از پوشیدن سوتین پرهیز نمایید!

بهداشت و سلامت بانوان ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

در این میان سوالاتی پیش می آید که آیا استفاده از سوتین و سینه بند باعث افتادگی سینه ها، پیشگیری از افتادگی سینه ها یا علت ابتلا به سرطان سینه است یا خیر. بحث در مورد تاثیرات استفاده از سینه بند در بین بانوان موجب سردرگمی این افراد شده است.

 

اهمیت استفاده از این وسیله امری غیر قابل انکار می باشد، مخصوصا در افراد با سایز سینه های بزرگ، چراکه زنان در صورت عدم استفاده از آن احساس ناراحتی و حتی کمر درد می کنند.

اخیرا زنان به منظور افزایش سایز یا سفت شدن سینه ها از انواع مختلف سینه بند استفاده می کنند، در این صورت این افراد خود را در معرض خطر جدی ابتلا به برخی از بیماری ها قرار می دهند.

چرا استفاده از سوتین و سینه بند برای سلامت مضر می باشد؟

سینگر و گریسمیجر دو انسان شناس، نویسندگان کتاب پوشیدن تا مرگ : ارتباطی را بین سرطان سینه و استفاده از این پوشش بیان می کنند. این نظریه توسط افراد مختلف نیز تایید می شود، کسانی که اختلال در جریان لنفاوی را ناشی از استفاده از سینه بند می دانند. بر اساس مطالعه ای که بر روی ۴,۰۰۰ زن انجام شده است، استفاده از سینه بند موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه می شود.

از هر ۴ زنی که روزانه ۲۴ ساعته از سینه بند استفاده می کنند، احتمالا ۳ زن به سرطان سینه مبتلا می شود.

از بین ۷ زنی که روزانه بیش از ۱۲ ساعت از سینه بند استفاده می کنند نیز ۱ زن احتمالا به سرطان سینه مبتلا می گردد و در صورتی که ۵۲ زن کمتر از این مدت زمان از این پوشش استفاده کنند، احتمالا تنها ۱ نفر مبتلا می شود. اما از ۱۶۸ زنی که به ندرت از سینه بند استفاده می کنند تنها ۱ نفر مبتلا می گردد. بسیاری از کارشناسان سلامت و بهداشت و دانشمندان بر این عقیده هستند که بستن سینه بند های تنگ موجب انسداد جریان لنفاوی می شود و این عامل می تواند موجب سرطان سینه گردد. جالب است بدانید که عمل لنف به منظور دفع سموم صورت می گیرد.

از این جهت جریان لنفاوی در بسیاری از بافت ها دارای اهمیت ویژه ای می باشد. سرطان سینه در اثر انسداد جریان لنفاوی و در نتیجه تجمع سموم شیمیایی در سینه ها می باشد.

در صورت عدم استفاده از سینه بند، بافت عضلانی تقویت شده و در این صورت سینه ها فرم و شکل بهتری گرفته و به طورطبیعی سفت می شوند. علاوه بر این پوشیدن سینه بند می تواند موجب افزایش دمای سینه ها نیز شود. در حالی که ارگان های خارج از بدن به طور طبیعی دمای کمتری نسبت به بدن دارند. مطالعات نیز تایید می کنند که دما می تواند بر روی خطر ابتلا به سرطان تاثیرگذار باشد.

به منظور کاهش خطر ابتلا به سرطان چه باید کرد؟

به منظور کاهش احتمال خطر ابتلا به سرطان سینه می توان عوامل متعددی را بر شمرد. در صورت عدم استفاده از سینه بندهای مد روز و تنگ، شما می توانید از اختلال جریان لنفاوی و در نتیجه سرطان سینه پیشگیری نمایید. در هر صورت بهتر است که از پوشیدن سینه  بند خودداری کنید. شما با کنار گذاشتن سینه بند می توانید از سلامت خود در برابر سرطان سینه محافظت نمایید.

 

منبع: وبسایت foodandourhealth

loading...
loading...

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "از پوشیدن سوتین پرهیز نمایید!"

میشه راهنماییم کنید،بدجورفکرمومشغول کرده!!
😭😭😭😭

سلام
توروخدامذکرانخونن!!!
😭😭😭😭😭
متوجه شدم چی گفتید؛ درسته،کاملاثابت شده است که زیادپوشیدنش سرطان ایجادمیکنه.امامن امتحان کردم،وقتی نمیپوشیدم سینه هاخیلی دردمیکردن،اینم بگم که بزرگ نیستن.خب،وقتی تااون حدزیاددردم میومد،منم شروع کردم بهدوباره پوشیدنش وهمیشه تنمه،نپوشم درررردمیان،بپوشمم،ممکنه سرطان بگیرم.نهایتاچه کارکنم؟