مصرف انواع روغن های ضروری در منزل

سرگرمی ۲۰ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

استفاده از انواع روغن های ضروری در خانه

هر نوع روغنی برای خود دارای انواع خواص مختلف است که در آشپزخانه های همه ما ممکن است این انواع روغن وجود داشته باشند و ما از خواص انها در زمینه های مختلف بی خبر باشیم. در این مطلب به این امر پرداخته ایم. امیدواریم مورد پسندتان قرار گیرد.

برای از بین بردن چربی های چسبیده به رویه گاز، قفسه های آشپزخونه و کاشی ها میتونین این روش خونگی رو امتحان کنین. یه قسمت سرکه رو به همراه ۵ تا ۷ قطره روغن علف لیمو و سه قسمت آب فیلتر شده اضافه کرده و از این محلول برای تمیز کردن این چربی ها استفاده کنین. همچنین میتونین ۱۰ تا ۱۵ قطره روغن علف لیمو رو به یه گالون محلول تمیز کننده فرش اضافه کرده تا فرش ها و قالیچه ها تمیز شده و لکه ها از بین برن و همچنین عطر و بوی خوبی توی خونه بپیچه.
اسطوخودوس خواص تسکین دهنده و بهبود روحیه داره. میتونین با اسپری کردن مخلوط روغن اسطوخودوس و آب در یه بطری اسپری یه محیط خوب و صمیمی ایجاد کنین. میتونین چند قطره از این مخلوط روی بالش و حوله ها بریزین تا اضطراب کاهش پیدا کرده و بوی کهنگی از بین بره.

۱ فنجان سرکه سفید، یه قاشق غذاخوری صابون کاستیل، یک چهارم فنجان جوش شیرین و ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن اسطوخودوس رو داخل یه سطل آب بریزین و باهاش کف زمین رو تمیز کنین.
میتونین با ۲۵۰ میلی گرم آب، ۲ میلی گرم مایع ظرفشویی و ۵ قطره روغن درخت چای، یه لیوان تمیز کننده موثر درست کنین. همچنین با اضافه کردن چند قطره روغن درخت به مواد شوینده به لباس ها تازگی و عطر خوبی بدین.
برای تمیز کردن شانه و برس، یه ظرف رو با یک و نیم فنجان آب، سرکه سفید مقطر و ۲۰ قطره روغن اکالیپتوس مخلوط کرده و شانه ها و برس ها رو در این ظرف برای ۲۰ دقیقه خیس کرده و بعد بشورین.
برای اینکه حمام و دستشویی شما بوی خوبی بده، میتونین یه اسپری درست کرده و با رشد میکروب ها مبارزه کنین. ۴ فنجان آب، ۲ قطره رزماری، ۳ قطره اکالیپتوس و ۶ قطره روغن نعناع رو با هم مخلوط کرده و در بطری اسپری بریزین. این مخلوط رو روی لوازم داخل دستشویی و حمام، سینک، کاشی ها و … اسپری کنین.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !