آموزش شیرینی بهشتی مخصوص قزوین

شیرینی خشک و تر ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آموزش شیرینی بهشتی مخصوص قزوین

استان قزوین یکی از استانهای دیدنی کشورمان است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و بنا به این جاذبه ها هم دارای مسافران بی شماری هم هست. در فرهنگ قزوین پخت غذا و پخت انواع شیرینی جایگاه ویژه ای دارند و ما در این مطلب روش پخت شیرینی بهشتی را برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته ایم که امیدواریم بپسندید. خوب است بدانید که شیرینی بهشتی خیلی خوش طعم هست و به ترکهاش نیز معروف است.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%85%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d9%82%d8%b2%d9%88%db%8c%d9%86

مواد لازم برای شیرینی بهشتی :

آرد سفید ۵۰۰ گرم
پودر قند ۲۵۰ گرم
روغن جامد ۲۵۰ گرم
بکینگ پودر ۱ قاشق مرباخوری
پودر هل ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه شیرینی بهشتی :

روغن جامد و پودر هل را با دست مالش می دهیم تا یکدست شود. پودر قند را کم کم اضافه کرده و با دست مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شود. آرد و بکینگ پودر را کم کم اضافه کرده و خوب ورز می دهیم. خمیر آماده شده را در مشما گذاشته و ۴ ساعت در محیط اتاق استراحت می دهیم. بعد از استراحت کمی ورز می دهیم. بعد به اندازه یک فندق از خمیر برداشته در دست گرد می کنیم و در سینی می گذاریم. سینی نیازی به چرب کردن یا انداخت کاغذ روغنی ندارد. روی شیرینی ها را قبل از گذاشتن در فر، با چاقو یک بعلاوه بزنید تا بعد از پخت شکفته شوند. کمی سیاه دانه یا کنجد هم روی آنها بپاشید. سپس سینی را در فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه طبقه وسط قرار می دهیم تا زیر شیرینی ها طلایی شود.

نکاتی برای پخت شیرینی بهشتی :

فر را از ۲۰ دقیقه قبل روشن می کنیم. روغن جامد را آب نکنید باید حتما جامد باشد. من از روغن صاف قنادی استفاده کردم. از روغن نیمه جامد استفاده نکنید. حتما از روغن قنادی یا روغن کاملا جامد استفاده کنید. این شیرینی را می توانیم کاکائویی درست کنیم. برای این منظور ۲ قاشق از آرد را کم می کنیم و به جای آن پودر کاکائو اضافه کنیم.

پورتال رنگی _ آموزش شیرینی بهشتی مخصوص قزوین

منبع: بیتوته

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !