» علت استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی

روانشناسی و موفقیت ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

علت استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی

امروزه با پیشرفت وسایل ارتباطی به راحتی می توان با اطرافیان ارتباط برقرار کرد و البته با کمترین هزینه ممکن! شاید شما هم در این ارتباطات مشاهده کرده باشید که خودتان یا اطرافیان از شکلک های موجود در هر اپلیکیشن برای بیان احساسات تان استفاده می کنید. اگر علت ان را نمی دانید با ما در این مطلب همراه باشید تا متوجه شوید پای مد به این دنیا هم باز شده است. شاید با خواندن این مطلب به نسبت گذشته در انتخاب شکلک های مورد استفاده تان دقت بیشتری به خرج دهید. با ما همراه باشید.

علت استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی (2)

پای مد به دنیای اموجی‌ها یا همان شکلک‌های پرطرفدار در دنیای مجازی هم باز شده است! شاید باورکردن این خبر کمی سخت باشد اما واقعیت این است که در گذر زمان، این شکلک‌های دوستداشتنی آنچنان مورد توجه کاربران تلفن همراه و اینترنت شده‌اند که حتی بسیاری از آنها برای بیان احساسات و منظورشان از نوشتن متن صرفه نظر کرده و از این شکلک‌ها استفاده می‌کنند. اما این اموجی‌ها در سال‌های گذشته محدود به یک سری تصاویر ساده بودند و اتفاقا شکلک‌هایی که نماینده زنان در دنیای مجازی باشند هم بسیار کمتر از نمونه مردانه آنها بود.

حالا نسل جدیدی از شکلک‌ها طراحی شده که نه تنها عینک دارند، بلکه برخی آچار به دست بوده، ماهی تابه را نشان می‌دهند و حتی برخی از آنها هم لباس جوشکاری به تن کرده‌اند. این مجموعه جدید که با پوشش‌های متنوع همراه است نشان می‌دهد طراحان شکلک‌ها به پیروی از مد در دنیای مجازی به خوبی اهمیت می‌دهند. در واقع حالا برای استفاده از این اموجی‌ها گزینه‌های بیشتری پیش روی کاربران است. اگر تا دیروز برای بیان برخی احساسات و نظرات شخصی با کمبود شکلک مواجه بودیم حالا اما این مجموعه گسترده‌تر از قبل شده و می‌توانیم از شکلک‌های مختلفی استفاده کنیم که هر یک بیانگر احساسی خاص هستند. این اموجی‌ها به بهترین شیوه ممکن مد را در دنیای مجازی به نمایش گذاشته‌اند.

همچنین بخوانید:  رابطه رنگ لباس با روابط اجتماعی

اما سر و کله آنها چه زمانی پیدا شد؟ به سال 1982 یعنی به 34 سال پیش برمی‌گردیم، زمانی که شخصی به نام اسکات فالمون شکلک ماندگار )-: را از تلفیق سه علامت موجود روی صفحه کلید رایانه خلق کرد. او اتفاقی این علامت را در پیام خود نوشت اما حالا کار به جایی رسیده که از شکلک‌های ساخته شده به این روش به عنوان یک زبان جذاب در دنیای مجازی یاد می‌شود. این زبان در گذر زمان، متنوع و به روز شده و جالب اینکه حالا به تنوع پوشش آنها هم توجه خاصی می‌شود. حالا دیگر تنها مردان دنیای مجازی نیستند که نمایشگر شغل‌های مختلف هستند. حالا شکلک‌های زنانه هم آنقدر متنوع شده‌اند که شغل‌های مختلفی را در لباس‌های گوناگون و با جزئیات کامل نمایش می‌دهند، زنانی که معلم هستند یا آشپزی می‌کنند و حتی مدیرعامل یک شرکت مهم هستند.
به عنوان مثال یکی از این شکلک‌های زنانه کیمونوی ژاپنی بر تن دارد جالب اینجاست که یکی از آنها لباسی به سبک کلاسیک دهه 50 بر تن دارد. حالا می‌توان به جرأت گفت مد حتی در دنیای مجازی و کوچکترین بخش‌های تشکیل‌دهنده آن یعنی شکلک‌ها هم دیده می‌شود. طراحان این شکلک‌ها همواره ایده‌هایشان را بهروز می‌کنند تا همپای طراحان دنیای مد حرکت رو به جلو داشته باشند. همچنین باید منتظر مجموعه‌های جدیدی از این شکلک‌ها بود که در آنها باز هم توجه بیشتری به جزئیات می‌شود، جایی که طراحان به ست کردن عینک، رنگ مو و نوع لباس شکلک‌ها هم توجه می‌کنند.

پورتال رنگی _ علت استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی

همچنین بخوانید:  ویژگیهای افراد خوشبخت

منبع: مدآنلاین

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x