احمدی نژاد آمریکا، رئیس جمهور شد !

احمدی نژاد آمریکا، رئیس جمهور شد !

دونالدترامپ با پیروزی در پنسیلوانیا، رئیس جمهور آمریکا شد

پس از شمارش آراء و اعلام نتایج انتخابات در چند ایالت باقیمانده آمریکا، دونالد ترامپ رأی الکترال لازم برای راهیابی به کاخ سفید را کسب کرد.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میان هیلاری کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری خواه در کمال ناباوری با پیروزی ترامپ خاتمه یافت. نامزد جمهوری‌ خواهان با کسب ۲۷۴ رای الکترال، از حد نصاب ۲۷۰ رای لازم برای ریاست جمهوری گذشت و چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا شد.
مردم ایالات متحده در ایالت‌ های مختلف روز سه‌ شنبه به پای صندوق‌ های رای رفتند و نتایج هر ایالت به محض مشخص شدن و بسته شدن حوزه‌ های رای گیری در آن ایالت، اعلام شد.

شبکه‌های تلویزیونی آمریکا رای هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ را در هر ایالت اعلام کردند. بیشتر ایالت‌ ها همانند هر انتخابات دیگری در آن رای‌ گیری شد و رای آن با بسته شدن حوزه‌ های رای‌ گیری اعلام شد.

سیستم انتخاباتی آمریکا بر اساس آرای الکترال است. هر ایالت با توجه به جمعیت شمار متفاوتی رای الکترال دارد. کالیفرنیا به لحاظ جمعیتی بزرگترین ایالت است و بنابراین ۵۵ رای دارد و در مقابل ایالتی کم جمعیت مثل مونتانا تنها سه رای دارد. اگر یک نامزد بتواند رای مردمی در یک ایالت را به دست آورد، تمام آرای الکترال آن ایالت هم به او می‌رسد.

آرای الکترال محاسبه شده به شرح زیر است:

کلینتون:
۲۱۸
رأی الکترال

ترامپ:
۲۷۴
رأی الکترال

اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)
etemadlaw

30 نظر

 1. سولماز

  این موارد را هم به خدمات احمدی نژاد بیافزایید که دلار زمان ایشان بود که یک باره از ۱۲۰۰ به ۳۰۰۰ و حتی ۴۰۰۰ تومان هم رسید و این دردیست که از ان زمان هیچ کسی نه نتوانست و نه می تواند تا دست کم ۲۰ سال دیگر (در ایده آل ترین حالت) آن را برگرداند هم جایی که روزگاری که نفت بشکه ای ۸ دلار هم میشد! هنوز کسی توصیح نداده چرا ایشان سازمان برنامه و بودجه را منحل اعلام کرد. هنوز کسی یادش نیست امامان ما هم برای کمتر آسیب دیدن دین و مردم تقیه پیشه می کردند و کلامی بر زبان نمی راندند که ماه ها و سال ها و یک عمر ملت را به فلاکتی بیاندازد که یادشان برود اگر برخی حرفها و حتی مدارک با دقت بیشتری منتشر شده بود این اندازه مورد تهدید و تحریم واقع نمی شدند و در پنهان بهتر و جدی تر هم می توانستند به پیشبرد اهدافشان بیاندیشند.
  کاش تنها پیش از پیش داوری جریان را با شرایط موجود در هر دوران می سنجیدیم. صد البته روزگار نفت هر بشکه ای ۱۵۰ دلار بیشتر می توانست بهتر از انچه گذشت بگذرد اگر تنها دقت بیشتری شده بود و همه چیز با پایان ۴ سال ان روزها بر باد نرود و خزانه ای خالی تحویل دولتهای بعدی داده نشود. فراموش نکنید که برخی معاون اول ها هنوز در مظان اتهامند و صد البته رهبری خود نیک می دانستند که از همان آغاز به آقای احمدی نژاد مخالفتشان را اعلام نمودند اما ایشان به حمایت همه جانبه از چنین معاون اول خویشاوندی ادامه دادند.

  تنها از خود بپرسید چرا رهبری ورود دوباره ایشان را به صحنه ریاست جمهوری مناسب نمی دانند اگر واقعا کارهای بسیار خوبی برای مردم انجام شده توسط ایشان؟!

  پاسخ
 2. الهه

  تازه آقای روحانی به این نتیجه رسیده که باید همون راه احمدی نژاد رو بره. چون آمریکا به عهد خودش وفا نکرد. سه سال مردم رو معطل برجام کرد. کاش از سه سال قبل میفهمید

  پاسخ
 3. shahla

  باید گفت متاسفانه مردم ایران رو هر وقت آزاد می زارن اولین کاری که می کنن به جای اینکه خودشونو از لحاظ تکنولوژی، ابتکار ، پیشرفتهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و شغلی و ارتباطات سالم بین المللی ارتقاء بدهند و خوشبختی خودشونرو از این طریق بدست بیارن با درآمدهای اندک غیر مشروع خودشونو به نوعی سرگرم می کنند فکر می کنن بهترین راهی است که بدون درد سره ، هم به نوعی سرگرمن هم به اندک اندک جمع کردن خوشبخت می شن. متاسفانه مردم ما به جای کمی فکر کردن فقط حرفهای سطحی و بی منطق رو همیشه تکرار می کنند. خودشون هم می دونن حرفهاشون بی منطقه ولی بازم ……….

  پاسخ
 4. آزاد

  برای دوستانی که از احمدی نژاد تعریف میکنن و میزارمش لای نون و عسل میخورنش واقعاً متاسفم کسایی که فقر و بدبختی ملت رو نمیبینن فحشا رو نمیبینن بیکاری و نبود شغل و از همه مهمتر امنیت شغلی رو نمیبینن اره احمدی نژاد یارانه داد الان بالای ۱۰ سال هست که یارانه میگیرن ملت ۴۵ هزار تومن ولی آیا اجناس ۱۰ سال پیش با همون قیمت هستن؟ گرون نشدن؟ ی مقدار تفکر کنین و ببینین که چه بلایی داره سر مملکت میاد اینا به منابع طبیعی مملکت هم رحم نکردن چه برسد به ملت لعنت به … و …

  پاسخ
  1. الهه

   لعنت … مگه نمیبینی که فقر و فحشا تو این دولت بوجود اومده. حالا مگه این دولت فعلی چه گلی ب سرت زده. ناامیدی؛ بیکاری بی پولی؛ خودکشی …. تحقیر شدنمون؛ همه وقت و بودجه مملکت صرف برجام بی فرجام شد. امیدوارم ترامپ این توافق سخره رو پاره پارش کنه.

   پاسخ
  2. yeki

   اهان بعد همه اینا که گفتی زیر سر احمدی نژاد و یارانه هاس. مردم خودمون که فرهنگشون بالا و …این مشکلا همش زیر سر تک تک خودمونه و همیشه هم دنبال یکی میگردیم که حق یا ناحق بزنیم تو سر اون. واسه همینه که هیچی نمیشیم یه مش مردم لش غرغرو کلک زن که دنبال راحتترین راه برای رسیدن به منافعشه اونم به هر قیمتی شده سر برادرشم ببره. مشکل از من و تو هستش جناب.

   پاسخ
 5. shahla

  هیچ فکر کردید این بودجه ای که احمدی نژاد چند سال است به عنوان یارانه به حساب مردم ما می ریزد قبلا به جیب کی ریخته می شد؟ یا کارمندان یا معلمانی که بصورت پیمانکاری در آن زمان دو میلیون به پیمانکار میدادند بعد به کارمندان ۵۰۰ تومان حقوق میدادند و یک میلیون و پانصد تومان در جیب خودشون می رفت و حالا همه استخدام شدند و هزاران کار دیگر متاسفانه مردم ما قدر رئیس جمهور خوب رو نمی دونند.

  پاسخ
  1. سارا

   مطمعن شدم که در اینجا نمیشه حرف حق رو زد و بی طرفانه قضاوت کرد ماشاالله اینجا بیشتر دوستان احساسی و به جانبداری سخن میگن و چشمان خود را به روی حقیقت بستن …اقای ناشناس که خطاب به من سخن گفتین ،متاسفانه شما به قدری تندرو و احساسی برخورد کردین که صلاح نمی بینم جواب شما رو بدم.ولی از جهاتی به قول شما واقعا از ماست که بر ماست چون چشممان را سرشار از تعصب و افراط کردیم که نمیخواهیم حقیقت دنیا را ببینیم.

   پاسخ
 6. ناشناس

  سارا م باهاتون کاملا موافقم. و اما سارا شما همه جای دنیا را طی چند وقت تجربه کردی؟ البته چند بار؟ به قول سارا م : باید جواب این تهمت ها و…. را بدبد. و اما در پاسخ به این سوالتون که کجا؟ باید گفت : روز قیامت و نزد خدا.
  نکنه اینم انکار میکنید. خدا . روز قیامت و…………..را.
  به هر حال دوستان می بایست تجدد و پیشرفت فقط در لباس و مدمون اثر گذار نباشه. بلکه در رویاندن افکار درست و زیستن به شیوه ای درست هم نمایان باشه.
  ما چطور و چگونه از اروپا . امریکا و ….. اینقدر شناخت داریم که اونارو به سر ایران میزنیم؟ باور کنید از ماست که بر ماست.
  تا وقتی برای مردممون مرغ همسایه غاز باشه، ترامپ با احمدی نژاد یکی میشه و حتی فراتر از اون.
  متاسفم برای تمام عزیزان ایران زمینم که در حال زندگی میکنند. از گذشته درس نمیگیرند و به اینده فکر نمی کنند.
  اگر اوضاع ما مثل اوضاعه کویت. بحرین . ترکیه. افغانستان. سوریه . عراق نیست .فقط برای چرایی این سوال به دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد توجه کنید.
  افسوس و صد افسوس ، ساراهای ما انچه به نفعشان است و مطابق با دید گاههایشان قبول دارند و حتی ندیده و چشم بسته پذیرایند. اما انچه حقیقت ماجراست را چون مطابق با ذائقه و افکاران نیست پوچ میپندارند.
  من افکارم را تحمیل نمی کنم . اما حیف است مردم ایران زمین این گونه تحت تاثیر دنیای غرب قرار گیرند.
  به هر حال بدانید که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد. بنابراین اگر غربی ها حتی به بهانه ی حمایت از ما چیزی بگویند هم. باز به فکر و در واقع با هدف تحقق اهداف خودشان است.
  امریکا هنوز هم همان امریکایی است که در دوران شاه ایران و اموال ایران را چپاول میکرد. هنوز هم پارس کنان و زوزه کشان به دنبال چپاول و اموال ایران است.
  بیایید ساده حتی افکار خودمان را به این گربه ی گرگ صفت نفروشیم و بدانیم خودمان نسبت به خودمان دلسوزتریم و مردان دولتی که مقابل امریکا صادقانه می ایستند، از جنس بلور ایمانند.
  دوستتان میدارم و امیدوارم همگی به انچه لایق ایران وایران زمین است برسیم.
  و در اخر : بیایید هر فکر و هر حرف و هر اعتقادی را با دلیل و مدرک درست بزنیم و اگر خرده ای بر طرف مقابل گرفتیم، دستانمان پر از خوبی ها و نیکی های شخصی باشد که مدافع انیم

  پاسخ
  1. حسن

   حالا که فروخته؟؟؟شما چرا اینجوری به قضایا نگاه میکنید ؟؟؟؟؟؟دوستان و بنده فقط نظر دادیم شما چرا تند میری جناب!!!والا ادم جرات نمیکنه نظر بده!!!!!!

   پاسخ
  2. حامی

   اقای ناشناس ………بله راست میگید از جنس بلورن ؟؟؟!!!! اصلا شماها خوب باقی مردم دنیا بد، اصلا شماها الماس، ما زغال، خوبه، راضی شدین؟؟؟!! حرفاتون بیشتر شبیه یک شوخیه !!

   پاسخ
 7. ali

  ایا واقعا احمدی نژاد که شب روز برای خدمت رسانی به کشور تلاش میکرد و به دورترین جاهای محروم این کشور سر میزد و سعی میکرد وضع مردمو بهتر کنه ادم نادرستی بود یا اقای روحانی که امثال شماها بهش رای دادید چه کاری برای مردم کرد جز برجام که هیچ فایدهای که نداشت که هیچ انرژی هسته ای رو هم نابود کرد بالاخره در دولتش اشکالاتی داشت و یه عده از مخالفاش هم که وارد دولتش شدن و شروع به تخریبش کردن و رسانه های مخالفانش هم که زیاد بودن از هر تخریبی کوتاهی نکردن تا جاییکه من دیدم حتی ابدارچی اداره هم از بد میگفت خودش نمیدونس برای چی

  پاسخ
  1. سارا م

   بودجه ۳۰ ساله!! مگه کاخ کرملین می ساختن!!!؟
   مسکن مهر، یعنی تامین مسکن برای اقشار کم درآمد که وظیفه هر دولتی هست…ولی فقط دولت ایشون این کار را انجام داد در ضمن مسکن مهر، باعث اشتغال زایی بود.
   در هر حال در زمان ایشون رکورد فعلی، بیکاری، تعطیلی کارخانه های کوچک و بزرگ و کاهش امید تو جامعه را شاهد نبودیم…

   پاسخ
 8. سارا م

  این مقایسه بسیار ناعادلانه و بی رحمانه است
  یادمون باشه یک جایی باید پاسخگو باشیم
  پاسخگوی تمام تهمت ها، توهین ها، دروغ ها و …

  پاسخ
 9. محمد

  سلام
  بچه ها گوش کنید
  ترامپ امد و حرف دل مردم امریکا را زد
  ترامپ امد و گفت ما تا کی باید برای دفاع از ژاپن و عربستان پول بدیم به ما چه
  ترامپ اومد و گفت ما تا کی برای خطر خیالی کمونیست باید کارخانه هایمان را ورشکست کنیم تا جنوب شرق اسیا جون بگیرد.
  بچه ها فقط همین بود.
  چرا نمیخاد بپذیرید
  خیلی خوب شد که ترامپ رای اورد
  خدا را شکر

  پاسخ
 10. سارا

  ترامپ شاید از یه جهاتی شبیه احمدی نژاد باشه ولی کلا روسای جمهوری امریکا همگی برای مردمشون کم نمیذارن ،احمدی نژاد به هموطنای خودشم رحم نکرد تا تونست حق مردمو خورد و نابود کرد این مملکتو،، ولی مطمعنم ترامپ برای مردمش کم نمیذاره …توی کل دنیا تنها ایرانه که مردان دولت به فکر مردم بدبختشون نیستن و فقط وعده و وعید میدن .

  پاسخ
  1. سارا م

   بخشی از خدمات دولت جناب آقای دکتر احمدی نژاد
   افزایش ۵۰ درصدی سهم تولید محصولات پتروشیمی ایران در خاورمیانه
   جایگاه جهانی ایران از نظر تعداد مقالات ISI در زمینه نانو، از رتبه ۲۹ در سال ۸۴ به رتبه ۸ در سال ۹۱
   افزایش ظرفیت تولید آلومینیوم، محصولات فولادی و …
   شتاب نقدینگی
   کاهش بیکاری
   کاهش وابستگی واردات بنزین
   افزایش بزرگراه ها و آزاد راه های کشور و آسفالت های روستایی

   و به صورت خلاصه پیشرفت های هسته ای، هوافضا، نانو، پیشرفت های نظامی، مسکن مهر،افزایش رفاه عمومی، کاهش نرخ سود بانکی و هزاران مورد دیگر… که امیدوارم دوستان نگاه عادلانه ای به ۸ دوره ریاست جمهوری ایشون داشته باشن و چشم و گوش بسته رفتار و حرفای دشمنان را تکرار نکنند.
   امیدوارم این مورد منتشر بشه تا خیلی چیزا یاداوری بشه

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.