راه های طبیعی برای داشتن ابروهای پهن و زیبا

آرایش و زیبایی 11 شهریور 1394 بدون دیدگاه

راه های طبیعی برای داشتن ابروهای پهن و زیبا

برای اینکه ابروهای پهن و زیبا داشته باشید می توانید از انواع داروها و محلولهای شیمیایی استفاده کنید. اما اگر به دنبال راههای طبیعی هستید تا بتوانید ابروهایی پهن و پرپشت داشته باشید می توانید به موارد ذکر شده در این مقاله عمل نمایید.

توجه داشته باشید دلایل ریزش ابرو و یا ضعیف شدن ابروها موارد متعددی را در بر می گیرد. از دلایل ریزش ابرو می توان به نقش ژنتیک اشاره کرد که البته نقش مهمی نیز داشته و جزو عوامل اصلی در داشتن ابروهای کم پشت می باشد. عامل دیگر نداشتن تغذیه مناسب است. استفاده از مواد مغذی می تواند درمانی برای ریزش ابرو و راهکاری برای داشتن ابروهای پهن باشد. شما می توانید از مواد زیر برای ابروهای پهن و زیبا استفاده کنید:

تغذیه مناسب

برای داشتن ابروهای پهن حتما به تغذیه خود توجه کنید. از مواد غذایی سرشار از ویتامین ها، بخصوص ویتامین های A ، C و E برای تقویت ابروها استفاده کنید.

استفاده از ویتامین E

برای کمک به رشد و تقویت ابروها هم از ویتامین E خوراکی موجود در مواد غذایی استفاده کنید. علاوه بر آن شما می توانید ابروهای خود را با این ویتامین ماساژ دهید. روغن داخل کپسول های ویتامین E باعث می شود ریزش ابروها متوقف شوند و همچنین باعث تقویت و رشد آنها می شود. برای این کار یک عدد کپسول ویتامین E را باز کرده و محتویات داخل آن را با یک برس مخصوص ابرو، بر روی ابروها بمالید.

روغن رزماری

رزماری یا همان اکلیل کوهی با خواص درمانی فوق العاده در طب سنتی بسیار مورد توجه است. رزماری دارویی بسیار مناسب جهت تقویت و رشد موهای ابرو و مژه است. با ماساژ این روغن می توانید ابرو و مژه های پرپشت داشته باشید. همچنین می توانید از انواع لوسیون رزماری استفاده کنید. استفاده طولانی از لوسیون رزماری برای تقویت ابرو و مژه ها بسیار موثر خواهد بود.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک روغن بسیار مفید برای تقویت و رویش ابروهاست. برای داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت، از ماساژ ابروها با روغن نارگیل بهره ببرید. استفاده از روغن نارگیل باعث می شود رنگ ابروها نیز تیره تر شود. در صورتی که موهای شما دچار آسیب دیدگی شده باشند، روغن نارگیل از آنها حفاظت کرده و باعث ترمیم آنها می شود.

روغن کرچک

یکی از بهترین روغن ها برای رشد و تقویت ابرو و مژه ها روغن کرچک است. استفاده از روغن کرچک باعث رویش مجدد موهای ابرو و مژه ها می شود. روغن کرچک یک داروی تضمینی برای تقویت و رشد ابروها و مژه ها از قدیم می باشد. کافیست ابروهای خود را با این روغن مفید ماساژ دهید.
توجه داشته باشید چربی بیش از حد موها خود از دلایل ریزش مو می باشد. اگر دچار ریزش مو هستید و موهایتان بسیار چرب است، بهتر است به جای استفاده از روغن، از روشهای دیگر درمانی استفاده کنید.

آب پیاز

استفاده از آب پیاز نیز از راه های موثر برای تقویت ابروها بویژه ابروهای نازک می باشد. آب پیاز دارای سولفور بوده و باعث افزایش گردش خون می شود. این امر به رویش مجدد موها و ضخیم و پر پشت شدن ابروها بسیار کمک می کند. اگر بوی پیاز برای شما ناخوشایند است می توانید پوست پیاز را گرفته، برای مدت کوتاهی در یخچال قرار داده و سپس آب آن را بگیرید و ابروهای خود را با آن ماساژ دهید.

شیر

برای تقویت ابروها ی خود آنها را با شیر ماساژ دهید. نوشیدن شیر نه تنها برای بدن بسیار مفید و ضروری می باشد، بلکه باعث پر پشت شدن قطعی ابروها می شود.

پورتال رنگی – راه های طبیعی برای داشتن ابروهای پهن و زیبا

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of