آموزش عکس گرفتن از کودکان و نکات مهم آن

گوناگون ۲۱ آذر ۱۳۹۴ یک دیدگاه

آموزش عکس گرفتن از کودکان و نکات مهم آن

کودکان واقعا هدیه هایی زیبا از طرف خداوند هستند که باید قدرشان را دانست و در تربیت و بزرگ کردن آنها نهایت تلاش را داشت. همه والدین دوست دارند که بچه هایشان بزرگ شوند و در عین حال زمان کودکی آنها را بسیار دوست دارند و آن را دوره ای می دانند که بسیار گذرا است و به همین خاطر دوست دارند در سنین مختلف از فرزندان شان عکس هایی داشته باشند تا همیشه خاطرات کودکی شان برای آنها زنده باشد. اما باید بدانید که عکس گرفتن از کودکان دارای اصول و شرایطی است؛ به عبارتی عکس گرفتن از بچه ها دارای نکات مهمی است که اگر رعایت شوند زیباترین عکس ممکن را خواهید گرفت. در این مطلب این نکات را برای شما جمع آوری کرده ایم که امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.
در ابتدا باید حالت عکس گرفتن کودکان را در نظر داشته باشید که در ادامه چند مدل حالت کودکان که برای عکاسی زیبا هسند را بیان کرده ایم.

آموزش عکس گرفتن از کودکان و نکات مهم آن

حالت های زیبا و فوق العاده برای عکس گرفتن از کودکان:

نمای نزدیک:

اگرچه بچه ها خیلی ناز هستند اما زمانی که از آن ها عکسی با نمای نزدیک بگیرید بامزه تر هم می شوند. و حتی یک قسمت از صورت یا بدنشان هم بسیار زیبا به نظر می رسد، برای مثال عکس هایی که فقط از چشم ها و بینی گرفته می شود بسیار محبوب است.

خم شدن:

اگر زمان عکاسی خم شوید و عکس را در راستای قد کودک بگیرید عکس بهتری خواهید داشت. نباید عکس از بالا و هم قد شما گرفته شود.

استفاده از حداقل وسایل:

استفاده از یک سری از وسایل مانند اسباب بازی یا یک T-shirt خلاقانه می تواند عکس شما را جذاب تر کند، اما در انجام این کار زیاده روی نکنید. در اغلب عکس های کودکانه ایی که شما دوست دارید تنها از یک موضوع مثل یک حوله استفاده شده است.

مباحثه در رابطه با فلش ها:

بعضی بر این عقیده اند که هیچگاه در عکاسی از بچه ها از فلش نباید استفاده کرد، به این دلیل که فلش تمام جزئیات را از بین می برد. اما بعضی دیگر می گویند که زمانی که سایه های شدیدی وجود دارد باید از فلش استفاده کرد. من با دسته عکاسان اول موافق هستم.

شکار لحظه ها:

لحظه هایی را جستجو کنید که کودک بهترین حالت ها را گرفته است، زمانی که خواب هستند یا در حال لبخند زدن هستند بهترین لحظات است. با تبدیل کردن عکس به یک عکس سیاه و سفید می توانید بیان احساسی عکس را افزایش دهید.

عکاسی از بهترین زاویه ها:

یک عکس خوب تنها عکسی نیست گه هر دو گوش و دو چشم و بینی در مرکز تصویر وجود داشته باشد.یک عکس خوب عکسی است که دارای نیان احساسی باشد و یک نکته اساسی برای اضافه کردن این احساست پیدا کردن یک زاویه خوب با نورپردازی مناسب است. فقط تمرین کنید تا خیلی زود در مسیر درست قرار بگیرید.

عکس هایی زیبا از کودکان:

عکس گرفتن از کودک
عکس گرفتن از کودکان
عکاسی کودکان
عکاسی کودک

پورتال رنگی _ آموزش عکس گرفتن از کودکان و نکات مهم آن
منبع: آسمونی

برچسب ها
loading...

1 نظر روشن "آموزش عکس گرفتن از کودکان و نکات مهم آن"

چه بچه های بور و خوشگلی