اصول دکوراسیون برای خانه های کوچک

دکوراسیون داخلی 21 مهر 1394 بدون دیدگاه

اصول دکوراسیون برای خانه های کوچک

چطور فضای خانه های کوچک را طوری طراحی کنیم که بزرگ نشان داده شود؟ در این مطلب نکاتی را به شما عزیزان معرفی می کنیم که بتوانید خانه یا آپارتمان کوچکتان را بزرگ تر نشان دهید. با ما همراه شوید.

طبقه بندی وسایل خانه برای بزرگ نشان داده شدن

اولین گام برای بزرگ تر نشان دادن منزل تان این است که وسایلتان را طبقه بندی و همچنین تمیز و مرتب کنید. زمانی اسباب و وسایل شما مرتب و منظم و تمیز باشند باعث می شود که فضای خانه بزرگتر به نظر برسد. می توانید برای وسایل کوچک از قفسه های دیواری استفاده کنید. وسایلی که به آن ها نیازی ندارید را به کسانی بدهید که نیازمند هستند. همچنین وسایلی که در فواصل زمانی مختلف فقط از آن ها استفاده می کنید را به انباری انتقال دهید.

رها کردن اسباب و وسایلی که غیرضروری هستند

همانطور که گفته شد وسایلی که به آن ها نیاز ندارید و دیگر برایتان کاربردی ندارند رها کنید و آن ها را فضای منزلتان خارج کنید. جا به جا کردن مبل ها و میز ناهار خوری و یا برداشتن مبلمان هایی که ضروری نیستند باعث بزرگتر شدن منزلتان می شود. همچنین باز کردن جاهایی که مسیر رفت و آمد هستند هم می تواند کمک شایانی به بزرگ شدن خانه کند. باید بدانید که هر چقدر کف پوش منزلتان بیشتر در معرض دید باشد، منزلتان بزرگتر جلوه می کند.

اصول دکوراسیون برای خانه های کوچک

اصول دکوراسیون برای خانه های کوچک

از رنگ های سرد و روشن استفاده کنید

اگرچه استفاده از رنگ های گرم موجب می شود که منزلتان جلوه ای آرام و صمیمی به خود بگیرد ولی استفاده از این رنگ ها باعث کوچک نشان دادن فضای خانه تان می شود. پس اگر می خواهید خانه تان بزرگ نشان داده شود باید از رنگ های سرد و در عین حال روشن استفاده کنید. هر چقدر فضای داخلی منزلتان روشن تر باشد باعث می شود که بزرگتر به نظر برسد.

آینه را در روبروی پنجره قرار دهید

یکی از عواملی که کمک زیادی برای بزرگ نشان داده شدن خانه می کند، استفاده از نور است. به همین دلیل اگر آینه به ویژه آینه های بزرگ را در جاهایی از منزل که نورگیر است، قرار دهید، فضای خانه تان بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید بزرگتر به نطر می رسد و علت آن هم انعکاس نور در آینه است.

.

پورتال رنگی _ اصول دکوراسیون برای خانه های کوچک

اصول دکوراسیون

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of