اتفاقاتی که دنیا را شگفت زده کردند

گوناگون 02 مهر 1396 بدون دیدگاه

افرادی که با ناپدید شدنشان دنیا را متحیر کردند

 

تقریبا همه ما به اسرار و رمز و رازهای قدیمی علاقه داریم اما اگر نگاهی به این اتفاقات عجیب بیندازید قول می دهم نظرتان کمی تغییر می کند. این ها مفقودی هایی هستند که هیچ نشانی از خود به جای نگذاشته اند.

بتی پیج مانکن آمریکایی

بتی پیج مانکن آمریکایی

بتی پیج مانکن معروف آمریکایی ناگهان در سال ۱۹۵۰ ناپدید شد. در واقع به مدت ۳ دهه کسی از مکان او اطلاعی نداشت. بعدها مشخص شد که او در طول این دوره زندگی آشفته ای را می گذرانده. زندگی پر از بیماری های ذهنی، فقر و ازدواج های ناموفق. تا این که در سال ۲۰۰۸ در سن ۸۵ سالگی فوت کرد.

سرنشینان کشتی MV Joyita

سرنشینان کشتی MV Joyita

در سال ۱۹۵۵ کشتی ماهیگیری MV Joyita ناپدید شد. این کشتی مرتب سفرهای ۴۸ ساعته از ساموآی غربی تا فاکائوفو در جزایر توکلائو داشت. تیم جستجو فقط توانستند لاشه کشتی را پیدا کنند اما هیچ اثری از ۲۵ سرنشین آن نبود. محتویات کشتی ۵ هفته بعد شناور روی آب پیدا شد اما باز هم هیچ خبری از سرنشینان کشتی نبود.

بمب افکن استراتژیک B-47

بمب افکن استراتژیک B-47

در تاریخ دهم مارس ۱۹۵۶، ۴ بمب افکن استراتژیک پایگاه فلوریدا را برای یک پرواز بدون توقف به مقصد پایگاه هوایی گوریر در موروکو ترک کردند. اولین توقف برای سوخت گیری بدون هیچ حادثه ای انجام شد اما در دومین توقف به طور مرموزی یکی از بمب افکن ها ناپدید شد و تحقیقاتی که برای پیدا کردن آن انجام شد بی نتیجه ماند.

آملیا ارهارت

آملیا ارهارت

املیا ارهارت نخستین خلبان زن که پروازهای انفرادی در آتلانتیک داشت جایی برای خود در تاریخ باز کرد. حادثه مفقود شدن این خلبان بیشتر از مهارت هایش او را مشهور کرد. هواپیمای او در سال ۱۹۳۷ هنگام پرواز بر فراز اقیانوس آرام مفقود شد و تنها توضیحی که می توان برای این اتفاق پذیرفت سقوط او در اقیانوس است. البته برخی هم معتقدند که توسط ارتش ژاپن دستگیر شده است.

لوئیس لوپرنس

لوئیس لوپرنس

لوئیس لوپرنس نخستین فیلم تاریخ را فیلمبرداری کرده است و به همین دلیل او را پدربزرگ فیلم نامیده اند. لوئیس پس از ملاقات برادرش در سال ۱۹۸۰ کاملا ناپدید شد و هیچ اثریاز خودش به جا نگذاشت. خیلی ها معتقدند لوئیس خودکشی کرده یا غرق شده و یا ترور شده است.

پرواز ۳۷۰ هواپیمای مالزی

پرواز ۳۷۰ هواپیمای مالزی

هواپیمای شماره ۳۷۰ مالزی یکی از مرموزترین موارد مفقودی در تاریخ مدرن است. این هواپیما با ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه ابتدا از رادار اتاق کنترل زمانی که در فضای هوایی ویتنام بود ناپدید شد. هیچ سیگنالی از این هواپیما دریافت نشد و بعد از تحقیقات نتوانستند اثری از آن پیدا کنند. به گفته ای دولت اوکراین این هواپیما را فرونشانده است و برخی نیز معتقدند که خلبان هواپیما خودکشی کرده است.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of