آیا دروغ گفتن مردان بیشتر از زنان است؟

روانشناسی ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

آیا دروغ گفتن مردان بیشتر از زنان است؟

پژوهش ها درمورد زبان ایما و اشاره روشن ساخته است هنگام گفتگوی رودررو، ۶۰ تا ۸۰ درصد کل پیام به‌ وسیله علایم غیر کلامی منتقل می‌شود. نقش کلام در این میان بین ۳۰-۲۰ درصد است. تجهیزات حسی برتر زن این اطلاعات را جمع‌ آوری، بررسی و تحلیل می‌ کند. قابلیت مغز زن در انتقال سریع اطلاعات بین دو نیمکره، او را در کامل کردن علایم دیداری، کلامی و غیر کلامی و استنتاج از آن ها تواناتر می‌ کند. به همین دلیل است که بیشتر مردان هنگام دروغ گفتن رودررو به زنان دچار مشکل می‌ شوند. اما همان‌طور که اغلب زنان می‌دانند، دروغ گفتن رودررو به مردان آسان است زیرا مرد حساسیت لازم برای تشخیص عدم هماهنگی میان علایم کلامی و غیر کلامی را ندارد. بهتر است اگر مردی می خواهد به زنی دروغ بگوید، از نامه یا تلفن هستند کند، یا چراغ ها را خاموش کند و یک پتو روی سرش بیندازد.

دروغ

چرا آقایان این قدر دروغ می گویند؟

معمولا آقایان برای فرار از واقعیت و پوشاندن اشتباه های خود از روش های مختلفی استفاده می کنند که یکی از آنها دروغ گفتن است، اما گاهی دچار وسواس دروغ می شوند و خودشان به مزاح می گویند که وقتی می توانیم دروغ بگوییم، چرا با حرف راست وجدانمان را ناراحت کنیم؟ بنابراین دروغ، عادت و جزیی از شخصیت فرد می شود.

برخی دلایل دروغ گفتن مردها

دروغ گفتن مردها دلایل متفاوتی دارد؛ ممکن است این دروغگویی در دوره کودکی در آنها تثبیت شده باشد، گاهی مردها با دروغ گفتن قصد دارند به مقاصد خود برسند، درنتیجه این روند را ادامه می دهند، الگو گرفتن از پدر و مادر، و بعضی افراد هم اختلال شخصیت دارند و رفتار ضد اجتماعی از خود بروز می دهند. اینها با دروغگویی، شارلاتان بازی و پرخاشگری به اهداف خود می رسند.

آیا مردها بیشتر دروغ می گویند؟

خیلی از زنان معتقدند که مردها زیاد دروغ می گویند و آنها را به گفتن انواع دروغ های بی اثر، بسیار خلاقانه و مخرب متهم می کنند، اما موضوع این است که دروغ گفتن فقط به مردها اختصاص ندارد و بین زن ها هم دروغگو وجود دارد و فقط شکل دروغ است که فرق می کند!

دروغ گفتن

به طور کلی زنان و مردان با هم متفاوت اند و تنها نقطه مشترک آنها، تعلق به یک گونه است. وقتی مردی به سلمانی می رود، شاید هرگز از دوستش نخواهد همراهی اش کند. مردها فقط یک دلیل برای رفتن به سلمانی دارند، می خواهند موی سرشان را صاف کنند، اما زن ها در آرایشگاه فقط به دنبال کوتاه کردن، پیچیدن مو و…نیستند. گاهی زن های غریبه بعد از خروج از آرایشگاه، دوستانی صمیمی می شوند. یا مردها هنگام ناراحتی، رفتار عجیبی از خودشان نشان می دهند که شامل رفتار تهاجمی، مصرف دخانیات و …است. در حالی که خانم ها بیشتر در این شرایط به خوردن شکلات و خرید روی می آورند. جالب است که هر کدام هم فکر می کنند حق دارند و برتر از دیگری هستند، اما برخی مسایل در روابط زن و مرد طبیعی است، بنابراین دروغ گفتن در آنها می تواند یکسان باشد و اینطور نیست که بگوییم مردها بیشتر از زن ها دروغ می گویند.

پورتال رنگی _ آیا دروغ گفتن مردان بیشتر از زنان است؟
منبع: lifemag.ir

برچسب ها

Please Login to comment