راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

مد و پوشاک , نکات مد و پوشاک ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

برای آن دسته از کاربران عزیز که دوست دارند در همه جا با زیباترین و جدیدترین مدلها همراه باشند در این مقاله از دنیای مد پورتال رنگی مطالبی در مورد انتخاب عینک آفتابی را گردآوری کرده ایم که امیدواریم بپسندید.

مدل عینک مناسب زنان باحجاب

آنقدر طرح ها و رنگ های عینک ها زیاد است که آدم بین انتخاب آن ها میماند, مسلما مجبور میشویم تا انواع آن ها را در منزل نگاه داریم.مدل عینک

صنعت مد همواره به دنبال ایجاد تنوع است و این روزها می توان حجاب را در برندها و مجموعه لباس های بسیاری دید. به علاوه افراد زیادی در فضای مجازی به دنبال نشان دادن استایل هایی زیبا با حجاب هستند.

حرکت کردن با دنیای مد محدود به سن، جنس، ملیت و مذهب نیست. مسلمانان هم می توانند استایل زیبا و مد روز داشته باشند و در دنیای مد فعالیت کنند. اخیرا کمپانی های مد، نشان داده اند که تمایل دارند در مجموعه کارها و طرح هایشان از حجاب استفاده کنند. در این مطلب شما را در انتخاب یک عینک مناسب که بتواند با حجاب هماهنگی داشته باشد راهنمایی خواهیم کرد.

عینک های آینه ای

از جدیدترین ترندهای عینک می توان به عینک های خلبانی یا آینه ای اشاره کرد. این عینک ها به هر استایلی زیبایی خاصی می دهند اما در بهترین حالت می توان آنها را با یک روسری به رنگ های پاستلی مثل صورتی کم رنگ، آبی کم رنگ، کرم و رژلب هم رنگ ست کرد.

راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

عینک های گلدار

این مدل عینک ها را که در کالکشن حجاب دولچه و گابانا به همراه لباس های گلدار معرفی شده بودند، مدل های مناسبی برای فصل بهار هستند. بهتر است این عینک های گلدار با لباس های ساده تری ست شوند تا از شلوغی بیش از حد لباس خودداری شود. این عینک ها را می توان با روسری هایی به رنگ های سفید، لیمویی و صورتی کمرنگ ست کرد. شال و روسری مشکی هم می تواند به دلیل تضادی که با رنگ این عینک ها دارد ترکیب زیبایی را به وجود بیاورد.

راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

مدل عینک با قاب رنگی

این مدل عینک ها طرفداران زیادی، بخصوص در میان نوجوانان دارند. بهترین راه استفاده از این عینک ها، ست کردن آنها با روسری تان است. قاب عینک می تواند با روسری همرنگ باشد یا رنگ هایی متناسب با یکدیگر باشند. برای مثال اگر قاب عینک تان را نارنجی انتخاب کرده اید، می توانید روسری خود را نیز نارنجی یا رنگی متناسب با آن انتخاب کنید، برای مثال قرمز، زرد یا آبی را انتخاب کنید. به دلیل ساده بودن قاب این عینک ها، می توانید از روسری ها و شال های گلدار نیز استفاده کنید و پس زمینه یا گل های روسری را با قاب عینک ست کنید.

راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

اگر اهل پوشیدن روسری ها و شال های رنگی هستید، انتخاب چند فریم هرچند ارزان قیمت ولی رنگی که بتوانید با روسری خود ست کنید، به شما استایل زیبایی می بخشد.

عینک هایی با قاب مشکی

این عینک ها هم به صورت طبی و هم به صورت غیر طبی در دسترس هستند و بسیاری فقط از روی علاقه و داشتن استایلی متفاوت از این عینک ها استفاده می کنند. این نوع عینک ها را با هر رنگ روسری می توانید ست کنید و برای داشتن استایلی زیباتر می توانید از اکسسوری های مشکی رنگ نیز استفاده کنید.

راهنمای انتخاب عینک آفتابی برای خانمهای محجبه

نکات مهم در مورد عینک آفتابی

در محیطهایی مانند دشت ، کوهستان ، کنار دریا،، فضاهای باز و در اکثر شهرها که آفتاب شدید دارند استفاده از عینک آفتابی برای همه اقشار لازم و ضروری است.

همچنین توجه کنید که بیشترین تابش اشعه UV خورشید بین ساعت ۱۰ تا ۱۴ بعداز‌ظهر است، و در این ساعات باید برای جلوگیری از ورود این اشعه به چشم از عینک‌آفتابی استفاده کرد.

البته برای خرید عینک حتما بایستی به مراکز معتبر مراجعه نمود.

برخی از عینک سازیها و مراکز چشم پزشکی دستگاه سنجش یو.وی دارند که میزان عبور این اشعه را در عینک نشان می‌دهد.

کسانی که دارای چشم‌های روشن هستند بهتر است از عینک‌های تیره و افراد با چشم‌های تیره بهتر است از عینک‌های روشن استفاده کنند.

عینک‌های معمولی (غیرآفتابی) هم که رنگی نیستند می‌توانند مانع از عبور اشعه یو.وی (‪ (UV‬به داخل چشم شوند.

در تمام فصل‌ها باید از عینک‌های آفتابی استفاده شود،

نکته مهم دراین زمینه دقت در انتخاب صحیح عینک آفتابی است.

عینک آفتابی شیشه ای یا پلاستیکی؛ کدام بهتر است ؟

عدسی‌های عینک آفتابی، شیشه‌ای یا پلاستیکی هستند. عدسی‌های پلاستیکی سبک‌ترند و بر اثر ضربه خرد نمی‌شوند. اما در مقابل، عدسی‌های شیشه‌ای وضوح بیشتری دارند، کمتر خش می‌افتند و گران‌تر هم هستند.

شیشه برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش کفایت می کند . ولی عینک های آفتابی پلی کرومیک که وقتی فرد وارد روشنائی می شود ، شیشه عینک تیره تر می شود بهترین انتخاب می باشند .

علیرغم اینکه این شیشه ها خراش و خط برنداشته و سالها قابل استفاده هستند اما تا حدی سنگین می باشند .و اما در مورد رانندگی : عینک آفتابی برای رانندگی بسیار مفید است اما برای زیبائی شب هنگام نباید از آنها استفاده شود

عینک آفتابی با شیشه چه رنگی انتخاب کنیم ؟

در کل بهترین رنگ برای شیشه عینک آفتابی خاکستری می باشد .

این رنگ تمام طیف نور را بطور یکسان جذب می نماید .۸درصد مردان و تقریباً صفر درصد زنان دچار اختلالات رنگ ( که سابقاً کوررنگی نامیده می شد ) هستند . بسته به نوع اختلال رنگ فرد باید رنگ خاصی را جهت شیشه عینک آفتابی خود انتخاب کند .

شیشه قهوه ای کمرنگ در افراد دچار اختلال رنگ سبز مناسب نمی باشد .

شیشه سبزرنگ برای افراد دچار اختلال رنگ سبز و قرمز مناسب نمی باشد .

شیشه خاکستری مناسب ترین رنگ برای مردان می باشد . زنان می توانند از شیشه های سبز ، قرمز و قهوه ای استفاده کنند .شیشه قرمز و صورتی برای تمامی افراد نامناسب است .

شیشه های کهربائی رنگ ، مسدودکننده آبی نیز نامیده می شوند . برای مدت زمانی این شیشه ها برای تنیس بازان توصیه می شد . گفته می شد که این شیشه ها نه فقط اشعه ماوراء بفنش بلکه تمام رنگ آبی محدوده رنگ ها را جذب می کند .

بنابراین بعضی از مردم اعتقاد دارند که این شیشه ها دید شفاف تری به آنها می دهد ولی در مطالعات انجام شده دیده شد که این شیشه ها اشعه ماوراء بنفش را خیلی خوب جذب نکرده و ممکن است باعث بازشدن مردمک و در نتیجه باعث ورود بیشتر اشعه ماوراء بنفش شوند .

شیشه های پلاریزه نیز یکی از انتخابهای افراد است . این شیشه ها در مقابل نورهای منعکس شده ( مثل روی آب ، برف یا جاده ) بسیار مؤثر هستند . ذرات نور که فوتون نامیده می شوند به شکل موج حرکت می کنند .

شیشه های پلاریزه فقط به امواج عمودی اجازه عبور می دهند . چون اکثریت امواج منعکس شده افقی می باشند بنابراین این نورها مسدود می شوند .

عینک های آفتابی آینه ای که بعضاً مورد استفاده پلیس راه قرار می گیرد نیز محافظین خوبی محسوب نمی شوند . اگر نگران برخورد اشعه ماوراء بنفش با چشمان خود هستید ، این نوع عینک نباید انتخاب اول شما باشد .

نوع دیگری از عینک آفتابی موجود در بازار دارای شیشه هایی است که در قسمت فوقانی تیره بوده و بتدریج به سمت پائین شیشه روشن تر است . ولی نکته مهم این است که مزاحم ترین نورهای منعکس شده معمولاً از پائین به چشم برخورد می کنند .

شیشه های شفاف ۹۰ درصد نور را عبور می دهند . هر چه شیشه عینک تیره تر باشد نورکمتری از آن عبور می کند .

عینک های با شیشه کمرنگ حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد نور را عبور می دهند .شما با میزان ۱۰ تا ۱۲ درصد نور می توانید خیلی خوب ببینید . اما پزشکان دامنه ۲۰ درصد عبور نور در عینک های آفتابی را توصیه می کنند .

توجه کنید که عدسی‌های غیراستاندارد معمولا سطح ناهموار و غیر یکنواختی دارند.

برای اطمینان از عدم وجود انحراف در عدسی می‌توانید عینک را به چشم بزنید و به یک سطح منظم مثل لبه میز یا خطوط بین کاشی‌ها نگاه کنید و در همین حال سرتان را به بالا و پایین و چپ و راست حرکت دهید. اگر عدسی استاندارد باشد، این خطوط با حرکت چشم شما همچنان صاف باقی می‌مانند و در غیر این صورت، کج و معوج می‌شوند.

به یاد داشته باشید که عینک آفتابی استاندارد باید از زیر ابروها تا نزدیک گونه‌ها را پوشش دهد .

عینک‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود. از علائم چشمی عینک‌‌های آفتابی غیراستاندارد می‌توان به سوزش ، خارش ، سردرد ، خشکی چشم و پستی و بلندی دید اشاره کرد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment