اتحادیه اروپا خواستار شفاف سازی بیشتر در نتایج جستجوی وب شد

تکنولوژی , خبری , علمی ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

شفاف سازی بیشتر در نتایج جستجوی وب

رئیس دیجیتال اتحادیه اروپا از موتورهای جستجوگر مثل گوگل و ماکروسافت درباره تبلیغات در نتایج جستجوی وب می خواهد تا شفاف سازی کنند اما همچنان بطور جداگانه بر قوانین سیستم عاملهای وب تسلط داشته باشد .

آندروس آنسیپ معاون کمیسیون اروپا که بر تحقیق و تفسیر در چگونگی عملکرد و اداره تجارت سیستم عاملهای وب نظارت دارد ، روز جمعه در مجمع اتحادیه اروپا گفت : رویکرد همتراز بر تعدیل خدمات آنلاین نخواهیم داشت . ما رویکردی مشکل محور اتخاذ خواهیم کرد . این کار عملا غیر ممکن است که تمام سیستم عاملها را تناه با یک راه حل منفرد تنظیم و درست کرد .

این می تواند کمکی به صنعت وبی باشد که توسط شرکتهای بزرگ آمریکا مثل فیسبوک ، گوگل و آمازون تسخیر شده اند . شرکتهایی که می توانند سخت در برابر قوانین جدید برای سیستم عامل های جدید لابی کنند و آن را  عکس العملی شدید در حمایت از محصولات آمریکایی ببینند .

جاکوب کوچارزسکی مدیر انجمن صنعت کامپیوتر و ارتباطات که نماینده فیسبوک ، گوگل و آمازون است می گوید: ما کمیسیون را ستایش می کنیم که درک می کند میزان تراز برای تمام سیستم عامل ها هملا غیرممکن است . در حالی که بسیاری از سیستم عامل های آنلاین توانایی رشد اقتصادی را دارند و مدل تجارت آنها کاملا متفاوت است .

با این حال آسنیپ می گوید  نگران چگونگی شفاف سازی بسیاری از موتورهای جستجوگر خواهد بود در حال که تبلیغات در نتایج جستجو ها به نمایش گذاشته می شود.

کمیسیون درباره برنامه های جزیی ارتباطات بر سیستم عاملهای وب ماه جوئن گزارشی را منتشر خواهد کرد .

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !