انتخاب پرده مطابق با دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی ۲۱ مهر ۱۳۹۶ یک دیدگاه

انتخاب پرده مطابق با دکوراسیون خانه

یکی از مهمترین چیزها در دکوراسیون داخلی هر خانه ای پرده آن است که برای قسمتهای مختلف از جمله اتاق پذیرایی، اتاق خواب و… دارای مدلهای مختلفی است که برای هر کدام هم باید با دقت انتخاب انجام داد تا بتوان دکوراسیونی شیک داشت و نکته مهمتر آن که در زمان انتخاب پرده باید به هارمونی پرده انتخابی با سایر بخشهای دکوراسیون آن قسمت از منزل دقت لازم را داشت تا بتوان پرده ای شیک و در نهایت دکوراسیونی زیبا داشته باشید. در ادامه ما راهنمای انتخاب پرده و رازهای این انتخاب را برای شما مطرح کرده ایم.

چگونه برای منزل پرده انتخاب کنیم؟

برای تطبیق تزیین پرده خانه با چیدمان خانه می‌تواند بسیار بینظیر باشد اما باید یک فکر مفید پشت این خلاقیت در خانه باشد .

فضاهای گوناگون خانه ما بر خلاف اصطلاح متعارف ، فقط یک چهار دیواری صرف نیستند حتما دستکم بخشی از یکی از دیوارها را پنجره ای اشغال کرده هست که با دقت به نمای خارج از پنجره ، نقش مهمی در فضای داخل اتاق دارد .

افزون بر این، گزینه پرده مناسب برای این پنجره آن هم همچون یکی از سطوح بزرگ اتاق ، در چیدمان فضا بسیار موثر هست . بطور کلی یکی از عملی ترین و راحت ترین راه های ایجاد تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه عوض کردن پرده هست موقعانتخاب پرده با آپشن های زیادی رو به رو میشویم و گزینه از بین انها کمی دشوار هست. این راهنما تا حدودی کار را راحت تر کرده ودر انتخاب پرده برای قسمت های گوناگون
خانه بشما کمک میکند.

انتخاب پرده مطابق با دکوراسیون خانه

چگونه آغاز کنیم؟

اگر هدف شما از نصب پرده پوشاندن و تاریک کردن اتاق هست باید پرده های آستر دار نصب کنید. اما اگر با نور اتاق هیچ مشکلی ندارید و پرده ها فقط حالت دکوری دارند پرده های بدون آسترنصب کنید. مزیت آستر این هست که پرده ها را از نور آفتاب پشتیبانی کرده و عمر انها را بیشتر میکند.
به علاوه پرده را سنگین تر و شیک تر میکند.

جنس

حال و هوای اتاق را درنظر بگیرید. برای یک فضای رسمی پارچه های ابریشمی یا مخمل مناسب می باشندکه برای تمیز کردن انها شستشوی خشک لازم هست. اگرچه برای این فضاها می‌توانید از ترکیب پارچه های ساتن و نخ یا ابریشم طبیعی و مصنوعی هم بهرهگیری کنید که قابل شستشو میباشند. برای فضاهای غیررسمی پارچه های کتان و مخمل می‌توانید بهرهگیری کنید. اگرچه پارچه های نخی هم مناسب میباشند این پارچه ها برای هر دکوری مناسبند و حس لطافت و پاکیزگی می‌دهند.

انتخاب رنگ مناسب پرده با توجه به دکوراسیون خانه

رنگ

موقعانتخاب پرده باید تصمیم بگیرید که آیا میخواهید پرده هم رنگ دکور باشد یا رنگی متضاد داشته باشد. اگر می‌خواهید هم رنگ باشد باید رنگ پرده را کمی پر رنگ تر یا کم رنگ تر از رنگ دیوار گزینه کنید. یا رنگی نمونه رنگ یکی از وسایل اتاق مانند فرش انتخاب کنید. اگر پرده بدون آستر گزینه کرده اید که نور آفتاب از پشت پرده به داخل خانه می تابد رنگ پرده نیز به داخل خانه منعکس میشود. پس باید در گزینه رنگ پرده محتاط باشید.

پروژه

یک قانون کلی درمورد پروژه پرده ها:اگر مبلمان اتاق پروژه دار هست پرده ساده و اگر مبلمان ساده هست پرده پروژه دار گزینه کنید. بیشتر سعی کنید پروژه های ریز و نامحسوس مانند نقطه نقطه یا پروژه ترمه. پروژه های درشت کمی جسارت می‌خواهد.راهنمای گزینه پرده برای خانه

طول پرده

اگر پایین پرده به کف زمین بخورد شیک تر و زیباتر هست اما اگر با زمین فاصله داشته باشد کمی قدیمی و منسوخ شده هست. در اینجا دو قانون برای اندازه پرده ها آورده ایم.

انتخاب پرده مطابق با دکوراسیون خانه

مدل پرده پذیرایی

پایین پرده به موازات سطح زمین

این مدل پرده حالت کلاسیک دارد و برای پنجره هایی که دائما باز و بسته می‌کنید مناسب هست. پایین پرده یا باید کمی به زمین بخورد و یا یکی دو سانت با زمین فاصله داشته باشد. این اندازه برای کافه غذاخوری ها بسیار مناسب هست. به علاوه برای آشپزخانه و حمام.

پرده بلند و قسمتی ازآن روی سطح زمین را بپوشاند

امروزه پرده های بلندتر که ۲ الی ۷ سانتیمتر ازآن روی زمین باشد شیک تر هست. اگر اندازه های کف اتاق یک اندازه و همسطح نیستند بهتر هست از پرده های بلند بهرهگیری کنید تا به مشکل نخورید. پرده های بلند شیک تر و رمانتیک تر میباشند اما نیاز به مواظبت بیشتری دارند. چون هر بار که خانه را جارو میزنید مجبورید آن را دوباره مرتب کنید.

عرض پرده

عرض پرده باید دستکم دو برابر عرض پنجره باشد. اما اگر تصمیم دارید پرده را روی قاب پنجره نصب کنید باید یک و نیم برابر عرض پنجره پهن تر باشد.

انتخاب پرده مطابق با دکوراسیون خانه

چوب پرده

طبق معمول نصب چوب پرده کمی بالاتر از پنجره زیباتر هست چون پرده بیشتر خودش را می اندازد. اما دو قانون کلی برای چوب پرده ها وجود دارد که به شرح زیر هست.

چوب پرده بالاتر از پنجره

اگر میخواهید پنجره بلندتر بنظر برسد چوب پرده را حدود ۱۰ سانت بالاتر از پنجره یا در فاصله بین سقف و قاب پنجره نصب کنید.

چوب پرده پهن تر از پنجره

اگر چوب پرده را کمی پهن تر از پنجره درنظر بگیرید هم پنجره بزرگ‌تر بنظر میرسد و هم وقتی پرده ها باز هست نور بیشتری به داخل اتاق می تابد. هر طرف به اندازه ۳۰ سانتیمتر پهن تر درنظر بگیرید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
پرستو

پرده های خوش رنگی بودند