از این پس تخمه انبه را بخورید – درمان شگفت انگیز تخمه های انبه برای روده، کبد، کلیه، سرطان و بسیاری بیماری های دیگر!

پزشکی و سلامت ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

بسیاری از ما هنگامی که انبه می خوریم، تخمه های درون آن را دور می ریزیم. بنابر این تنها تعداد اندکی از افراد از خاصیت شگفت انگیز این تخمه ها اطلاع دارند. تخمه انبه موجب پیشگیری و درمان بیماری های کبد، بیماری های روده ای ، کرم روده و حتی بیماری هایی مانند دانگ می شود.

از مزایای خوردن مغز تخمه انبه

۱٫ سلامت کبد

تخمه انبه حاوی مواد مغذی بسیاری می باشد که به درمان بیماری سیروز کبدی کمک می کند. افراد به این منظور می توانند ۵-۶ عدد تخمه انبه را شکسته و مغز آن را همراه با غذا یا نوشیدنی مصرف کنند. این روش باید به مدت ۳۰ روز انجام شود. با این حال حتی مصرف مقدار کمی تخمه انبه به صورت منظم می تواند موجب دفع سموم کبد و پیشگیری از بیماری های کبدی شود.

۲٫ سلامت کلیه

اخیرا محققان در دانشگاه کرانچی یافته اند که مصرف تخمه انبه می تواند موجب بهبود عملکرد کلیه شود و از نارسایی کلیوی نیز پیشگیری نماید. این تخمه می تواند تاثیر شگفتی در بیماری های مرتبط با مسمومیت کلیوی نیز داشته باشد.

۳٫ خاصیت ضد التهاب

تخمه انبه دارای خاصیت ضد التهابی می باشد. بنابر این این تخمه می تواند تسکین دهنده ورم مفاصل، بیماری های مفصل، تورم، درد، التهاب و قرمزی شود.

۴٫ خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی

تخمه انبه دارای خاصیت ضد باکتری است، بنابر این مقدار کمی از این تخمه می تواند موجب از بین رفتن باکتری های مضر و خطرناکی مانند ای.کولی، استاف و سالمونلا شود. همچنین این تخمه با عفونت های ویروسی نیز مبارزه می کند و بیماری دانگ، حصبه و بسیاری بیماری دیگر را نیز درمان می نماید. در کشور نیجریه، ترکیب تخمه انبه با شیر در درمان تب تیفوئید موثر و مفید است.
در کاستاریکا این تخمه ها در درمان و مبارزه با بیماری تب دانگ به طور گسترده استفاده می شود.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of