ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده

سیستم گوارشی 11 تیر 1395 3 دیدگاه

ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده

ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده

ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده

ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده _ پورتال رنگی به نقل از خبرگزاری مهر : طبق یافته جدید محققان، کمبود باکتری های خوب و مفید روده می تواند موجب بروز اختلال خودایمنی بیماری ام اس شود.
به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه آیوا آمریکا، باکتری های بد و مضر روده یا وجود میزان ناکافی باکتری های خوب ارتباط مستقیمی با بیماری ام اس دارد.

بیماری ام اس یک بیماری مزمن و پیشرونده خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی به بافت عصبی حمله می کند و در نهایت منجر به بروز اختلالات حرکتی می شود. سایر علائم متداول بیماری ام اس شامل سستی و ناتوانی فیزیکی و روانی، افسردگی و حس خارش یا مورمور در بدن است.

به گفته محققان، تمامی انسان ها حامل میلیاردها هزار باکتری در روده خود موسوم به میکروبیوم روده هستند. پیشرفت های اخیر تحقیقاتی نشان می دهد که این مسافران کوچک و ریز نقش مهمی در حفظ سلامت عمومی بدن ما دارند.

از آنجائیکه این باکتری ها نقش مهمی در سلامت دارند، محققان دریافتند بیماران مبتلا به ام اس دارای میکروبیوم های متفاوتی نسبت به همسن و سال های سالم خود هستند.

مان گالام، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «داده های اولیه ما نشان می دهد بیماران مبتلا به ام اس دارای میزان پایین باکتری های خوب که فواید کلی برای سلامت دارند، هستند. این میکروبیوم ها عمدتا از طریق مصرف غذاهای سالم نظیر سویا و دانه کتان ایجاد می شوند.»

تیم تحقیق، مطالعات خود را براساس آنالیز بر روی نمومه مدفوع جمع آوری شده از بیماران مبتلا به ام اس و همچنین افراد سالم تحت کنترل انجام داد.

آنها دریافتند برخی باکتری های مشخص در روده بیماران مبتلا به ام اس در مقایسه با افراد سالم، کاهش یا افزایش دارد.

نُقل خبر : ابتلا به ام اس با کمبود باکتری های مفید روده
منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها

3
دیدگاه بگذارید

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
صنم

دوست عزیز ، تند برخورد نکنید ، من 12ساله ام اس دارم، هفت سال اصلا علایم نداشت،به تدریج خودشو نشون داد،الان ویلچری م

نُقل خبر

با آرزوی سلامتی برای شما و بقیه بیماران ام اس. عکس مورد نظر شما حذف شد.

افرا

میشه این عکس مسخره ویلچیر رو بردارید ؟؟؟؟؟؟ من یک ساله که مبتلا به ام اس هستم و خوبه بدونید ۸۵ درصد مبتلایان به ام اس تا پایان عمر به هیچ وسیله حرکتی غیر از پاهاشون نیاز پیدا نمی کنن . ما که بیماریمون رو می شناسیم و خدا رو شکر به برکت داروهای داخلی ام اس رو تحت کنترل گرفتیم . این عکس ها که به مطالبی در خصوص ام اس وصل میشه فقط در باور عمومی تاثیر منفی میذاره و مبتلایان جدید رو دچار وحشت و نگرانی میکنه .?