انتخاب کابینت مناسب دکوراسیون منزل شما

دکوراسیون داخلی ۱۲ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

انتخاب کابینت مناسب دکوراسیون منزل شما

کابینت ها را به‌ طور کلی از نظر سبک طراحی به دو نوع کابینت‌ های مدرن و کلاسیک دسته‌بندی می کنند.
کابینت های کلاسیک معمولا دارای ارتفاعی کمتر از کابینت های مدرن و عرض و عمقی بیشتر نسبت به آنها هستند. به کابینت‌ های کلاسیک گاهی کابینت‌ های فریم‌ دار هم گفته می شود؛ برای اینکه چهار چوب ساختاری این کابینت‌ ها کاملا معلوم است و به همین دلیل بین درهای کابینت در انواع کلاسیک کمی فاصله وجود دارد.
کابینت‌ های کلاسیک معمولا درهای غیر ساده با حاشیه یا نگاره‌ ای تاج مانند دارند اما کابینت های مدرن ارتفاعی بلند و کشیده دارند و نسبت به کابینت‌ های کلاسیک کم‌ عرض‌ تر هستند. این کابینت‌ ها برخلاف کابینت های کلاسیک، چهارچوب‌ شان بسیار ساده و تخت است.

جدیدترین مدل کابینت

رنگ‌ هایی که شما برای کابینت انتخاب می کنید، بسیار مهم است. هیچ وقت بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید. این کار به‌خصوص در آشپزخانه‌ های کوچک جز شلوغی هیچ نتیجه دیگری ندارد. به کار گرفتن رنگ‌های مکمل کار شما را بسیار جذاب می کند. می توانید برای فضاهای کوچک و کم‌ نور از رنگ‌ های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب‌ تر باشد، استفاده کنید.
از رنگ‌ های بسیار تند مانند قرمز، آبی کاربنی و … استفاده نکنید؛ چراکه رنگ‌ هایی از این قبیل در مدت زمان کوتاهی چشم را خسته می کنند و دیگر آن لذتی که در روزهای اول از دکوراسیون آشپزخانه‌ تان می بردید، نخواهید داشت.

کابینت هایگلاس

اگر فضای آشپزخانه شما سقفی کوتاه دارد، سعی کنید از چوب‌هایی که خطوط عمودی دارند و دستگیره‌ های بلندی که به صورت عمودی نصب شده‌اند، استفاده کنید. در صورتی که آشپزخانه شما سقفی بلند دارد، سعی کنید از چوب‌ هایی با خطوط افقی استفاده کنید. رنگ‌ هایی که شما برای کابینت‌ ها انتخاب می کنید، بسیار مهم است.
در کابینت‌ هایی با پروفیل قاب‌ دار از دو یا سه رنگی که با هم هارمونی داشته باشند استفاده کنید
در کابینت‌ هایی که در آنها MDF است سعی کنید از دو رنگ بیشتر استفاده نکنید ولی در کابینت‌ هایی که در آنها پروفیل قاب‌دار است دو رنگ یا سه رنگی که با هم هارمونی داشته باشند، کار شما را بسیار جذاب خواهند کرد؛ البته در آشپزخانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند می‌توان HPL یا همان داخل قاب را چوبی انتخاب کرد که راه‌های عمودی داشته باشد.

مدل کابینت

در استفاده از کابینت‌ های امروزی که به اسم هایگلاس باب شده‌اند باید بیشتر از انواع دیگر دقت داشته باشید. هایگلاس نوعی MDF است با این تفاوت که روی سطح آن یک لایه روکش پلکسی گلاس پوشانده شده است. اگر آشپزخانه کم‌ نوری دارید، بدون شک باید انتخاب اول و آخر شما هایگلاس‌ ها باشد. این نوع کابینت‌ ها به دلیل خاصیت منعکس‌ کنندگی و براق بودن به نوعی منبع نور در آشپزخانه به‌شمار می روند. نکته مهم‌تر انتخاب صحیح دستگیره‌ ها و حتی طراحی جزییاتی مانند کشوها و. . . است. معمولا دستگیره‌ های براقی که شکلی ساده و ظریف دارند به خوبی می توانند سبک مدرن را برای آشپزخانه شما تعریف کنند. با این اوصاف در زمان خرید هایگلاس‌ ها بیشتر از هر نوع دیگری وقت بگذارید و با کارشناسان بیشتر مشورت کنید.

پورتال رنگی _ انتخاب کابینت مناسب دکوراسیون منزل شما
منبع : مجله منزل / bartarinha.ir

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !