احتمال ابتلا به کبد چرب با مصرف آب یخ

پزشکی و سلامت5 ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

احتمال ابتلا به کبد چرب با مصرف آب یخ

در فصول گرم سال هیچ چیزی به اندازه نوشیدن آب سرد و تگری دلچسب نیست و هیچ چیز جای نوشیدن آب خنک را نمی گیرد. اما باید دانست که نوشیدن آب سرد خطر مبتلا شدن به کبد چرب را در ما افزایش می دهد. پس برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری سعی کنیم آب خنک بنوشیم و از مصرف آب یخ اجتناب کنیم. در ادامه می توانید توضیحات بیشتری را بخوانید.

خطرات نوشیدن آب یخ

احتمال ابتلا به کبد چرب با مصرف آب یخ (۱)

به گفته یک محقق طب اسلامی، در حالی که عادت به خوردن آب یخ در میان ایرانیان زیاد است، نوشیدن چنین آبی می‌تواند باعث ابتلا به بیماری کبد چرب شود.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامت نیوز، محمدامین افرا اظهار کرد: کبد چرب یک موقعیت مخرب را در بدن ایجاد می‌کند و بدتر اینکه در ابتدا هیچ علامت هشداردهنده‌ای ندارد.

وی افزود: عادات و رفتارهای غلط بسیاری، ایجادکننده این بیماری هستند که بارزترین و مهم‌‎ترین آن‌ها مصرف موادغذایی چرب، اضافه وزن، نداشتن فعالیت بدنی سالم، فشارخون و سوء تغذیه است.

این محقق طب اسلامی تصریح کرد: چربی در کبد هر انسانی طبیعی است، اما اگر از حد نرمال بیشتر شود، کبد، چرب محسوب می‌شود.

وی خستگی و ضعف عمومی، کاهش وزن و اشتها، تیرگی پوست، عصبانیت و پینه‌بستن قوزک پا و سر انگشتان را علایم کبد چرب دانست و گفت: برای درمان کبد چرب بهتر است از دمنوش‌های طبیعی، پونه، سماغ، سیاه‌دانه و ژل آلوئورا استفاده شود.

افرا اظهار کرد: کبد چرب یک بیماری درمان‌پذیر است، ولی برخی اوقات می‌تواند باعث عوارض خطرناک و برگشت‌ناپذیری شود.

وی حجامت بین دو کتف را برای درمان و بهبود کبد چرب مناسب دانست.

پورتال رنگی _ احتمال ابتلا به کبد چرب با مصرف آب یخ

منبع: سلامت نیوز

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !