آموزش گام به گام فر کردن مو در انواع مختلف

آرایش و زیبایی ۲۴ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آموزش گام به گام فر کردن مو در انواع مختلف

موهای هر فردی یک حالتی دارد که ممکن است برای ایجاد تنوع و تغییر در آن به فکر فر کردن موها بیفتیم. خوب است بدانید که فر کردن مو انواع مختلفی دارد که در این مطلب به چگونگی فر کردن در هر یک از این انواع پرداخته ایم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد و در منزل با کمترین هزینه و به بهترین نحو موهایتان را فر کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. با ما و این آموزش همراه باشید.
فر کردن مو
لازم به ذکر است که فر کردن مو در این مطلب را با توصیه‌های عباسی، کارشناس آرایشگری برای شما در نظر گرفته ایم.

روش های گوناگونی که با آنها موها را می توان فر کرد:

فر کردن مو : بیگودی‌‌ های الکتریکی یک روش منحصر به فرد

همه شما این وسیله را می شناسید در واقع بیگودی‌‌ های الکتریکی شناخته‌شده‌ترین وسیله فر هستند. در آموزش این نوع فر کردن باید ابتدا موها را خشک کرده و سپس از بیگودی‌ های الکتریکی استفاده کنید. این بیگودی‌‌ها لوله‌های پلاستیکی محکم در اندازه‌های مختلف هستند. برخی از این بیگودی‌های الکتریکی با بخار آب کار می‌کنند؛ به این صورت که آب درون محفظه پلاستیکی بخار می‌شود. این بخار کمی رطوبت به مو اضافه می‌کند که به حالت دادن مو کمک خواهد کرد. برای اینکه موهای‌تان موقع پیچیدن گره نخورد، از بیگودی‌ های بدون دندانه استفاده کنید.

فر کردن مو : با یک سشوار هم می توان موها را فر کرد

اگر موها‌ی‌تان کم‌ پشت و صاف است، می‌توانید آنها را فر دهید تا هم زیباتر شود و هم پرپشت‌ تر به نظر برسد. برای این کار نم موها باید در حدی باشد که نه از آن آب بچکد و نه خیلی خشک باشد. از بالای گوش سمت راست تا گوش چپ، شانه را به صورت نیم‌دایره حرکت دهید و موها را به دو دسته بالا و پایین تقسیم کنید و در بالای سر ببندید. با این تقسیم‌بندی راحت‌تر می‌توانید کار کنید. سپس موس یا ژل را کف دست خود قرار دهید و لابه‌لای موها پخش کنید. سشوار را اول روی حرارت زیاد بگذارید تا گرم شود، بعد حرارت را کم کنید. سرتان را کاملا به سمت پایین خم کرده؛ موها را به صورت حلقه‌ای داخل سری دیسپانسر گذاشته و به حالت دورانی روی تمام نقاط سرتان بچرخانید. برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار کنید. می‌توان برای تثبیت کردن موها، در آخرین مرحله از تافت هم استفاده کرد.
آموزش گام به گام فر کردن مو در انواع مختلف

فر کردن مو : آسان ترین روش فر کردن مو به کمک اتو

شما می‌توانید با اتوی مو هم موهای‌تان را فر کنید و حالت دهید.
آموزش فر کردن مو با اتو: برای این کار هر چه قسمت‌بندی موها کوچک‌تر باشد، کار ساده‌تر خواهد بود. موهای‌تان را دور اتو بپیچید؛ طوری که نوک موها در دستانتان قرار بگیرد. اگر مراقب نباشید موها حالت بدی پیدا می‌کند. ما همیشه فر کردن مو با اتو را با فر دادن ربان مثال می‌زنیم. طوری که اتوی مو را ۴۵ درجه بچرخانید و به سمت پایین بکشید.
هرچه آن را به سمت پایین‌تر می‌برید، مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به‌طوری‌که وقتی به انتهای مو می‌رسید، اتو حالت برعکس می‌شود. بعد از اتمام کار با انگشتان‌تان فرها را کمی از هم باز کرده و در صورت نیاز، سرم ضد وز مو بزنید. یادتان باشد شما نمی‌توانید با این روش مو را کاملا فر کنید، بلکه تنها فری ملایم ایجاد خواهید کرد. این تکنیک برای موهای لایه‌لایه که می‌خواهید انتهای مو به سمت بیرون برگردد یا فر ملایمی به سمت داخل داشته باشد، بسیار مناسب است.

فرهای ریز و درشت مدت‌دار می خواهید؟
اگر دوست دارید موهای‌تان به مدت طولانی فر باشد، ابتدا آنها را با نرم‌ کننده و ماسک تقویت‌ کننده آماده فر کنید. سپس فرق سر را به قسمت‌های مختلف تقسیم کرده و بعد از آغشته کردن بیگودی‌های الکتریکی به مواد فر، آنها را در اندازه‌های دلخواه مرحله به مرحله بپیچید. بعد از پیچیده شدن موها، محلول فر باید به‌طور تقریبی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو باقی بماند.
این مدت زمان با درنظر گرفتن قدرت و نوع محلول فر، جنس و شرایط موهای شما، درجه حرارت و تعداد بیگودی‌های فر که روی سر قرار داده شده، متغیر است. در مرحله آخر بعد از اطمینان از خشک شدن، نفوذ و حالت گرفتن موها هر بیگودی را با دقت به محلول خنثی‌کننده آغشته کنید. بعد از چند دقیقه موها را با آب ولرم آبکشی و بیگودی‌ها را خارج کنید. بعد از این کار موهای شما تا مدتی حالت مجعد و فرخورده به خود می‌گیرند که مراقبت‌های شما می‌تواند آنها را به مرور زمان زیباتر و خوش‌حالت تر کند. این روش به دقت و مهارت احتیاج دارد و توصیه می‌کنیم این کار را در خانه انجام ندهید.

فر کردن مو : بابیلیس یک انتخاب معمول خانمها و آرایشگران

آموزش فر کردن با بابیلیس: این روزها، بابیلیس یکی از متداول‌ترین وسایل برای فر کردن موهاست. این وسیله را می‌توانید از اغلب فروشگاه‌های لوازم آرایشی بخرید. برای این کار پیچیدن مو را از قسمت عقب سر شروع کنید. باید نخست موها را مستقیم نگه داشته و بعد طوری دور بابیلیس بپیچید که تا بالای بدنه ادامه داشته باشد.
فقط حواس‌تان باشد در حین پیچیدن از بالای سر شروع نکنید چون موی شما کوتاه به نظر می‌رسد؛ در مرحله بعد دو طرف سر را بپیچید و درنهایت جلوی سررا. همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد. اگر موهای‌تان چتری بلند بود، بسته به فرق خودتان می‌توانید به سمت چپ یا راست بابیلیس را بپیچید.

پورتال رنگی _ آموزش گام به گام فر کردن مو در انواع مختلف , فر کردن مو , آموزش فر کردن مو , روش های فر کردن مو , انواع فر کردن مو
منبع: تاپ ناز

برچسب ها

Please Login to comment