چگونه از پارچه های ظریف پشمی مراقبت کنیم ؟ - پورتال رنگی

نکات مد و پوشاک ۲۲ مهر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مراقبت از پارچه های ظریف پشمی

پشم کشمیر یک پشم گران و ظریف بوده و تفاوت اساسی با پشم معمولی دارند و به همین دلیل مراقبت از این نوع پارچه ها متفاوت می باشد. باید این روش ها را یاد بگیریم و از این لباس های گران و زیبا به نحو احسن مراقبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با پرتال رنگی همراه باشید.

راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌های پشمی گران و ظریف کشمیر

پشم کشمیر چیست ؟

پشم کشمیر از نوعی الیاف ظریف از نوعی بز تهیه می شود که در کوه های مغولستان و شمال چین پرورش می یابند. دمای این مناطق بین صفر تا ۳۰ درجه زیر صفر متغیر است.  این پشم، بزها را در مقابل سرما به خوبی محافظت می کند. بنابراین این الیاف خاصیت گرمادهی عالی دارند که آن ها را به الیافی محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده است.

مراقبت از پارچه های ظریف پشمی

روش های صحیح مراقبت از پشم کشمیر

برای جلوگیری از کوچک شدن یا دون دون شدن و یا به هر نحوی خراب شدن به نکات زیر توجه کنید:

شستشو و خشک کردن

هرگز پارچه‌های کشمیر را در ماشین لباس شویی نشورید و آن را به خشک شویی ندهید !
تنها راه شستن این لباس ها شستشو با دست در آب سرد است. مواد شوینده قوی هم ممکن است به الیاف آسب برساند و بهترین تمیز کننده برای پشم کشمیر صابون معمولی یا شامپو است. لباس را مدتی در محلول آب و شوینده خیس کنید و بدون چنگ زدن و چلاندن به آرامی آب کشی کنید تا فرم خود را از دست ندهد. سپس روی یک حوله پهن کنید تا آب آن کشیده شود.

همچنین بخوانید:  راهنمای انتخاب رنگ لباس مطابق رنگ پوست

نگهداری

پارچه‌های کشمیر را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید و آن ها را تا کنید و بین تا ها دستمال کاغذی قرار دهید و در پوشش پارچه ای بگذارید. بهتر است داخل آن چند قرص ضد بید هم قرار دهید، چون به دلیل طبیعی بودن الیاف احتمال بید زدگی در آن ها بالا است. هرگز لباس های پشم کشمیر را از چوب رختی آویزان نکنید، چون فرم خود را از دست می دهد و گشاد می شود.

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x