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کنیم. در زیر، چندین روش برای رسیدگی به مژه ها برای شما آورده ام.مژه
عواملی که مژه ها را به باد می دهند

چشم ها را نمالید

هرگز چشم هایتان را نمالید چون این کار به مژه ها آسیب شدیدی می رساند. حتی هنگام شستن آرایش چشم هم باید سعی کنید که زیاد چشم ها را نمالید زیرا مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

با آرایش نخوابید

مهمترین توصیه ای که به شما می کنم این است که هرگز با چشم های آرایش کرده به رختخواب نروید . حتما آن ها را تمیز و با دقت بشوئید به طوریکه مطمئن شوید هیچ آرایشی روی چشم نمانده است. تا مژه ها بتوانند نفس بکشند.

آموزش روشهای ساده مراقبت از مژه ها

مژه های مصنوعی را بادقت بردارید

اگر در برداشتن مژه های مصنوعی دقت نکنید مژه های زیادی را از دست خواهید داد.

رسیدگی به مژه

از فرمژه به طور صحیح استفاده کنید

همیشه فرمژه را قبل از ریمل بزنید. اگر بعد از ریمل فرمژه بزنید مژه ها به طور جدی آسیب می بینند. و اینکه فرمژه را محکم روی مژه فشار ندهید.

نرم کننده مژه بزنید

برای داشتن مژه های سالم نرم کننده بزنید. اگر می خواهید که از محصولات طبیعی استفاده کنید روغن کرچک بزنید.

خط چشم ۲۴ ساعته بزنید

اگر می خواهید که مژه های پرپشت و بلند داشته باشید از طرفی هم دوست ندارید که از مژه مصنوعی استفاده کنید، خط چشم ۲۴ساعته بزنید زیرا این خط چشم ها مژه ها را پرپشت نشان می دهند.

طولانی مدت از یک ریمل استفاده نکنید

سعی کنید هر ۶ ماه یکبار ریملتان را عوض کنید. ریمل کهنه احتمال آلودگی بیشتری دارد. نکته دیگر این است که ریمل را با مهارت استفاده کنید. به این صورت که ابتدا از ریشه مژه ها شروع کرده و به بالا بروید و بگذارید اولین ریمل خشک شده و روی آن دوباره ریمل بزنید.

ریمل ضدآب استفاده نکنید

مواد ریمل های ضدآب به سختی از روی مژه ها برداشته می شوند و به مژه ها آسیب می رسانند. اگر مجبور هستید که از ریمل ضدآب استفاده کنید قبل از آن نرم کننده مژه بزنید.

آموزش روشهای ساده مراقبت از مژه ها

راهکارهای خانگی برای مراقبت و زیبایی مژه ها

روغن زیتون و روغن کرچک برای تقویت مژه

روغن زیتون از بهترین دارو های طبیعی و خانگی برای پوست و مو هست. روغن زیتون رو به آرومی و با یک گوش پا کن روی مژه هاتون بکشید. بطوریکه کاملا لا به لای مژه ها و ریشه اون ها رو بگیره. این کار به رشد و قوی تر شدن مژه ها کمک میکنه.

همچنین ترکیبی از روغن زیتون و روغن کرچک هم میتونه بسیار موثر باشه.

چای سبز برای تقویت مژه

یکی از روش های درمانی چشم و آلودگی های چشمی در طب سنتی استفاده از چای برای شتشوی چشم بوده. البته چای تازه. جدای از خاصیتی که چای برای رفع آلوذگی های چشم داره، استفاده از چای سبز به صورت ولرم برای رشد و تقویت و ضخیم تر شدن مژه هم میتونه موثر باشه.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment