آموزش کامل روش ماکیاژ کردن چهره

آرایش و زیبایی ۰۹ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش کامل روش ماکیاژ کردن چهره

آرایش کزدن برای هر خانمی مهم است و گاهی خود خانمها اقدام به آرایش می کنند و گاهی آن را به متخصصین این امر می سپارند. اما آرایش دارای اصولی خاص است که باید رعایت شوند تا بتوان به نتیجه دلخواه در آرایش کردن رسید. مثلا از وسایل مناسب استفاده کرد و یا رعایت مواردی مثل هماهنگ بودن رنگ های مورد استفاده برای آرایش صورت و مواردی از این دست را کرد. یکی از مشکلاتی که اغلب خانمها با آن به هنگام آرایش کردن مواجه هستند پوشاندن ایرادات صورت است؛ ایراداتی از قبیل لک، کک و مک، جای جوش و… و در بیشتر موارد هم برای رفع این ایرادات با موفقیت همراه نیستند. یکی از اصطلاحاتی که برای حل این مشکل به کار برده می شود ماکیاژ کردن صورت است که به راحتی همه این معضلات را برطرف می کند اما باید راه و روش ان را به درستی بلد بود تا به نتیجه مطلوب رسید یا به متخصص زیبایی مراجعه کرد تا او این کار را برای شما انجام دهد.
خلاصه این که خانمهایی که می خواهند زیبایی بی نظیری را تجربه کنند باید با این مطلب پورتال رنگی همراه باشند تا در هر جشن و یا مهمانی که حضور دارند بی ایراد ترین آرایش و میکاپ را داشته باشند. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.

آموزش مرحله به مرحله ماکیاژ کردن

اگر شما هم بر طبق این آموزش در منزل اقدام کنید مطمئن باشید که می توانید تمام ایرادات صورت خود را بپوشانید و با اعتماد به نفس بالا به مهمانی بروید.

ماکیاژ

شیوه ماکیاژ کردن صورت:

ابن مرحله همانند زیرسازی است که مرحله بسیار حساس و مهمی است. در ده مرحله آن را می آموزید.
۱) برروی پوست تمیز، کرم اساسی زیر پودر بکشید. در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک، کرم چرب و برای پوست چرب، کرم نیمه چرب استفاده کنید.
۲) کرم رنگی می‌تواند مقداری تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست باشد.
۳) رنگ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید. برای پوست‌های خشک، رنگ به شکل کرم و برای پوست‌های چرب از رنگهای خشک، به شکل پودر استفاده کنید.
۴) رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد.
۵) اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد، رنگ کنید. و به این وسیله به لبها فرم دلخواه بدهید. بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید.
۶) ابرو را با برس مخصوص، شانه کنید. بعد مداد با خطوط کوتاه موی مانند، به ابرو فرم بدهید.
۷) پلک‌ها را سایه بزنید.
۸) با قلم مو یا مداد چشم‌ها را سایه و خط بیندازید.
۹) مژه‌ها را با مرکب مژه، رنگ کنید.
۱۰) تمام صورت را پودر بزنید.

ماکیاژ چشم‌ها

 • قبل از آرایش چشم‌ها، برای داشتن نگاهی درخشان و جذاب، بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد.
 • همه‌ی چشم‌ها به یک طریق آرایش نمی‌شوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد.
 • با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنید.
 • به طور کلی پلک متحرک باید کمتر دیده شود و استفاده از رنگهای روشن‌تر به منظور وسعت دادن به نگاهتان دارای اهمیت خاصی است.
 • به یاد داشته باشید که در مرحله آخر با یک قلم مو خط بین دو سایه تیره و روشن را محو کنید.

ماکیاژ کردن

آرایش ابروها

اولین گام برای آرایش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را برای چشم بازی می‌کنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا می‌کند. ابروان کمک می‌کنند که چشم‌ها و صورت، قشنگی واقعی خودشان را بیشتر نشان دهند، البته در صورتی که مرتب و فرم گرفته باشند.
باید بیشتر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگه‌داریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو، بعضی با تغییر دادن فرم، کامل می‌شوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتماً لازم است چند نکته رعایت شود.
باید توجه داشته باشیم که چگونه فرم ابروان را پیدا کنیم. مداد را در امتداد بینی تا گوش‌ها داخل چشم می‌گذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص می‌شود. موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی می‌گذاریم به طوریکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار می‌دهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص می‌کنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور می‌کند، قرار می‌دهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم.
ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت می‌افزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم می‌توانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند، به صورت حالتی می‌دهند که بیننده را بیشتر متوجه ابروها می‌کند تا سایر اعضای صورت.

 • ابروهایی که فاصله بین آنها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد، نگاهی خالی و بی‌تفاوت به چشم می‌دهد.
 • ابروهای پهن و نزدیک به هم، چهره را اخم آلود و ترشرو نشان می‌دهد.
 • فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی برابر است با پهنای یک چشم.
 • در چشم‌های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه‌گیری کمی در گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.
 • برای چشم‌های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض می‌کنیم و مداد را جهت اندازه گیری کمی داخل‌تر قرار می‌دهیم، البته در گوشه خارجی چشم.

در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد می‌کنند که حتما باید آنها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است که در این نوع ابروها حتی مژه ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آنها را می‌توانیم به وسیله فرمژه تاب بدهیم.

برداشتن ابروها با موچین:

هنگام برداشتن ابروها به وسیله موچین بهتر است که:

 • ابروها را به وسیله کمی روغن با شیرپاک‌کن نرم کنیم.
 • پوست را محکم بگیریم.
 • موها را یکی یکی در مسیر رشد مو در بیاوریم.
 • بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روی آن گذاشته و کمی ضدعفونی کننده برای جلوگیری از تورم روی آنها بمالیم.

برای فرم دادن به ابرو می‌توانیم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنیم. قبل از استفاده از مداد ابرو باید حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهای آرایش بتراشیم.
مدادهای آرایشی ابرو معمولا به رنگهای قهوه‌ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند.
بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده یک درجه روشن‌تر از ابروی اصلی انتخاب شود. برای ابروهای بسیار روشن (بلوند) رنگ مداد کمی تیره‌تر توصیه می‌شود.
قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفین، در مسیر رشد موها برس کنیم و سپس با مداد نوک‌تیز خط نازک می‌کشیم و آرام آرام خط را پهن‌تر کرده و فرم می‌دهیم.
می‌توانیم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجی ادامه داده و سپس با یک برس تمیز پودرهای اضافی را تمیز نموده و حالت طبیعی به ابروها دهیم.

پورتال رنگی _ آموزش کامل روش ماکیاژ کردن چهره
منبع: مجله اینترنتی زندگی – بانوی الوند
ماکیاژ / ماکیاژ صورت / ماکیاژ چهره / ماکیاژ چیست / آموزش ماکیاژ / بهترین روش ماکیاژ / ماکیاژ کردن چهره / ماکیاژ کردن صورت

برچسب ها

Be the First to Comment!