اسنک بادمجان بیسکویتی - پورتال رنگی

اسنک و تست 20 شهریور 1395 بدون دیدگاه

اسنک بادمجان بیسکویتی

اسنک بادمجان بیسکویتی : این اسنک‌ لذیذ برای زمان‌‌هایی که شما میلی به غذا ندارید ولی دوست‌ دارید یک خوردنی‌ جذاب بخورید ایده‌آل‌ است.
اسنک‌ بادمجان یک اسنک‌ هیجان‌انگیز با مزه‌ای فراموش نشدنی است که توصیه‌ می‌کنیم برای لذیذتر شدن، آن‌را با سس‌مارینارا میل‌کنید. برای یک‌عدد بادمجان 2 قاشق سس‌مارینارا کافی‌است. (برای تهیه ادویه‌ ایتالیایی می‌توانید ریحان‌خشک، ارگانوی‌خشک، آویشن‌خشک، مرزنجوش‌خشک، رزماری و مریم‌گلی‌خشک را با هم در مخلوط‌کن بریزید و پس از مخلوط‌شدن از آن استفاده‌کنید). برای این‌که بادنجان‌ها روغن کمتری به خود بکشند می توانید اول آن‌ها را در کمی آرد زده و بعد در تخم‌مرغ بزنید. در صورتی‌که سس مارینارا در اختیار نداشتید می‌توانید از سس گوجه فرنگی معمولی یا تند استفاده کنید. این اسنک برای آن دسته گیاه‌خوارانی که از تخم‌مرغ استفاده می‌کنند نیز مناسب است.

مواد لازم برای اسنک بادمجان:

  • بادمجان : 1 عدد متوسط
  • بلغور گندم : ½پیمانه
  • پنیر‌ پارمزان رنده‌شده : ½ پیمانه
  • ادویه‌ایتالیایی : 1 قاشق غذا‌خوری
  • نمک و پودر‌سیر : ¾‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قاشق غذا‌خوری
  • تخم‌مرغ : ½ پیمانه
  • روغن : به مقدار کافی

اسنک بادمجان

طرز تهیه اسنک بادمجان:

بادنجان را شسته، پوست می‌کنیم و روی تخته قرار‌داده و از درازا، آن‌را به دو قسمت تقسیم‌می‌کنیم. بعد هر نصفه‌ بادنجان را دوباره از درازا به‌دو قسمت‌دیگر تقسیم‌ می‌کنیم.
بلغور گندم (اگر بلغور گندم در دسترس نداشتید از گندم پرک هم می‌‎توانید استفاده کنید، ولی گندم پرک سخت‌تر به بادنجان می‌چسبد) را در مخلوط‌کن می‌ریزیم و کمی می‌زنیم تا تکه‌های آن کوچکتر شود و راحت تر به بادنجان بچسبد. در یک ظرف کم‌عمق گندم پرک، پنیر‌پارمزان رنده‎شده و ادویه‌ ایتالیایی را با نمک و پودر‌سیر ترکیب‌ می‌کنیم و به‌هم‌ می‌زنیم.
در ظرفی دیگر تخم‌مرغ را زده و می‌توانیم از جایگزین آن (پودر تخم مرغ) استفاده‌کنیم و نوارهای‌ بادنجان را در آن مالیده و بعد در مخلوط گندم می‌غلطانیم تا به همه جای‌ بادنجان، مخلوط‌ سبوس بچسبد. (دقت‌کنید که همه‌ جای بادنجان تخم‌مرغی شود، چون اگر لایه اول که تخم‌مرغ باشد، درست به بادنجان‌ نچسبد، لایه‌ دوم که مخلوط گندم و مواد دیگر است، کمتر به بادنجان می‌چسبد.) تابه را روی اجاق‌گاز قرار‌داده و لایه نازکی روغن، کف آن می‌ریزیم، سپس بادنجان را در روغن‌ریخته و به مدت 3 دقیقه آن‌راسرخ می‌کنیم و بعد آن‌را بر‌می‌گردانیم تا طرف‌دیگر آن هم سرخ‌‎ شود. بادنجان باید درحدی سرخ‌ شود که به رنگ‌طلایی _ قهوه‌ای در‌آید. اسنک‌بادمجان را بلافاصله با سس‌ مارینارا سرو‌ می‌کنیم.

پورتال رنگی _ اسنک بادمجان بیسکویتی
منبع: پارسه گرد

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of