چگونه از امکان دسته بندی در وردپرس بیشترین استفاده را ببریم؟

تکنولوژی , کامپیوتر ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مفهوم “دسته” در وبسایت مثل بخش ها مختلف یک کتاب است. بنابراین اگر به درستی از آن استفاده شود ، به مرتب کردن مطالب وبسایت و نمایش بهینه ، کمک زیادی می کند. در زیر ۹ افزونه خاص وردپرس برای اینکه بهترین استفاده را از دسته بندی ببریم ذکر می شود.با این افزونه ها میتوان کارهایی بیشتر از حالت پیش فرض  را انجام داد.

می توانیم کد نویسی هم انجام بدهیم اما توسط این افزونه های سالم سریعتر کار انجام می شود و کارآیی سایت بالا می رود.

دسته بندی در وردپرس

دسته ها از مهمترین بخش های وبلاگ هستند که در جهت یابی به خواننده کمک می کنند. به این ترتیب خواننده می تواند براساس موضوع دلخواه خود و نه براساس ترتیب زمانی مطالب وبلاگ را بخواند. البته باید در انتخاب نام دسته ها بسیار دقت کرد که در مقاله دیگری به آن می پردازیم اما فعلا به بررسی چند افزونه رایگان معروف می پردازیم:

این افزونه که در بیش از ۱۰۰ هزار سایت نصب شده ، متوسط نمره آن ۴٫۷ است. از آن برای ایجاد دسته ای از پست ها در یک گروه خاص استفاده می کنند.  استفاده از ان راحت است و تنظیمات زیادی نمی خواهد . فقط باید کد کوتاه را با انتخاب پارامترهای درست در صفحه نوشته یا برگه مورنظر کپی کنید.  باید نوع دسته و تعداد نوشته هایی که باید نمایش داده شود و همچنین در صورت نیاز، اسم نویسنده، تاریخ، وضعیت نوشته و … را مشخص کنید. امکان قرار دادن کد کواته در یک برگه هو وجود دارد. ضمنا دارای ابزارک کناری هم می باشد که البته تنظیمات کمتری در آن می توان انجام داد.

این افزونه با بیش از نصب روی ۶۰ هزار سایت و رتبه ۴٫۶ نشان داده که برای خیلی ها قابل استفاده است. با استفاده از آن می توان به هر گروه یا طبقه بندی یک عکس اختصاص داد. در زمان فال کردن افزونه، بطور پیش فرض برای همه فعال می شود اما میتوان گروه هایی را که می خواهیم از آنها حذف کنیم.

در زمان ویرایش یک گروه، می توان با انتخاب عکس از کتابخانه یا آپلود، برایش عکسی تعیین کرد که در کنار نامش دیده شود. با استفاده از کد مخصوص php در قالب نوشته یا برگه، میتوان عکس را در سایت مشاهده کرد.

 

بصورت پیش فرض وردپرس تمام دسته بندی ها در لیستی که در نوشته های بلاگ (در ابزارک جانبی) قرار می دهیم، قرار می دهد. اما اکثرا میخواهیم که فقط بعضی از آنها نمایش داده شوند بنابراین میتوانیم از این افزونه استفاده کنیم.

این افزونه روی بیش از ۲۰ هزار سایت نصب شده ورتبه ۴٫۶ را بدست آورده و مشکل جدی را حل می کند. ضمنا بعد از نصب فقط کافیست به بخش تنظیمات وسپس بخش”خروج دسته ها از لیست” بروید و دسته های موردنیاز را از جاهای خاص (صفحه خانه، آرشیو، فید و جستجو) حذف کنید.

این افزونه کلمه “category” را از آدرس سایت حذف می کند. روی ۵۰ هزار سایت نصب شده وگرچه تعداد نظرات آن کم است ولی همه آنها ۵ ستاره داده اند. مثلا آدرس http://yoursite.com/category/main-category را به http://yoursite.com/main-category تبدیل می کند. پس از نصب فقط کافیست فعالش کنید و خودش کار ریدایرکت کردن لینک های ثابت پایه را به لینک های جدید انجام می دهد. افزونه با زیردسته ها کار می کند و از پروتکل ۳۰۱ برای ریدایرکت استفاده می کند.

استفاده از این افزونه را حتی خود سازندگان وردپرس هم پیشنهاد می دهند. بیش از ۵۰۰۰ بار سایت از آن استفاده می کنند و رتبه ۴٫۷ دارد. زمانی که نوشته شما متعلق به چندین دسته اصلی است ، براساس پیش فرض وردپرس تنها یکی از آنها در لینک ثابتش قرار می گیرد، پس می توانید برای تعیین دسته اصلی از این افزونه استفاده کنید. نصب ساده ای دارد و تنها در هنگام ویرایش نوشته میتوان دسته اصلی را تعیین کرد. در صفحات “همه پست ها” و “ویرایش پست” دسته اصلی بصورت پررنگ دیده می شود .

مفهوم “پست چسبنده” یعنی پستی که به بالای صفحه خانه متصل می شود. درواقع پست بعنوان اولین پست همیشگی در آرشیو آن گروه قرار می گیرد. با استفاده از این افزونه می توان برای هر گروه یک پست داشت. روی بیش از ۷ هزار سایت نصب شده و گرچه افراد کمی رتبه داده اند اما رتبه ۵ را دارد.

 

 

همچنین افزونه های پولی برای مدیریت یکجای دسته بندی پست ها (Better Organization for WP Categories )، محدود کردن کاربر برای ارسال پست در دسته خاص

(Post Categories by User)، قرار دادن عکس برای هر دسته بصورت کاملتر (Category Featured Image) وجود دارند.

اکنون زمانی است که با آشنایی که پیدا کرده اید خودتان به دنبال افزونه های کاملتر بروید!

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !