اولین آپدیت بزرگ برای ویندوز ۱۰ عرضه شد

کامپیوتر ۲۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

اولین آپدیت بزرگ برای ویندوز ۱۰ عرضه شد

مدتی است که ویندوز ۱۰ روانه بازار شده است و کمپانی مایکروسافت هم به تازگی اولین آپدیت بزرگ این ویندوز را معرفی و به بازار عرضه کرده است. در این مطلب به جزییات این موضوع می پردازیم.

مایکروسافت از چند ماه پیش عرضه‌ی یک آپدیت بزرگ برای ویندوز ۱۰ را وعده داده بود و این بروزرسان، ۲ روز پیش عرضه شد. بیش از ۱۱۰ میلیون کامپیوتر در دنیا از سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت استفاده می کنند و تمام این دستگاه‌ها می‌توانند همین حالا بروزرسان جدید را دریافت کنند. آپدیت جدید، در کنار درست کردن برخی از بخش‌های ویندوز، تغییراتی را هم به رابط کاربری ویندوز ۱۰ داده است؛ این تغییرات انجام شده، برای زمان عرضه‌ی ویندوز۱۰ برنامه ریزی شده بودند.

اولین آپدیت بزرگ برای ویندوز 10 عرضه شد

اولین آپدیت بزرگ برای ویندوز ۱۰ عرضه شد

اولین تغییر قابل توجه در بروزرسان جدید، تغییر رنگ‌های نوار بالای پنجره‌های ویندوز است. نرم‌افزارها ظاهری تمیزتر و شبیه‌تر به رابط کاربری کلی ویندوز ۱۰ پیدا کرده‌اند. منوها هم کمی بزرگ‌تر شده‌اند و رنگ آن‌ها هم تیره شده است تا با دیگر بخش‌های ویندوز ۱۰ همخوانی بیشتری داشته باشند.

در این بروزرسان جدید، سرویس Skype در قالب دو نرم‌افزار مجزای Messaging و Skype Video به ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود. یعنی دیگر لازم نیست نرم‌افزار Skype را کاملا داشته باشید و می‌توانید با توجه به نیاز، نسخه‌ای از Skype‌ را دانلود کنید.

1win10

آیکون‌های برخی از نرم‌افزارها و هم‌چنین بخش‌های سیستم تغییر کرده‌اند. امکان نصب نرم‌افزارها به حافظه‌ی خارجی هم در بروزرسان جدید ویندوز ۱۰ فراهم شده است. تغییرات دیگری هم هستند؛ مثل فرمان‌های جدید برای حالت Tablet Mode و هم‌چنین بهبود کورتانا. برای استفاده از کورتانا دیگر نیازی به حساب کاربری مایکروسافت (Microsoft Account) نیست.

اگر ویندوز ۱۰ دارید، می‌توانید همین حالا از Windows Update سیستم خود را بروزرسانی کنید.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !