موارد استفاده های دیگر از کانسیلر دور چشم - پورتال رنگی

آرایش چهره ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

موارد استفاده های دیگر از کانسیلر دور چشم

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی پرکاربرد است که برای پوشاندن سیاهی دورچشم و لک های صورت استفاده می شود ولی از جمله لوازمی است که می تواند نام “چند منظوره” را نیز با خود یدک بکشد، چرا که علاوه بر کاربرد اصلی آن، شما می توانید به روش های مختلف از آن در آرایش خود بهره ببرید و در این مطب با کاربردهای جالب دیگر آن آشنا خواهید شد:

استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر پلک و زیرساز سایه

چین خوردن سایه روی پلک از جمله چیزهایی است که به سادگی نمای آرایش را خراب می کند. برای ایجاد یک زمینه صاف و یک دست برای سایه، به آرامی مقداری کانسیلر روی تمام سطح پلک بزنید و سپس از سایه استفاده کنید. با این کار رنگ سایه بهتر روی پلک می چسبد و نمای بهتری خواهد داشت.

موارد استفاده های دیگر از کانسیلر دور چشم

استفاده از کانسیلر برای هایلایت کردن

از کانسیلری که یک الی دو شماره روشن تر از رنگ پوست تان است روی استخوان های گونه، گوشه های داخلی چشم، زیر استخوان ابرو، روی استخوان بینی و بالای لب بزنید تا روشن و هایلایت شوند.

استفاده از کانسیلر برای کانتور کردن

همان طور که می توانید از کانسیلر به عنوان هایلایتر استفاده کنید، به همان میزان نیز می توان برای کانتورینگ استفاده کرد. از کانسیلری با یک الی دو شماره تیره تر از پوست تان روی گودی گونه ها و کنار بینی بزنید و سپس آن را ترکیب کنید. فرمولاسیون کرمی کانسیلر اجازه می دهد شما به خوبی آن را ترکیب کرده و ظاهر یک دستی به دست آورید.

استفاده از کانسیلر به عنوان مرطوب کننده رنگی

اگر مقداری کانسیلر را با مرطوب کننده ترکیب کنید، می تواند به عنوان یک مرطوب کننده رنگی سبک برای شما عمل کند. به سادگی یک بخش از کانسیلر را با دو بخش مرطوب کننده در پشت دست تان ترکیب کنید و سپس به صورت تان بزنید.

استفاده از کانسیلر برای تیز تر کردن خط چشم گربه ای

چه بخواهید خط چشم خود را تیزتر کنید و چه از جمله خانم هایی باشید که کار با خط چشم مایع برایتان ساده نیست، می توانید با کانسیلر لبه های خط چشم را تمیز و صاف کنید. تنها مقدار بسیار کمی را در لبه های خط چشم به کار ببرید تا یک خط چشم بسیار نمایشی و تمیز به دست آورید.

استفاده از کانسیلر به عنوان پرایمر لب

استفاده از کانسیلر پیش از زدن رژلب دلخواه تان، دو مزیت دارد: کانسیلر سطح روی لب را برای استفاده از رژلب یک دست و صاف کرده و موجب ماندگاری بیشتر رژلب می شود. همچنین از آنجا که رنگ پوست لب را خنثی می کند، در نتیجه رنگ اصلی رژلب را بهتر می توانید روی لب ها مشاهده کنید.

چگونه بهترین کانسیلر را انتخاب کنیم؟

محصول مناسب را بر اساس نوع پوست و مشکلات پوستتان انتخاب کنید. اگر پوست خشک دارید، نوع مایع مات آن را تهیه نکنید. زیرا خشکی پوستتان را بیشتر نمایان می کند.
اگر پوست چرب دارید، نوع کرمی یا استیکی نگیرید؛ زیرا موجب بسته شدن منافذ باز پوست و چرب تر شدن پوست می شود. اگر لک های قهوه ای، سیاهی دور چشم و یا قرمزی دارید، کانسیلر تا حدودی این مشکلات را می پوشاند. برای نواحی دور چشم توجه داشته باشید که حتما یک یا دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد. برای دیگر نواحی می توانند هماهنگ با رنگ کرم پودرتان باشد. رنگ بژ و یا زرد روشن بهترین رنگ ها برای یک کانسیلر هستند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of