ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

سال نو مبارک

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

فال روزانه

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن

ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن _ نُقل خبر: به نقل از خبرگزاری تسنیم، در مقایسه با زنان، مردانی که طلاق می گیرند با دست بازتری می توانند دوباره ازدواج کنند. بالا رفتن سن دختران امروزی هم باعث شده که خیلی از این مردها برای ازدواج مجدد اغلب به سراغ یک دختر بروند تا یک زن مطلقه. این قضیه به خودی خود ایرادی ندارد.

در مقایسه با زنان، مردانی که طلاق می گیرند با دست بازتری می توانند دوباره ازدواج کنند. بالا رفتن سن دختران امروزی هم باعث شده که خیلی از این مردها برای ازدواج مجدد اغلب به سراغ یک دختر بروند تا یک زن مطلقه. این قضیه به خودی خود ایرادی ندارد، اشکال وقتی می تواند به وجود بیاید که دختران ما بدون توجه به بایدها و نبایدهای ازدواج با یک مرد مطلقه وارد زندگی با آنها بشوند.

می خواهم همینجا تکلیف یک مسئله را روشن کنم. اگر در این مقاله درباره آگاهی دادن به دختران مجرد صحبت می کنیم به معنای آن نیست که عکس این قضیه نمی تواند اتفاق بیفتد؛ یعنی هیچ مرد مجردی نیست که گزینه ازدواج با یک زن مطلقه برایش پیش بیاید و یا اینکه مسئله این مردان کم اهمیت تر از مسئله دختران است، بلکه به دلیل آن است که آمار دختران مجردی که با این گزینه مواجه می شوند بیشتر از مردان مجرد است. به علاوه، آسیب های ناشی از اشتباه در ازدواج برای دختران سنگین تر از پسران است. بنابراین چه به لحاظ آماری به قضیه نگاه کنیم و چه با رویکرد کاهش آسیب بخواهیم وارد بشویم، اولویت طرح این مسئله از نگاه دختران مجرد منطقی به نظر می رسد. البته ناگفته نماند در این مقاله سعی شده تا نکاتی مطرح شوند که برای مردان مجردی هم که قصد ازدواج با زنان مطلقه را دارند مفید باشند.

ازدواج با مرد مطلقه

وقتی می فهمید مردی که به خواستگاری تان آمده قبلاً زن و زندگی داشته و طلاق گرفته است، چه سوالاتی در ذهن شما ردیف می شوند؟ در بین این سوالات به چه نکته هایی باید بیشتر توجه کنید؟ پیشنهاد ما به شما پنج مورد زیر است:
یادتان باشد که طلاق در بهترین حالت یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است. خواستگار شما هم از این قاعده مستثنی نیست و مثل همه آدم ها برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاقش نیاز به زمان دارد

 • چه مدت از طلاق او گذشته است؟ یادتان باشد که طلاق در بهترین حالت یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است. خواستگار شما هم از این قاعده مستثنی نیست و مثل همه آدم ها برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاقش نیاز به زمان دارد. نمی شود برای همه افراد مدت زمان مشخصی را تعیین کرد ولی معمولاً توصیه می شود که دست کم بین یک تا دو سال بین طلاق با ازدواج مجدد فاصله باشد تا فرد بتواند در طی این مدت خودش را بازسازی کند و تکلیفش را با زندگی قبلیش یکسره کند. اگر خواستگارتان به تازگی طلاق گرفته لازم است شما با حواس جمع تری با این قضیه برخورد کنید چون او احتمالاً هنوز از التهابات هیجانی سوگواری طلاقش بیرون نیامده است و این به نفع شما و زندگی تان نخواهد بود.
 • علت طلاق را بپرسید. مهم است که از زبان خود آن فرد علت طلاق را بشنوید و البته از تحقیقات بیشتر هم غفلت نکنید. به خاطر بسپارید که به سراغ همسر قبلی او رفتن، پیش پاافتاده ترین راه تحقیق است که البته همیشه هم راه درستی نیست. یکی از بهترین راه های تحقیق، مراجعه به یک مشاور ازدواج خبره است. یادتان باشد هیچ کس در هیچ سنی برای ازدواج بی نیاز از مشاوره نیست.
 • خانواده تان را وارد قضیه کنید. خانواده باید در جریان مسائل مهم زندگی شما باشند. اگر خواستگارتان به طور فردی از شما درخواست ازدواج کرده است و برای علنی کردن آن دست دست می کند، با تعیین کردن یک محدوده زمانی تکلیف خودتان را مشخص کنید مثلاً با قاطعیت بگویید «اگر شما تا پایان هفته این مسئله را با خانواده من مطرح نکنید، از نظر من خواستگاری منتفی خواهد بود».
 • چه چیزهایی از زندگی قبلی به گردنش است؟ تحقیق کنید آیا بچه هم دارد؟ قرار است بچه ها را پیش خودش نگه دارد؟ اگر بچه ها پیش مادرشان هستند هر چند وقت یکبار با او خواهند بود؟ آیا او ملزم به پرداخت مهریه به همسر قبلی است یا خیر؟ چقدر از درآمدش را باید صرف فرزند و پرداخت مهریه کند؟ پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تا تصور واقعی تری از زندگی مشترک احتمالی تان پیدا کنید.

نبایدهای قبل از عقد یک دختر مجرد با یک مرد مطلقه

ازدواج با مرد مطلقه بچه دار
در برخورد با خواستگار مطلقه چند تا کار را نباید بکنید:
تا وقتی که رسماً عقد دائم نکرده اید (و به دلایلی مثل صیغه محرمیت) وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد، حواستان را حسابی جمع کنید

 • عجله. به خاطر ترس از مجرد ماندن در ازدواج عجله نکنید.
 • تست جنسی. تا وقتی که رسماً عقد دائم نکرده اید (و به دلایلی مثل صیغه محرمیت) وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد، حواستان را حسابی جمع کنید.
 • از هول حلیم به دیگ نیفتید. بعضی از دختران مجرد فکر می کنند که خواستگاران مطلقه چون تجربه یک زندگی را داشته اند، پخته ترند. خانه و ماشین دارند و خیلی مزایای دیگر. یادتان باشد لزوماً همه مردان مطلقه پخته تر و منطقی تر نیستند ضمن اینکه به مال دنیا هم اعتباری نیست.

اول پذیرش، بعد ازدواج

وقتی همسر یک مرد مطلقه می شوید باید چند نکته را از قبل پذیرفته باشید:

 • فرزند او… اگر او از ازدواج قبلی بچه داردچه با شما زندگی کند و چه نکند باید فرزند را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید. اگر هم فرزند با مادرش زندگی می کند باز هم باید بپذیرید که همسرتان هرازگاهی به خاطر فرزندلازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند و یا او را ببیند.
 • خانواده او… شما باید بپذیرید که خانواده و آشنایان او تا مدتی شما را با همسر قبلی او مقایسه خواهند کرد.
 • تعهدات او… شما باید بپذیرید که او ملزم است هر ماه بخشی از درآمدش را به عنوان مهریه به همسر قبلی بدهد. اگر هم که بچه دارد باید مخارج او را هم بپردازد.
 • محافظه کاری او… ممکن است او تا مدتی به صورت محافظه کارانه با شما برخورد کند. این به معنای بیمار بودن او نیست بلکه دفاعی است که او از خودش در برابر تکرار آسیب های قبلی می کند.

نُقل خبر : ازدواج با مرد مطلقه و بایدها و نبایدهای آن
منبع: تبیان، تسنیم

اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)
etemadlaw

19 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. مهربان  0  0

  درود
  حسین آقا تفکرات غریبی دارید
  متاسفانه در کشور ما قانون بسیار ضعیفه
  وقتی قاضی به زنی که میخواد طلاق بگیره میگه اگر صیغه خودم میشی خیلی زود حکم طلاق رو میدم دیگه چه توقعی میشه داشت
  من این رو به چشم دیدم که میگم
  ضعف قانون و برداشتهای متفاوت و چند وجهی از قانون عصر حجری ما باعث آسیب رسیدن به اقشار کشور شده که متأسفانه بیشترین آسیب رو خانمها متحمل میشن

  پاسخ
 2. یک دختر 37 ساله  0  0

  سلام اقای حسین تعدد زوجات مال ۱۴۰۰ سال پیشه
  زمانی که توی هر جنگی هزاران مرد از بین میرفتن و تعادل تعدادی بین زن و مرد بهم میخورده
  زن مطلقه چون باکره نیست و میتونه صیغه بشه و رابطه داشته باشه بده؟؟!!!!!!!پس مردا که کلا میتونن رابطه داشته باشن چی؟
  واسه مردا اشکال نداره ؟؟احتمالا بالای ۸۰ سال سن دارید
  یا دارید تو زمان عصر حجر زندگی میکنید التماس تفکر واقعااااااااا متاسف شدم

  پاسخ
 3. دردمند  0  0

  سلام
  متاسفانه همه ملاک قضاوتشون خودشون هستن و زندگی خودشون اینطور میشه که هر کس آسیب. دیده به همه افراد جامعه تعمیم میده ، البته که قوانین کشور ما ناقص و مردسالارانه هست وقتی یه آقای میخواد از همسرش جدا بشه تمام و کمال مختاره میتونه بره بدون اینکه لازم باشه به کسی توضیحی بده ولی اگر زنش بره فوری به هزار و یک گناه ناکرده متهم میشه و متاسفانه نه فقط از جانب آقایون بلکه حتی ازجانب زنان همین جامعه ،
  وقتی مردی زنش رو ترک میکنه فرقی نداره چرا هر چقدر هم طول بکشه این خانم باید وفادار بمونه و اگر خدای نخواسته بعد از سالی تنهایی نمی تونه در غیاب شوهرش دوست یا رابطه ای رو داشته باشه خودتون که بهتر می دونید چه بلایی سرش میاد و اگر خواست غیابی طلاق بگیره هیچی از زندگی ای که عمری بپاش هدر داده نمیتونه بگیره وسالها باید در راهروهای دادگاه سرگردان باشه همه اینا برای آقایی که میخواد زنشو طلاق بده و بلاتکلیف بذاره خوبه ولی وای به روزی که این اتفاق برای یکی از عزیزاش بیفته ( مثلا خواهر یا دخترش ) اونوقت میفهمه قوانین اینجا چقدر ظالمانه است علت این همه طلاق همینه راحتی ترک همسر و جامعه ی لاابالی که زورش فقط به زنان اون هم زنان شوهردار میرسه نه اینکه مردان مظلوم وجود ندارن ولی لااقل تو کشور ما درصد بسیار کمی هستن ، کشور ما بشدت از طلاق حمایت میکنه و به فکر بالا بردن آمار ازدواجه ولی ازدواج ( زن بودن) در اینجا یا کلا کشورهای اسلامی غالبا ینی ناکامی و محدودیت ،
  آقای حسین عزیز و محترم شما از بلاهایی که خانمت سرت اورده گفتی شاید راست باشه که البته برای هیچ نامزدی حقوق قانونی اندکی که خانما متاهل دارن (در ازدواج دائم) وجود نداره چطور میتونه مال شما رو توقیف کنه حتی برای زن عقدی هم این حقوق که شما فرمایش کردید وجود نداره البته این فقط قسمت مالی قضیه است شما با او چطور رفتار کردید محبت کردید توجه نشان دادید احترام قائل بودید اون خانم همه چیزش بد بود و شما یک فرشته معصوم ؟
  گاهی خوب است خودتان را کمی جای طرف مقابلتان بگذارید یه سوزن به خودت یه جوالدوز به مردم.

  پاسخ
 4. محمدرضا  0  0

  روشن است که نابرابری به نگرانی وترس میانجامد و مایه دشمنی و جدایی میشود . اینکه مرد حق صیغه یا خیانت رسمی را دارد چیز چرندیست و بنیاد خانواده بهم میریزد و ازدواج دوم هم کار را بدتر میکند چون زن دوم همیشه یک مزاحم است . در غرب اگر شوهری خیانت کند نیمی از مالش خواهد رفت به جیب زن و درستش همین است زندگی برابر که زنها باید در دفتر خانه بنویسند و حق هرکاری را داشته باشند. البته زنها بدبختانه تنه پول را مبینند نه چیزز دیگر چون عشق در این کشور مرده

  پاسخ
 5. ناشناس  0  0

  Elate asleye talagh ..ezdevaje. .marde namard ke yadesh mire che gholo o vaeedehaee dade…alan ham ke dige nemimonan ke bekhan dar moghabele ghanon javabgo bashan…aksaran farar mukonano talagh gheyabi shode…hich moshavere o tahghighi tazmin nadare….

  پاسخ
 6. یه همدرد  0  0

  شاید هر کدوم از ما دخترا وقتی خونه پدرمونیم فک کنیم تو آینده هر کی جدا شه من نمیشم. و هیچوقت طلاق نمیگیرم اما وقتی سر نوشت اینجوری رقم خورده باشه میشه. انوقت نمیدونی باید چه جوری لباس بپوشی، چه جوری آرایش کنی، چه جوری حرف بزنی ، چه جوری بری بیای که مورد اتهام قرار نگیری. ما آدما گاهی جوری قضاوت میکنیم که انگار خداییم. یا دمون میره شاید برای شما هم اتفاق بیفتددددددددد یا برای دخترتون یا پسرتون یا خواهرتون…..

  پاسخ
 7. نرگس  0  0

  من با یه مرد روانی که استاد دانشگاه هم بود ازدواج کردم ، یک سال کتک خوردم ، سختی کشیدم حتی سر دو تا لیوان اب نکشیده که توی سینک ظرف شویی مونده کتک خوردم به خاطر بیماری روحی حاد اون اقا، دوشیره بودم، زیبا هستم، جوون هستم ، تحصیل کرده هستم فوق لیسانس از بهترین دانشگاه ایران،ایا چیزی در من تغییرکرده؟؟؟ یک سال زندگی فاجعه با یه ادم روانی، ایا محکومم به تنهایی یا ازدواج ناکام تا اخر عمر؟؟؟ اگر میخواستم تو ازدواج ناکام بمونم که جدا نمیشدم….هیچ وقت فکر نکنید زن مطلقه یعنی متفاوت، اون هم تا سال قبل دختر عزیز خانوادش بوده…با هزار تا امید و ارزو ازدواج کرده…

  پاسخ
  1. ناشناس   0   0

   chegad narahat shodam azizam. Harfet vaghean hagh va be ja hast. Omidvaram kasi ke vaghean layeghete dar kenaret gharar begire. Ayande male shomast. Omidet be khoda. Movafagh bashi.

   پاسخ
 8. زیبا  0  0

  تو مملکت ما مردا ده بارم طلاق بگیرن مواخذه نمیشن خیلی راحتم زن میگیرن ،این زنهای بدخت هستن که بابت یک طلاق باید تا اخر عمر جواب پس بدن و به دید مجرم با اونا برخورد میشه متاسفم که تو همچین جامعه بی فرهنگی زندگی میکنم

  پاسخ
  1. M   0   0

   متاسفانه در جامعه ما اینقدر بیخودی قانون رو به نفع مردان کردن که همیشه در طلاق مقصر زنها رو میگیرن ، حتی مردهای مطلقه اگه با یه دختر ازدواج کنن عیبی نداره ولی یه زن مطلقه اگه بخواد با یه مرد که قبلا ازدواج نکرده ازدواج کنه هزاران حرف و حدیث برای اون خانم در میارن ، بی عدالتی تا چه حد …..

   پاسخ
   1. حسین    0    0

    خواهر من
    قانون خیلی به نفع خانوما هستش
    در ثانی این جامعه ما هستش که به نفع خانوما کرده والا توی شرع اسلام ۴ تا زن مباح هستش ولی توی قانون ما تحت شرایطی اونم با اذن دادگاه به ازدواج دومم رای میدن
    قبول کنیم که اقلیت رو باید بذاریم کنار و با اکثریت پیش بریم
    اقلیت مردا به زن و بچه نمیرسن
    اکثریت خیلی خوب مدیریت میکنن
    سوای ۴تا زن که خود اسلام فقط شرط عدالت رو قرار داده که خود خداوند متعال هم‌گفته نمیتونین عدالت رو رعایت کنین
    با بقیه اختیاراتی که خدا داده موافقم
    با اذن دادگاه توی ازدواج مجدد هم از این نظر موافقم که بررسی میشه آیا شوهر میتونه هزینه های دو‌زن رو فراهم کنه یا نه؟ در همین حد من موافقم
    حرف و حدیث گفتین
    اکثرا شاید بگن خانوم پسر رو تور کرده.یه حسنی هم داره به نظرم درصد طلاق خیلی کم میشه
    خانوم میدونه طلاق بگیره با مرد مطلق که شاید بچه هم داره ازدواج باید بکنه
    باعث میشه سازش کنه و زندگی اش رو از هم نپاشه
    درصد تصمیمات احساسی خانوما به مراتب بیشتر از مرداس
    یک سوال
    شما حاضری واسه جهازیه اجناس دست دوم بگیرین؟یا خوبیش به اینه نو باشه و خونه شوهرتون اولین بار استفاده کنین؟واسه مثال ایراد نگیرین که خواستم مثال ملموس تری باشه واسه شما
    دوشیزه بودن دلیل بر نجابت هستش
    ولی خانومی که دوشیزه نیست خیلی زیاد معرض اتهام هستش و میشه گفت راحت تر هم هستش
    خانوم مطلقه میتونه عقد موقت بدون اذن ولی داشته باشه
    دیلیل زیاده که باید از ریش سفیدا پرسید

    پاسخ
    1. زیبا     0     0

     اقا حسین کاملا مشخصه که برای شما و امثال شما زن مثل یک کالا میمونه ،جامعه ما اینه کاریش نمیشه کرد ،خب اگه زن دست اول خوبه پس مرد دست اولم خوبه پس به هیچ وجه من حاضر نیستم با مرد مطلقه ازدواج کنم حتی اگه بهترین شرایطو داشته باشه ،میدونید چرا؟چون دست دومه

     پاسخ
 9. مینا  0  0

  آره والا …. اکثرا زنهایی که طلاق می گیرن از تو دماغشون در میاد …..استثتاها رو ولش کن…. ولی هیچ زن ایرونی بی دلیل طلاق نمی گیره….. اگر بچه هم داشته باشه و حتی بچه ش رو هم نخواد دیگه واااااا مصیبتها….. دیگه ببین اون خانم چی کشیده که حتی بچه اش رو هم نمی خواد داشته باشه… زندگی با اینجور مردها واقعا دردسره….. چون یکی از اقوامم اینجور ازدواج داشته و الان بعد از ۲ سال داره طلاق می گیره…. با اینکه زن اولش ازدواج کرده بود باز هم از طریق بچه، به اون فامیلم و شوهرش ضربه می زد…. ازدواج با یک مرد مطلقه بچه دار کاملا اشتباهه…

  پاسخ
  1. حسین   0   0

   خواهر عزیز.
   این بهانه هستش که نگه نداشتن بچه دلیل نفرت زیاد از شوهر هستش.نامزد من با وجود فرهنگی بودن پدر و مادرش و فامیل بودن با ما،طول دوران نامزدی ظلمایی در حق ما کردن که مسلمون دست کافر اسیر باشه همچین فلاکتی نمی کشه.نه شما من رو میشناسین و نه کسای دیگه.با خودمم روراستم و اینجا هم دادگاه‌ نیست بخوام دروغ بگم هرچند هر دادگاهی رفتم غیر راست چیزی نگفتم
   نامزدم بعد اینکه همه ارث پدریم رو توقیف کرد که حتی تلفن ثابت خونه و تلفن همراه مرحوم پدرم رو هم توقیف کرده که به هرکی میگم از خجالت نمیتونم بگم فامیلمن.میشه تف سربالا.
   نامزدم و پدرش نشستن پیش همه فک و فامیلش از من و خونوادم بدگویی کردن.حتی واسه خواهرمم میخواست دردسر درست کنه و میونش رو با شوهرش خراب کنه.
   شما گفتین فامیلتون حتی بچه اش ….
   اینکه بگیم بچه شوهر یا زن درست نیست.بچه هردو نفر
   شاید این خانوم خواسته از اولش بچه رو رد کنه بره فردا و پس فردا واسه ازدواج مجدد واسش راحت تر باشه.بودن خیلی زن هایی که قید مهریه رو زدن تا بچه پیش اونا باشه.
   شما مادر نشدین بدونین
   یه مثال خنده دار
   من تخم مرغ نطفه دار گذاشتم توی دستگاه جوجه کشی
   ۲۱ روز هر روز دستگاهش رو چک میکردم دما و رطوبت
   رطوبت زیاد میشد از سوراخ تهویه هوارو با دهنم میکشیدم بیرون
   کلی مصیبت
   جوجه ها تخم رو میشکوندن تا بیرون بیان بالا سرشون بودم
   صاحب تخم مرغ و دستگاه برادرم بود ولی من همه کاراشو کردم
   جوجه ها مشکلی پیش میاد اعصاب من خورد میشه ناراحت میشم نمیخوام اذیت بشن و…
   برادرم هیچ حسی نداره
   من چون زحمت کشیدم و منتظر بودم و رسیدم بهشون و … من دوسشون دارم و عین بچه میمونن واسم
   حالا شما مادری که بچه از خون خودشه ۹ ماه نگهش داشته از خون خودش از غذایی که خودش خورده از شیرش بچه رو به دنیا آورده و بزرگ کرده انتظار بیشتری باید داشت.
   این خانوم فامیل شما بهونه کرده
   اصل مطلب به نظر من همون بود که بالا گفتم
   الحمد الله همه من و خانواده من رو میشناسن میدونن چجور آدمی هستیم
   حتی همسایه ها هم از رفتار نامزدم شاکی بودن که چرا اینقدر بی آبرویی میکنه و توی کوچه دست روی شوهرش بلند میکنه و…
   ولی نامزد من چی؟هیچی‌نشده داره تخریب میکنه منو پیش فامیلاش یه جوری توجیه کنه غلطایی که میکنه بگه فلانی مقصر بود من معصوم هستم.
   زیاد به حرف این و اون توجه نکنین.
   اینکه بریم سراغ همسر قبلیش کار واقعا اشتباهی هست.
   مطمعنا همسر قبلیش رو تخریب میکنه.اگه بگه خوب بود شما نمیگی پس چرا طلاق گرفتین؟هیچکی که هم نمیگه من بدم
   همه میگن فلانی اینکارو کرد ولی نمیگن من چیکار کردم که اون عکس العملش اون کار بود.
   همسر قبلی بنا به دلخوری هایی که حتما توی دلش مونده کینه ای که به دل داره حرفایی شاید بگه که وصلت سر نگیره علی الخصوص اگه متوجه بشه شخص جدید خیلی سرتر از خودش باشه.خ لاصه من با این مورد مخالفم
   مشاوره خیلی خوبه به شرط راستگویی
   هیچ طلاقی بی دلیل نیست
   یه خانوم طلاق میگیره چون فلان دوستش با دکتر ازدواج کرده
   یه روز نامزدم رو‌دیدم خیلی گرفته بود گفتم چی شده؟گفت دوستم رو دیدم با دانشجوی پزشکی ازدواج کرده دیگه زندگیش اله میشه و …
   یکی طلاق میگیره چون دوست پسرش گفته طلاق بگیر من باهات ازدواج میکنم.نمیگم خانوما فقط الان از هردو جنس متاهل دوست پسر و دختر دارن
   چرا؟یکی میگه شوهرم بهم نمیگه عزیزم دوست دارم عشقم نمیگه ازم تعریف نمیکنه ولی دوست پسرم همش میگه.
   یکی نیست بگه سلام گرگ بی طمع نیست
   یکی نیست بگه
   چرا اینارو بهت میگه؟ازت چه انتظاراتی داره؟
   یا چرا شوهرت این حرفارو بهت نمیگه؟
   همه خونواده ها مشکل هست
   دعوا هست
   قهر هست فحش هست و…
   اینجاش مهمه که توی این شرایط باید چیکار بکنی و نکنی.
   اکثرا ما اینجا عاجزیم
   مثلا ما میشنیم فیلم نگاه میکنیم زن و مرد باهم خوبن اصلا دعوا نیست قهر نیست یا زن قهر میکنه حتما شوهرش یه کار بدی کرده
   صبحونه حاضر و نهار و … مجلل خانوم پخته.
   درحالی که این چیزی نیست که توی واقعیت دیده میشه
   وقتی ازدواج میکنیم و میریم سر خونه و زندگی میبینیم نه مثلا زنم اون کارارو نمیکنه میگیم سرم کلاه رفته
   هیچ مردی هم شاید به ندرت بگه دست پخت زنم بده یا خونه کار نمیکنه و… دوستش از خانومش تعریف میکنه و اون دوستمونم بیشتر تر مایوس میشه از زنش و نتیجتا دلسرد میشه
   .
   مثال زیاده و زندگی کلی پیچ و خم داره و باید توی معرکه اش بود تا فهمید
   ولی بهترین کار و تنها کاری که میشه کرد تا جلوی اتفاقات ناگوار رو گرفت یا درصد ضررش رو پایین آورد اینه که اصول زندگی مشترک‌ رو به ما یاد بدن
   فروعش در طول زندگی با خصوصیات خودمون و همسرمون دستمون میاد

   مشاوره قبل و بعد ازدواج بهترین کاری که میشه نتیجه خوبی آورد هستش
   و شما خواهر عزیز
   سعی کنین توی انتخابایی که میشین بهترین انتخاب رو به دست بیارین
   هیچ کسی معصوم و بی عیب نیست.
   ازدواج سوای مسائل جنسی باعث میشه پخته تر بشین و بهترین پختن اینه که هردو باهم پخته بشین
   یا علی

   پاسخ
 10. بی نام  0  0

  سلام. هیچ زنی بیخودی زندگی خودش رو ازهم نمی پاشه. البته استثنایی هم وجود داره.ولی درمورد من اینطورنبود به نظر من مقصر اون بوده وهمسرقبلیش به خاطر چشم ناپاکی وعکس ها ی مبتذلی که من ازش دیدم مقصراونه. حالمو ازهرچی مرد بود به هم زد

  پاسخ