ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

سبک زندگی ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۹ دیدگاه

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن _ نُقل خبر: به نقل از خبرگزاری تسنیم، در مقایسه با زنان، مردانی که طلاق می گیرند با دست بازتری می توانند دوباره ازدواج کنند. بالا رفتن سن دختران امروزی هم باعث شده که خیلی از این مردها برای ازدواج مجدد اغلب به سراغ یک دختر بروند تا یک زن مطلقه. این قضیه به خودی خود ایرادی ندارد.

در مقایسه با زنان، مردانی که طلاق می گیرند با دست بازتری می توانند دوباره ازدواج کنند. بالا رفتن سن دختران امروزی هم باعث شده که خیلی از این مردها برای ازدواج مجدد اغلب به سراغ یک دختر بروند تا یک زن مطلقه. این قضیه به خودی خود ایرادی ندارد، اشکال وقتی می تواند به وجود بیاید که دختران ما بدون توجه به بایدها و نبایدهای ازدواج با یک مرد مطلقه وارد زندگی با آنها بشوند.

می خواهم همینجا تکلیف یک مسئله را روشن کنم. اگر در این مقاله درباره آگاهی دادن به دختران مجرد صحبت می کنیم به معنای آن نیست که عکس این قضیه نمی تواند اتفاق بیفتد؛ یعنی هیچ مرد مجردی نیست که گزینه ازدواج با یک زن مطلقه برایش پیش بیاید و یا اینکه مسئله این مردان کم اهمیت تر از مسئله دختران است، بلکه به دلیل آن است که آمار دختران مجردی که با این گزینه مواجه می شوند بیشتر از مردان مجرد است. به علاوه، آسیب های ناشی از اشتباه در ازدواج برای دختران سنگین تر از پسران است. بنابراین چه به لحاظ آماری به قضیه نگاه کنیم و چه با رویکرد کاهش آسیب بخواهیم وارد بشویم، اولویت طرح این مسئله از نگاه دختران مجرد منطقی به نظر می رسد. البته ناگفته نماند در این مقاله سعی شده تا نکاتی مطرح شوند که برای مردان مجردی هم که قصد ازدواج با زنان مطلقه را دارند مفید باشند.

ازدواج با مرد مطلقه

وقتی می فهمید مردی که به خواستگاری تان آمده قبلاً زن و زندگی داشته و طلاق گرفته است، چه سوالاتی در ذهن شما ردیف می شوند؟ در بین این سوالات به چه نکته هایی باید بیشتر توجه کنید؟ پیشنهاد ما به شما پنج مورد زیر است:
یادتان باشد که طلاق در بهترین حالت یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است. خواستگار شما هم از این قاعده مستثنی نیست و مثل همه آدم ها برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاقش نیاز به زمان دارد

 • چه مدت از طلاق او گذشته است؟ یادتان باشد که طلاق در بهترین حالت یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است. خواستگار شما هم از این قاعده مستثنی نیست و مثل همه آدم ها برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاقش نیاز به زمان دارد. نمی شود برای همه افراد مدت زمان مشخصی را تعیین کرد ولی معمولاً توصیه می شود که دست کم بین یک تا دو سال بین طلاق با ازدواج مجدد فاصله باشد تا فرد بتواند در طی این مدت خودش را بازسازی کند و تکلیفش را با زندگی قبلیش یکسره کند. اگر خواستگارتان به تازگی طلاق گرفته لازم است شما با حواس جمع تری با این قضیه برخورد کنید چون او احتمالاً هنوز از التهابات هیجانی سوگواری طلاقش بیرون نیامده است و این به نفع شما و زندگی تان نخواهد بود.
 • علت طلاق را بپرسید. مهم است که از زبان خود آن فرد علت طلاق را بشنوید و البته از تحقیقات بیشتر هم غفلت نکنید. به خاطر بسپارید که به سراغ همسر قبلی او رفتن، پیش پاافتاده ترین راه تحقیق است که البته همیشه هم راه درستی نیست. یکی از بهترین راه های تحقیق، مراجعه به یک مشاور ازدواج خبره است. یادتان باشد هیچ کس در هیچ سنی برای ازدواج بی نیاز از مشاوره نیست.
 • خانواده تان را وارد قضیه کنید. خانواده باید در جریان مسائل مهم زندگی شما باشند. اگر خواستگارتان به طور فردی از شما درخواست ازدواج کرده است و برای علنی کردن آن دست دست می کند، با تعیین کردن یک محدوده زمانی تکلیف خودتان را مشخص کنید مثلاً با قاطعیت بگویید «اگر شما تا پایان هفته این مسئله را با خانواده من مطرح نکنید، از نظر من خواستگاری منتفی خواهد بود».
 • چه چیزهایی از زندگی قبلی به گردنش است؟ تحقیق کنید آیا بچه هم دارد؟ قرار است بچه ها را پیش خودش نگه دارد؟ اگر بچه ها پیش مادرشان هستند هر چند وقت یکبار با او خواهند بود؟ آیا او ملزم به پرداخت مهریه به همسر قبلی است یا خیر؟ چقدر از درآمدش را باید صرف فرزند و پرداخت مهریه کند؟ پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تا تصور واقعی تری از زندگی مشترک احتمالی تان پیدا کنید.

نبایدهای قبل از عقد یک دختر مجرد با یک مرد مطلقه

ازدواج با مرد مطلقه بچه دار
در برخورد با خواستگار مطلقه چند تا کار را نباید بکنید:
تا وقتی که رسماً عقد دائم نکرده اید (و به دلایلی مثل صیغه محرمیت) وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد، حواستان را حسابی جمع کنید

 • عجله. به خاطر ترس از مجرد ماندن در ازدواج عجله نکنید.
 • تست جنسی. تا وقتی که رسماً عقد دائم نکرده اید (و به دلایلی مثل صیغه محرمیت) وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد، حواستان را حسابی جمع کنید.
 • از هول حلیم به دیگ نیفتید. بعضی از دختران مجرد فکر می کنند که خواستگاران مطلقه چون تجربه یک زندگی را داشته اند، پخته ترند. خانه و ماشین دارند و خیلی مزایای دیگر. یادتان باشد لزوماً همه مردان مطلقه پخته تر و منطقی تر نیستند ضمن اینکه به مال دنیا هم اعتباری نیست.

اول پذیرش، بعد ازدواج

وقتی همسر یک مرد مطلقه می شوید باید چند نکته را از قبل پذیرفته باشید:

 • فرزند او… اگر او از ازدواج قبلی بچه داردچه با شما زندگی کند و چه نکند باید فرزند را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید. اگر هم فرزند با مادرش زندگی می کند باز هم باید بپذیرید که همسرتان هرازگاهی به خاطر فرزندلازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند و یا او را ببیند.
 • خانواده او… شما باید بپذیرید که خانواده و آشنایان او تا مدتی شما را با همسر قبلی او مقایسه خواهند کرد.
 • تعهدات او… شما باید بپذیرید که او ملزم است هر ماه بخشی از درآمدش را به عنوان مهریه به همسر قبلی بدهد. اگر هم که بچه دارد باید مخارج او را هم بپردازد.
 • محافظه کاری او… ممکن است او تا مدتی به صورت محافظه کارانه با شما برخورد کند. این به معنای بیمار بودن او نیست بلکه دفاعی است که او از خودش در برابر تکرار آسیب های قبلی می کند.

نُقل خبر : ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن
منبع: تبیان، تسنیم

برچسب ها

19

Please Login to comment
11 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
مهربان

درود
حسین آقا تفکرات غریبی دارید
متاسفانه در کشور ما قانون بسیار ضعیفه
وقتی قاضی به زنی که میخواد طلاق بگیره میگه اگر صیغه خودم میشی خیلی زود حکم طلاق رو میدم دیگه چه توقعی میشه داشت
من این رو به چشم دیدم که میگم
ضعف قانون و برداشتهای متفاوت و چند وجهی از قانون عصر حجری ما باعث آسیب رسیدن به اقشار کشور شده که متأسفانه بیشترین آسیب رو خانمها متحمل میشن

یک دختر 37 ساله

سلام اقای حسین تعدد زوجات مال ۱۴۰۰ سال پیشه
زمانی که توی هر جنگی هزاران مرد از بین میرفتن و تعادل تعدادی بین زن و مرد بهم میخورده
زن مطلقه چون باکره نیست و میتونه صیغه بشه و رابطه داشته باشه بده؟؟!!!!!!!پس مردا که کلا میتونن رابطه داشته باشن چی؟
واسه مردا اشکال نداره ؟؟احتمالا بالای ۸۰ سال سن دارید
یا دارید تو زمان عصر حجر زندگی میکنید التماس تفکر واقعااااااااا متاسف شدم

حدیث

تنهای تنها درکل نمیتونم چیزی بگم چون بغض کردم وسختیهای زیادی متحمل شدم .

دردمند

سلام متاسفانه همه ملاک قضاوتشون خودشون هستن و زندگی خودشون اینطور میشه که هر کس آسیب. دیده به همه افراد جامعه تعمیم میده ، البته که قوانین کشور ما ناقص و مردسالارانه هست وقتی یه آقای میخواد از همسرش جدا بشه تمام و کمال مختاره میتونه بره بدون اینکه لازم باشه به کسی توضیحی بده ولی اگر زنش بره فوری به هزار و یک گناه ناکرده متهم میشه و متاسفانه نه فقط از جانب آقایون بلکه حتی ازجانب زنان همین جامعه ، وقتی مردی زنش رو ترک میکنه فرقی نداره چرا هر چقدر هم طول بکشه این خانم باید وفادار… Read more »

محمدرضا

روشن است که نابرابری به نگرانی وترس میانجامد و مایه دشمنی و جدایی میشود . اینکه مرد حق صیغه یا خیانت رسمی را دارد چیز چرندیست و بنیاد خانواده بهم میریزد و ازدواج دوم هم کار را بدتر میکند چون زن دوم همیشه یک مزاحم است . در غرب اگر شوهری خیانت کند نیمی از مالش خواهد رفت به جیب زن و درستش همین است زندگی برابر که زنها باید در دفتر خانه بنویسند و حق هرکاری را داشته باشند. البته زنها بدبختانه تنه پول را مبینند نه چیزز دیگر چون عشق در این کشور مرده

ناشناس

Elate asleye talagh ..ezdevaje. .marde namard ke yadesh mire che gholo o vaeedehaee dade…alan ham ke dige nemimonan ke bekhan dar moghabele ghanon javabgo bashan…aksaran farar mukonano talagh gheyabi shode…hich moshavere o tahghighi tazmin nadare….

یه همدرد

شاید هر کدوم از ما دخترا وقتی خونه پدرمونیم فک کنیم تو آینده هر کی جدا شه من نمیشم. و هیچوقت طلاق نمیگیرم اما وقتی سر نوشت اینجوری رقم خورده باشه میشه. انوقت نمیدونی باید چه جوری لباس بپوشی، چه جوری آرایش کنی، چه جوری حرف بزنی ، چه جوری بری بیای که مورد اتهام قرار نگیری. ما آدما گاهی جوری قضاوت میکنیم که انگار خداییم. یا دمون میره شاید برای شما هم اتفاق بیفتددددددددد یا برای دخترتون یا پسرتون یا خواهرتون…..

نرگس

من با یه مرد روانی که استاد دانشگاه هم بود ازدواج کردم ، یک سال کتک خوردم ، سختی کشیدم حتی سر دو تا لیوان اب نکشیده که توی سینک ظرف شویی مونده کتک خوردم به خاطر بیماری روحی حاد اون اقا، دوشیره بودم، زیبا هستم، جوون هستم ، تحصیل کرده هستم فوق لیسانس از بهترین دانشگاه ایران،ایا چیزی در من تغییرکرده؟؟؟ یک سال زندگی فاجعه با یه ادم روانی، ایا محکومم به تنهایی یا ازدواج ناکام تا اخر عمر؟؟؟ اگر میخواستم تو ازدواج ناکام بمونم که جدا نمیشدم….هیچ وقت فکر نکنید زن مطلقه یعنی متفاوت، اون هم تا سال… Read more »

یه همدرد

آدما یادشون میره جوری قضاوت نکنند انگار خدان. شاید برای خودشونم اتفاق بیفته……………

ناشناس

chegad narahat shodam azizam. Harfet vaghean hagh va be ja hast. Omidvaram kasi ke vaghean layeghete dar kenaret gharar begire. Ayande male shomast. Omidet be khoda. Movafagh bashi.

زیبا

تو مملکت ما مردا ده بارم طلاق بگیرن مواخذه نمیشن خیلی راحتم زن میگیرن ،این زنهای بدخت هستن که بابت یک طلاق باید تا اخر عمر جواب پس بدن و به دید مجرم با اونا برخورد میشه متاسفم که تو همچین جامعه بی فرهنگی زندگی میکنم

M

متاسفانه در جامعه ما اینقدر بیخودی قانون رو به نفع مردان کردن که همیشه در طلاق مقصر زنها رو میگیرن ، حتی مردهای مطلقه اگه با یه دختر ازدواج کنن عیبی نداره ولی یه زن مطلقه اگه بخواد با یه مرد که قبلا ازدواج نکرده ازدواج کنه هزاران حرف و حدیث برای اون خانم در میارن ، بی عدالتی تا چه حد …..

حسین

خواهر من قانون خیلی به نفع خانوما هستش در ثانی این جامعه ما هستش که به نفع خانوما کرده والا توی شرع اسلام ۴ تا زن مباح هستش ولی توی قانون ما تحت شرایطی اونم با اذن دادگاه به ازدواج دومم رای میدن قبول کنیم که اقلیت رو باید بذاریم کنار و با اکثریت پیش بریم اقلیت مردا به زن و بچه نمیرسن اکثریت خیلی خوب مدیریت میکنن سوای ۴تا زن که خود اسلام فقط شرط عدالت رو قرار داده که خود خداوند متعال هم‌گفته نمیتونین عدالت رو رعایت کنین با بقیه اختیاراتی که خدا داده موافقم با اذن دادگاه… Read more »

زیبا

اقا حسین معلومه که شما با مردم جامعه کم در ارتباط هستین اخه اطلاعات شما بسیار ناچیزه

زیبا

اقا حسین کاملا مشخصه که برای شما و امثال شما زن مثل یک کالا میمونه ،جامعه ما اینه کاریش نمیشه کرد ،خب اگه زن دست اول خوبه پس مرد دست اولم خوبه پس به هیچ وجه من حاضر نیستم با مرد مطلقه ازدواج کنم حتی اگه بهترین شرایطو داشته باشه ،میدونید چرا؟چون دست دومه

كيانا

برای طرز فکرتون متاسفم،امیدوارم هیچ وقت سر و کار هیچ خانومی با امثال شما نیفته

مینا

آره والا …. اکثرا زنهایی که طلاق می گیرن از تو دماغشون در میاد …..استثتاها رو ولش کن…. ولی هیچ زن ایرونی بی دلیل طلاق نمی گیره….. اگر بچه هم داشته باشه و حتی بچه ش رو هم نخواد دیگه واااااا مصیبتها….. دیگه ببین اون خانم چی کشیده که حتی بچه اش رو هم نمی خواد داشته باشه… زندگی با اینجور مردها واقعا دردسره….. چون یکی از اقوامم اینجور ازدواج داشته و الان بعد از ۲ سال داره طلاق می گیره…. با اینکه زن اولش ازدواج کرده بود باز هم از طریق بچه، به اون فامیلم و شوهرش ضربه می… Read more »

حسین

خواهر عزیز. این بهانه هستش که نگه نداشتن بچه دلیل نفرت زیاد از شوهر هستش.نامزد من با وجود فرهنگی بودن پدر و مادرش و فامیل بودن با ما،طول دوران نامزدی ظلمایی در حق ما کردن که مسلمون دست کافر اسیر باشه همچین فلاکتی نمی کشه.نه شما من رو میشناسین و نه کسای دیگه.با خودمم روراستم و اینجا هم دادگاه‌ نیست بخوام دروغ بگم هرچند هر دادگاهی رفتم غیر راست چیزی نگفتم نامزدم بعد اینکه همه ارث پدریم رو توقیف کرد که حتی تلفن ثابت خونه و تلفن همراه مرحوم پدرم رو هم توقیف کرده که به هرکی میگم از خجالت… Read more »

بی نام

سلام. هیچ زنی بیخودی زندگی خودش رو ازهم نمی پاشه. البته استثنایی هم وجود داره.ولی درمورد من اینطورنبود به نظر من مقصر اون بوده وهمسرقبلیش به خاطر چشم ناپاکی وعکس ها ی مبتذلی که من ازش دیدم مقصراونه. حالمو ازهرچی مرد بود به هم زد