اطلاعات مفید در مورد خال های قرمز

پوست و مو ۲۶ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

اطلاعات مفید در مورد خال های قرمز

گاهی اوقات خالهای قرمزی را روی پوست می بینیم که ما را نسبت به سلامتی مان نگران می کند اما این آنژیوم های گیلاسی چرا روی پوست بدن ظاهر می شوند و چه عاملی پشت رشد آنها وجود دارد؟ در ادامه این بخش از نمناک توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهیم داد.

دلیل رشد خال های قرمز روی پوست چیست؟

در واقع خالهای کوچک تومورهای خوش خیمی هستند که از سلولهای خونی تشکیل شده اند و به هیچ وجه خطرناک نیستند ، این خال های قرمز رنگ که معمولا از سن ۳۰ تا ۳۵ سالگی به بعد در ناحیه کمر و سینه افراد ظاهر شده و به خال گیلاسی و یا خال آنژیو معروفند،.

دلیل دیگر بروز خال های قرمز روی پوست بیماری یا سبک زندگی نادرست است

گاهی اوقات خالها بیانگر بیمارهایی مثل کبد ،عدم تعادل هورمونها وگردش نامنظم خون است. درکل بروز خال های قرمز رنگ آنژیو در افراد دیابتی، افراد دارای مشکلات کبدی و زنانی که از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، شیوع بیشتری دارد. همچنین وجود سابقه خانوادگی نیز ابتلا به خال های قرمز را افزایش خواهد داد.

اطلاعات مفید در مورد خال های قرمز

چه زمانی خال های قرمز خطرناک می شوند؟

بیشتراوقات این خالها بی ضررهستند اما اگر خالها تغییر شکل واندازه دادو شروع به خون ریزی کرد به پزشک مراجعه کنید. پس دقت داشته باشید که تنها در صورتی که تعداد این خال ها در بازه زمانی کوتاه به شدت افزایش یابد و اندازه آنها نیز بیش از سه تا چهار میلی متر باشد، لازم است فورا به پزشک مراجعه شود.

برای پیشگیری از بروز و افزایش آنژیوم یا خال های قرمز گیلاسی چه کنیم؟

برای جلوگیری از این اتفاق رژیم غذایی سالم و سبک زندگی درست را پیش گیرید میوه سبزیجات وچربی های سالم بخورید، باانجام این موارد پوست جوان و سالمی خواهید داشت.

راه های طبیعی برای حذف خال قرمز روی پوست

متخصصین پوست از بین بردن خال قرمز را در خانه توصیه نمی کنند. مگر اینکه آن ها توسط پزشک ارزیابی شده و برداشتن آن ها به کمک روش های زیر توسط او تایید شده باشد. اگر متخصص پوست تایید کرد که می توانید به روش های طبیعی این خال ها را بردارید بهتر است یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

سرکه سیب طبیعی

سرکه سیب یک درمان طبیعی برای رشد پوست های ناخواسته مانند خال قرمز روی پوست است. سرکه سیب طبیعی به طور طبیعی خاصیت اسیدی دارد و می تواند به آرامی برجستگی های ایجاد شده روی پوست مانند زگیل و همانژیوم گیلاسی را بردارد. فراموش نکنید که برای مقاصد پزشکی حتما باید از سرکه سیب فراوری نشده استفاده کنید و هرگز از سرکه سیب برای برداشتن ضایعات در اطراف چشم استفاده نکنید.

اطلاعات مفید در مورد خال های قرمز

نحوه استفاده:

برای استفاده از سرکه سیب برای از بین بردن خال قرمز روی پوست از روش زیر استفاده کنید:

یک تکه پنبه کوچک را در سرکه سیب خام غوطه ور کنید.
محل را با این پنبه خوب خیس کنید و پنبه را با یک باند تمیز روی پوست ببنید. دقت کنید که پنبه فقط روی پوست دارای ضایعات قرار گیرد. زیرا ممکن است پوست اطراف که ضایعات ندارد را بسوزاند.
تا صبح صبر کنید.
هر شب به مدت حدود یک هفته تا زمانی که خال ها از بین بروند این روش را تکرار کنید.

آب اکسیژنه

پراکسید هیدروژن یکی دیگر از درمان های طبیعی است که ممکن است در از بین بردن همانژیوم گیلاسی مفید باشد. از پراکسید هیدروژن می توان برای درمان زگیل نیز استفاده کرد. این ماده یک عامل سفید کننده طبیعی است. شما باید از هیدروژن غذایی ۳۵ درصد برای درمان زگیل و بافت های رشد کرده روی پوست استفاده کنید.

نحوه استفاده:

اگر متخصص پوست تایید کرد که می توانید از هیدروژن ۳۵ درصد استفاده کنید، مراحل زیر را بروید:

به آرامی روی ضایعات را مالش دهید تا کمی از لایه بالایی آن برداشته شود.
یک تکه پنبه را با پراکسید هیدروژن خیس کنید.
با دقت پنبه را روی پوست مالش دهید. سعی کنید این ماده بر روی پوست سالم مالیده نشود.
۳ تا ۵ بار در روز حدودا به مدت ۲ هفته این درمان را تکرار کنید تا از شر آنژیوم گیلاسی قرمز رها شوید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of