از خواص درمانی هل چه می دانید؟

خواص خوراکی ها ۰۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

از خواص درمانی هل چه می دانید؟

همه ما با هل و عطر آن آشنایی کامل داریم چون از هل در غذاها و در نوشیدنی های مان بسیار زیاد استفاده می کنیم. از جمله برای تهیه چای خوش طعم از هل استفاده می کنیم یا برای تهسه انواع حلوها و یا گرفتن بوی مرغ در تهیه خوراک مرغ از هل و دارچین استفاده می کنیم. در این مطلب از پورتال رنگی به طور کامل در مورد فواید مصرف هل برای شما صحبت کرده ایم.

هل انواع مختلفی دارد:هل سفید و هل سیاه و هل سبز و هل رسمی. که طبیعت همه ان ها گرم و خشک و نوع سبز ان تند و معطر بوده و از دو نوع دیگر مرغوب تر است. دانه های هل بویی قوی و طعمی مطبوع دارد از مغز و پوستش برای درمان و معطر ساختن غذاها و پختن شیرینی استفاده می شود.

«هل» به عنوان طعم دهنده مطبوع مواد خوراکی شناخته شده اما دانه هل علاوه بر بو و طعم خوش، خاصیت دارویی نیز دارد و از همه مهمتر برای تسکین مشکلات و ناراحتی های گوارشی استفاده می شود.

از خواص درمانی هل چه می دانید؟

خواص دارویی هل

دانه هل باارزش ترین طعم دهنده در جهان به شمار می آید زیرا از رایحه غنی و خاصیت درمانی بیشماری برخوردار است. همچنین دانه هل حاوی مواد معدنی مهمی همچون کلسیم، گوگرد و فسفر است.

دانه هل موثرترین شیوه درمانی برای رفع بوی بد دهان است. جویدن دانه های این گیاه می تواند بوی بد دهان را رفع کند.
هل در میان مردم جنوب آسیا برای مقابله با بیماری های لثه و پوسیدگی دندان مورد استفاده قرار می گیرد.
تاثیر روغن موجود در این دانه در درمان مشکلات گوارشی از قبیل یبوست، سوء هاضمه و اسهال خونی تایید شده است.
همچنین دانه هل در درمان مشکلات مجاری ادراری و دفع سنگ کلیه موثر است.

بررسی ها حاکی از آن است که دانه هل در کاهش استرس و افسردگی و درمان انواع سرطان ها از جمله سرطان سینه، پروستات و تخمدان قابلیت دارد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of