آموزش سه مدل سبزه سفره هفت سین

نوروز ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش سه مدل سبزه سفره هفت سین

سبزه سفره هفت سین : ایام نوروز نزدیک است و همه در تدارک برای این روزها هستند که بتواننند زیباترین سفره هفت سین را داشته باشند. ما هم در این مطلب به شما کمک می کنیم تا ۳ مدل سبزه انداختن را یاد بگیرید و بتوانید سال جدید و سفره هفت سینن متفاوت داشته باشید. امیدواریم از این آموزش راضی باشید.

سبزه عروسکی

مدلهای مختلف سبزه برای سفره هفت سین

روش تهیه سبزه عید عروسکی‌

برای این مدل سبزه شما به یک عروسکف جوراب زنانه رنگ پا و تخم شاهی نیاز دارید.

روش کار:
یک شب تا صبح تخم شاهی را بگذاری که خیس بخورد و حالت ژله ای به خود بگیرد. جوراب را روی عروسک بکشید و به آرامی با دست تخم شاهی خیس خورده را بمالید. طوری عمل کنید تا جوراب کاملا پوشیده شود. هر روز هم آن را به صورت اسپری آب دهید.

روش تهیه سبزه عید قالبی‌

برای درست کردن این مدل سبزه به پارچه نخی، سینی، قلب کیک به شکل دلخواه و مقداری عدس یا ماش یا گندم نیاز دارید.

روش کار:
عدس را دو روز بخیسانید. بعد به مدت سه روز در پارچه نخی قرار دهید. پارچه را روی سینی پهن کنید. روزی یکبار آن را آب دهید. آب اضافی را خالی کنید. بگذارید کمی اب در سینی بماند. عدس ها بعد از چند روز جوانه می زنند. در این زمان انها را در قالب کیک تان پخش کنید. آنها را در برابر نور خورشید بگذارید.(مثلا در پشت پنجره)

سبزه عید

روش تهیه سبزه عید درختچه‌ای

برای درست کردن این مدل از سبزه احتیاج دارید به : جوراب زنانه نازک، اسفنج قالبی، چسب حرارتی، چوب برای تنه درخت به قطر یک و نیم سانتیمتر، گلدان سفالی، تخم شاهی و گچ.

روش کار:

در ابتدا اسفنج را به شکل گرد مانند درآورید. سپس چوب را به درون آن فرو کنید. تمام سطح کروی را با جوراب بپوشانید و آن را با سوزن ته گزد یا چسب حرارتی محکم کنید.چند ساعت اسفنج گرد شده را در آب قرار دهید تا خیس بخورد. اکنون تخم شاهی خیس خورده را به سطح جوراب بمالیدو تنه درخت را در درون یک گلدان قرار دهید و گلدان را با مخلوط گچ و آب غلیظ پر کنید. هر روز به وسیله آبفشان‌ به‌ درختچه‌ آب‌ بپاشید تا دانه‌ها جوانه‌ بزنند. پس‌ از آن‌ نیز هر روز به‌ سبزه‌ آب‌ بپاشید تا سبز و تازه‌ بماند.

پورتال رنگی _ آموزش سه مدل سبزه سفره هفت سین
منبع: زیباشو

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !