ایده هایی برای استفاده مفید از فضای راه پله

دکوراسیون داخلی , سبک زندگی ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ یک دیدگاه

 ایده هایی برای استفاده مفید از فضای راه پله

شما کاربران عزیز می توانید برای دیدن جدیدترین مدلهای دکوراسیون داخلی به بخش سبک زندگی و زیر مجموعه دکوراسیون داخلی پورتال رنگی مراجعه کنید. در این مقاله در خصوص استفاده از راه پله در دکوراسیون داخلی عکسهایی را برای شما گرداوری کرده ایم.

استفاده مفید از فضای زیر راه پله

اکثر ما از فضای زیر پله در منزل مان به عنوان انبار استفاده می کنیم، اما چرا یک بار به این موضوع از دید دیگری نگاه نکنیم و جلوه ی تازه ای به آن ندهیم؟فضای زیر راه پله

استفاده بهینه از فضای زیر راه پله

فضای زیر راه پله ها معمولا جایی است که بدون استفاده قرار می گیرد اما طراحان خوش سلیقه، از این فضا نیز استفاده ی بهینه می برند. در ادامه تصاویر استفاده ی مفید از فضای زیر راه پله را قرار داده ایم.

ایده هایی برای استفاده مفید از فضای راه پله

ایده هایی برای استفاده مفید از فضای راه پله

ایده هایی برای استفاده مفید از فضای راه پله

طراحی داخلی ورودی و راهرو ها

از دید داخلی و خارجی ساختمان ورودی هر خانه ای باید به وضوح قابل تشخیص باشد و کاربر برای پیدا کردن آن نباید دچار سردرگمی شود. ابعاد فضای داخلی ورودی باید متناسب با مساحت کلی خانه، این قابلیت را داشته باشد که بتوان در دکوراسیون آن یک کفشکن و یا حداقل یک جاکفشی را جای داد. در شرایط ایدآل فضای ورودی به نحوی طراحی می شود که بتواند در همان ابتدا دسترسی به فضاهای عمومی و خصوصی منزل را تفکیک کند.

راهروها فضاهای ارتباطی هستند که معمولا دارای عرض کم و متناسب با آن، طول زیادی دارند. مساحت راهرو ها و فضاهای دسترسی در خانه های مسکونی ۱۰ تا ۱۲ درصد از مساحت کل را شامل می شود. عرض راهروها نباید کمتر ۱ متر و ۲۰ سانتیمتر باشد و تا ۱ متر ۵۰ سانتی متر افزایش می یابد. این عرض با وجود دلایل خاص در طراحی می تواند بیشتر نیز باشد، اما باید این نکته را در نظر داشت که طول بیش از حد زیاد راهروها ناخوشایند خواهد بود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
اشی sqjrm

طرح بسیار عالی بود