آموزش لاغر کردن صورت با آرایش + معرفی یک ماسک خوب

پوست و مو ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آموزش لاغر کردن صورت با آرایش + معرفی یک ماسک خوب

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد لاغر شدن صورت های چاق را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

آرایش مخصوص صورت های چاق و گرد

هر صورتی فرم و ویژگی های خاص خودش را دارد اما گاهی برحسب سلیقه یا حتی برای تنوع دوست داریم مدل صورت خود را کمی تغییر دهیم یا کاری کنیم که ایرادهای آن را بپوشانیم این مسئله شاید برای کسانی که صورت هایی چاق و گرد دارند بیشتر پیش بیاید.آرایش صورت

 

آموزش لاغر کردن صورت با آرایش + معرفی یک ماسک خوب

با آرایش صورت تان را لاغرتر کنید

• بیش از حد آرایش کردن و لایه های زیاد کرم روی هم، صورت شما را بزرگ تر نشان می دهد. برای زیباتر شدن باید در درجه اول به پوستتان برسید. قبل از آرایش حتما از مرطوب کننده استفاده و پوستتان را آبرسانی کنید. یک بار در هفته هم از یک اسکراب ملایم کمک بگیرید تا سلول های مرده روی پوست برداشته شوند.
• برای آرایش صورتتان از یک کرم پودر تیره و قلم مو کمک بگیرید و زیر گونه، بالای گردن و زیر چانه تان را تیره کنید.
• از یک کرم پودر روشن تر کمک بگیرید و پیشانی به سمت بینی و روی بینی را روشن تر کنید.
• به کمک یک کرم پودر مات صورت را یکدست کنید. هرگز از کرم پودر یا سایه براق استفاده نکنید.
• رژگونه صورتی را از وسط گونه به سمت پایین گوش بکشید و مراقب باشید هرگز سرخی گونه ها از وسط چشم بیشتر به سمت بینی متمایل نشود. خط رژگونه باید صاف باشد و آن را دورانی و گرد نکنید.
• شما صورت گردی دارید، به ابروهایتان قوس ندهید. بهتر است ابرو صاف و کشیده باشد. می توانید از یک رنگ روشن برای زیباتر جلوه دادن ابرو زیر آن استفاده کنید.
• خط چشم بلند و طولانی نگاه را به سمت خود جلب می کند و از گردی صورت می کاهد.
• دور لب ها را مداد بکشید و از رژلب مات استفاده کنید.
• موهایتان را کوتاه کنید. موهای پرحجم و حالت دار صورت را بزرگ تر نشان می دهد. بهترین مدل مو برای شما مصری ساده یا مدل موهای جدید کوتاه است.
• اگر موی بلندی دارید در میهمانی آن را بیارایید و بالای سر قرار دهید. به این ترتیب نگاه ها به جای صورت به سمت بالای سر جلب می شود.
• اگر حس خوبی نسبت به خود داشته باشید، این شما هستید که به چشم می آیید، نه به اندام چاق شما!
• وقتی جلوی آینه می ایستید، به بخش هایی از اندامتان نگاه کنید که بیشتر دوستش دارید.
• درست است که رنگ های تیره و مخصوصا مشکی برجستگی های بدن را می پوشاند و شما را لاغرتر نشان می دهد اما در پوشیدن لباس تیره افراط نکنید. هر چقد هم چاق باشید، حق دارید لباس های روشن و رنگی یا گلدار بپوشید.
• حتی اگر چاق هستید، می توانید به کمک آرایش مو یا استفاده از زیورآلات هماهنگی در اندام خود ایجاد کنید.
• برخلاف عادت افراد چاق، به جای پوشیدن لباس های گشاد، لباس های سایز خودتان را بپوشید.

معرفی یک ماسک برای لاغری صورت : ماسک گل رس

 امتحان کردن ماسک گل رس

ماسک گل رس یکی از قدیمی ترین ماسک های طبیعی است که مردم سرزمین های مختلف در هند، مصر و چین از آن برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست شان استفاده می کردند. در متون طب سنتی ایران نیز نسخه های مختلفی برای گل رس وجود دارد که از آن برای حفظ شادابی و نشاط پوست و مو استفاده می کنند؛ نسخه هایی که بسیاری از آنها جنبه درمانی نیز دارد. ماسک گل رس از ترکیب خاک الک شده و نرم شده و گلاب خالص و طبیعی به دست می آید.

ماسک کردن این ترکیب روی پوست حتی در مواردی که پوست فرد حساس و نازک است موجب تقویت عضلات و از بین رفتن افتادگی ها و شل شدگی های پوست و ماهیچه های صورت می شود و به این ترتیب به پرتر به نظر رسیدن صورت کمک می کند. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری گل رس نرم شده را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر درآورید. برای آنکه گل کاملا به صورت خمیری نرم درآید می تواند ذره ذره میزان گلاب را افزایش دهید تا بتوانید از این ترکیب به عنوان ماسک استفاده کنید. سپس کل صورت را با آن خوب پوشش دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست تان باقی بماند. بعد از اتمام کار نیز حتما پوست تان را با آب خنک بشویید و هرگز در طول روز از آب گرم برای شستن پوست صورت استفاده نکنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment