روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل - پورتال رنگی

نکات خانه داری , هنر و دکوراسیون ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ یک دیدگاه

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

در بخش نکات خانه داری پورتال رنگی تلاش ما بر آن است تا نکات و مهارتهای خاص خانه داری را مورد آموزش قرار دهیم و در همین راستا در این مطلب در مورد استفاده از شلوار جین برای شما مطالبی را منتشر کرده ایم که امیدواریم بپسندید. با ما همراه باشید.

جین به شلوارهایی گفته می‌شود که با پارچه دنیم و یا Dungaree دوخته شده باشند. دنیم نام نوعی پارچه کتان با بافت راه‌راه و ضخیم است که اگرچه همه‌گونه پوشاک با آن دوخته می‌شود ولی این پارچه عمدتاً برای دوخت شلوار به کار می‌رود. در ایران در لفظ عوام به «جین»، «لی» هم گفته می‌شود که در حقیقت لی نام یک نماد بازرگانی (برند) است؛ (برند Lee). نخستین سازندگان شلوار جین آبی ژاکوب دیویس، کالوین راجرز، و لوی اشتراوس (لیوایس) در سال ۱۸۷۳ بودند؛ ولی از سال ۱۹۵۰ در میان نوجوانان محبوبیت یافتند.

آموزش استفاده از شلوارهای کهنه جین در خانه

1- ساخت گلدان پاکتی

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

اگر شما به فکر محیط زیست هستید، می‌توانید به جای استفاده از گلدان های پلاستیکی از لباس‌های کهنه جین استفاده کنید. این کار می‌تواند نمای زیبایی به پاسیو و یا آشپزخانه شما می‌دهد. شما می‌توانید در گلخانه خود نیز از این گلدان‌های جینی استفاده کنید. این گلدان ها به اندازه‌ای زیبا و شگفت انگیز هستند که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

2- شلوار جین آبی ایستاده در گلخانه

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

شما با استفاده از داربست و قرار دادن شلوار جین روی آن و پوشاند کتانی زیر پای شلوار، می‌توانید به آن هویت تنه انسان را بدهید و گل‌ها را در بالای شلوار جین درون گلدان قرار دهید. شما می‌توانید این کار را با گل‌های مصنوعی نیز انجام دهید. از آنجایی که این کار کاملا نو و خلاقانه است بی‌شک هر بیننده با دیدنش احساس تعجب و شگفتی خواهد کرد. خوبی استفاده از گل‌های مصنوعی این است که عمر مجموعه‌ای را که درست کرده‌اید، بالا می‌برد و نیازی به مراقبت نیز ندارد و درون منزل نیز می‌توانید آن را به‌عنوان دکور قرار دهید.

3- کیسه ابزار

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

از آنجایی که لباس‌های جین حتی موقعی که از کار افتاده می‌شوند، باز هم استحکام خود را دارند. شما می‌توانید از این پارچه به عنوان جعبه ابزار استفاده کنید. فقط کافیس پارچه‌ها را بهم بدوزید و به شکل کیف در بیاورید و برای آن از جنس خودش و یا چیز‌های دیگر، دستگیره درست کنید. این ساک دستی توانای مچاله و جمع شدن را نیز دارد. تا وقتی درونش خالی باشد، جای زیادی را نگیرید. شما می‌توانید از آن به‌عنوان جعبه ابزار وسایل کوچک باغبانی استفاده کنید.

4- پیش بند جیب دار در باغبانی

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

وقتی شما به اندازه کافی لباس جین از کار افتاده دارید، خرید یک پیش بند باغبانی دیگر معنایی ندارد. شما می‌توانید با استفاده از شلوارهای جین برای خود یک پیش بند درست کنید و از جیب‌های پشتش به عنوان جعبه برای وسایل باغبانی استفاده کنید. لباس‌های جین از آن دسته از لباس‌هایی است که می‌تواند چندین سال پس از کنار گذاشتن نیز از پارچه‌اش استفاده کرد، که ساخت پیش بند نیز یک نمونه از این کارها است.

5- ساخت خورجین

روشهای کاربردی استفاده از شلوار جین کهنه در منزل

از آنجایی که پارچه‌های لباس جین بسیار بادوام هستند. شما می‌توانید از آنها برای ساخت خورجین‌های طبقاتی استفاده کنید و حتی می‌توانید درون آنها را با گیاهان کوچک پر کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی


1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
مریم

خیلی خوبه اگه استفاده از مواد دور ریز رو البته تمام مواد ونشون بدین عالی میشه جون انگیزه ای میشه برای اینکه خیلی ازوسایل رو دور نریزیم وبرای یه مصرف دیگه ازش استفاده کنیم.وایده های خوبی بگیریم.