انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

استخوان و مفاصل 05 شهریور 1396 بدون دیدگاه

میز و صندلی استاندارد اداری چه ویژگیهایی دارد؟

خیلی از ما تا به حال چندین بار تجربه درد ناگهانی در شانه، دست، گردن یا تاری دید بعد از چند ساعت کار با رایانه و نشستن پشت میز را داشته‌ایم اما از آنجایی که کارهای‌مان زیاد است و وقتی برای مرخصی نمی‌ماند این دردها را متحمل می‌شویم. در حالی که تنها با اعمال چند تغییر جزئی در وضعیت نشستن و انتخاب مناسب صندلی، میز و … می‌توانیم این دردها را رفع کنیم و از خستگی‌های‌مان بکاهیم.

مشخصات یک صندلی اداری مناسب

– تنظیم پشتی صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن از مهمترین عوامل است.

– قسمت میانی صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانوها را دچار اختلال کند و خون در زانو ها جمع شود.

– آرنج ها نیز باید به صورت 8 از شانه ها فاصله داشته باشد.

– پشتی صندلی شما باید از انواع فنری باشد.

– یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت برای بدن شما ایجاد کند که برای انجام وظایفتان مناسب باشد.

– گردش خون به سمت اعضای پایین‌تر بدن، نباید قطع شود.

– حفظ یا تغییر وضعیت به آسانی صورت گیرد.

– تکیه‌گاهی برای ستون فقرات داشته باشد.

– سطح آن، اصطکاک لازم را برای جلوگیری از لغزش و سرخوردگی داشته باشد.

– رطوبت‌پذیر باشد.

– دسته صندلی نیز می‌تواند ماهیچه‌های گردن و شانه را محافظت کند و به‌عنوان تکیه‌گاهی برای بلند شدن، مورد استفاده قرار گیرد.

نوع پشتی که هر کارمندی در محیط کار به آن نیاز دارد!

اگر شما در یک دفتر مشغول به کار هستید و از پشتی های طبی استفاده نمیکنید ، حتما کمر درد را تجربه کرده اید. جای تعجب ندارد که حدود54% از افرادی که مبتلا به کمر در هستند ، مختص افرادی می باشد که در دفاتر مشغول به کار هستند و می توان این مشکل را به صندلی های آنها ربط داد و حدودا 10% از این افراد مشکل خود را از برخی راه ها و طب ها حل میکنند و بقیه این افراد پیگیر این درد دردناک نمی شوند و نمی یابند که چه چیزی باعث درد در این نقطه شده است.پشتی صندلی اداری
در آمریکا سالانه برای درمان درد کمر حدود 50 میلیارد دلار هزینه می شود و اگر ما بتوانیم اقدامات لازم را برای درمان این درد انجام دهیم دیگر نیازی برای هزینه اضافی نمی باشد.
درد کمر به خصوص در افرادی که بیشتر وقتشان در دفاتر روی صندلی میگذرد ، ایجاد میشود و در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با برخی پشتی ها که مختصص کارکنان دفاتر می باشد ، آشنا سازیم.

بهترین مدلهای پشتی صندلی اداری

1-پشتی نوع اول:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع طراحی پشتی که مناسب برای صندلی می باشد ، یک طراحی ارتوپدی برای کاهش درد کمر می باشد و از قابلیت های آن این است که ستون فقرات شما را تنظیم می کند. این نوع پشتی از فوم ساخته شده است که هم بسیار در درمان کمر درد مناسب است و هم حمل و نقل آن آسان می باشد و می تواند پس از پایان وقت اداری خود آنرا به خانه ببرید و استفاده کنید و لازم بذکر است که این پشتی های طبی مقرون به صرفه هستند و هزینه زیادی ندارند.

2-پشتی نوع دوم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی که 100% نرم می باشد از فوم ساخته شده است و در درمان کمر درد بسیار مناسب است.این نوع پشتی دارای دو بند از قسمت پشتی می باشد و با استفاده از این دو بند می توانید آنرا از دو قسمت تنظیم کنید.این پشتی برای دردهای مزمن مانند :کمر درد، دردهای عضلانی، آرتروز و دیسک بسیار تاثیر گذار است.

3-پشتی نوع سوم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی بسیار سبک می باشند پرا که در ساخت آن از مواد زیادی استفاده نشده است.این نوع پشتی که پشتی های زاویه دار ، نامیده می شوند بسیار سبک هستند و بابت آن هزینه کمتری خواهید داشت نسبت به پشتی های دیگر و این پشتی در حین نشستن روی صندلی می تواند ستون فقرات شما را تنظیم کند و حتی آنرا می توانید برای راحتی بیشتر در حین رانندگی هم استفاده کنید و با استفاده از این پشتی مطمئن باشید که احساس خوبی خواهید داشت.

4-پشتی نوع چهارم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

پشتی طبی که در عکس مشاهده می کنید یکی از راحتترن و نرم ترین پشتی های طبی برای استفاده می باشد. از این نوع پشتی می توانید حتی برای خواب، زیر سرتان قرا دهید که احساس راحتی به شما خواهد داد. و ابر داخلی آن از فوم با کیفیت بسیار زیادی درست شده است و به شکل منحصر بفردی می تواند ستون فقرات شما را تنطیم سازد.

5-پشتی نوع پنجم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی دارای 5 بند می باشد که بهتر می تواند ستون فقرات شما را تنظیم کند و در درمان کمر درد کمک به ویژه ایی می کند و گودی کمر را به نحو احسنت درمان می کند و از مبتلا شدن به کمر دردهای مزمن جلوگیری می کند.

6-پشتی نوع ششم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی که پشتی رولی D شکل نامیده می شود ،توسط فیزیوتراپ ها طراحی شده است و در قسمت بالایی کمر قرار می گیرد و این نوع پشتی به صرفه و کم هزینه می باشند.

7-پشتی نوع هفتم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

به این پشتی مدال طلای بهترین پشتی در جشنواره INPEX اهدا شد و کاربران آن اعلام کردند که این پشتی برای درمان کمر در های مزمن بسیار مناسب و مطلوب می باشند

8-پشتی نوع هشتم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی بسیار مناسب می باشنند و در درمان کمر درد های مزمن بسیار تاثیر گذار است و می توانید مدت های طولانی به آن تکیه بدهید و به هیچ وجه احساس خستگی نخواهید کرد. متخصصان ارتوپد توصیه می کنند افرادی که ستون فقرات خود را عمل کرده اند از این پشتی های طبی برای درمان سریعتر استفاده کنند و افرادی که به فیبرومیالژیا مبتلا هستند توصیه می شود که از این نوع پشتی ها برای درمان خود استفاده کنند. از این نوع پشتی می توانید در مبلمان خانه تان ، صندلی های اتومبیل و غیره استفاده کنید.

9- پشتی نوع نهم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی از بامبو و فوم با کیفیت ساخته شده است که برای درمان کمر درد بسیار مطلوب است و باتکیه دادن به آن احساسی خوبی خواهید داشت.

10-پشتی نوع دهم:

انواع مدلهای پشتی برای صندلی اداری

این نوع پشتی ساده و مقرون به صرف می باشد و به شما در درمان کمر دردهای مزمن کمک می کند و این نوع پشتی یکی از بهترین ها برای انتخاب می باشد.

بهترین صندلی برای کار با رایانه

صندلی‌های کاری باید باتوجه به شغل مورد نظر ویژگی‌های به خصوصی داشته باشند. برای مثال فردی که با رایانه کار می‌کند و بعضی مواقع به پشتی صندلی تکیه می‌دهد باید از صندلی‌هایی استفاده کند که پشتی آنها قابلیت ارتجاع به سمت عقب را داشته باشد. اگر صندلی پشت‌سری (Headrest) نداشته باشد معمولا بهترین زاویه نشستن حدود ۱۱۰ درجه است. این زاویه کمترین بار را به کمر وارد می‌کند و برای کار با رایانه و نشستن سر کلاس درس مفید است. اگر هم صندلی پشت سری داشته باشد این زاویه می‌تواند بیشتر شود اما با نبود پشت سری، شخص مجبور می‌شود برای نگاه کردن به هدف مقابلش برای مثال مانیتور یا تخته، گردن راخم کند و در نتیجه فشار به گردن زیاد می‌شود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of