اپلیکیشن Mathpix و معادلات دست نویس ریاضی

موبایل ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اپلیکیشن Mathpix و معادلات دست نویس ریاضی

اپلیکیشن Mathpix و معادلات دست نویس ریاضی : اگر به دنبال راه حل مسائل ریاضی خود هستید سری به بهترین نرم افزار حل معادلات ریاضی بزنید. mathpix نرم افزار قدرتمندی است که کار را برای کاربرانش تا حد زیادی راحت کرده .پس اگردست خط خوب و خوانایی دارید دیگر نباید نگران حل مسائلتان باشید.

اپلیکیشن Mathpix و معادلات دست نویس ریاضی

Mathpix اپلیکیشنی فوق‌العاده برای حل خودکار معادلات ریاضی است که برای اولین بار در بین همتایان خود، قادر به تشخیص معادلات دست نویس نیز خواهد بود.
حل معادلات ریاضی به صورت خودکار همواره یکی از مهم‌ترین خواسته‌های کاربران بوده است که خوشبختانه در چند سال اخیر توسط گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های بخصوص امکان پذیر شده است. شیوه‌ی کار این برنامه‌ها به این شکل بود که معادله‌ی ریاضی مورد نظر باید به صورت تایپ شده در مقابل شما قرار می‌‌گرفت تا اپلیکیشن مورد نظر از روی آن عکاسی کرده و با اسکن آن به تشخیص معادله‌ی مورد نظر و سپس حل آن بپردازد. Mathpix اما این موضوع را به مرحله‌ی جدیدی وارد کرده است به طوری که از این پس قادر هستید تا حتی معادلات دست نویس خود را نیز توسط گوشی موبایل محاسبه کنید و راه حل کامل و قدم به قدم حل را نیز در اختیار داشته باشید. البته بدیهی است که برای این امر باید از خط خوانایی برخوردار باشید تا Mathpix قادر به تشخیص نوشته‌های شما باشد. به کمک این ویژگی جذاب دیگر محدود به معادله‌های تایپ شده نخواهید بود و می‌توانید هر معادله‌‌ای که در ذهن دارید را روی کاغذ نوشته و سپس توسط Mathpix به حل آن بپردازید.حل معادلات مورد نظر شما در Mathpix شامل دو مرحله‌ی تشخیص دست خط و حل معادله است که مرحله‌ی اول در گوشی و به صورت آفلاین انجام می‌شود اما حل معادله نیاز به برقرار بودن ارتباط اینترنتی دارد چرا که معادله‌ی مورد نظر بعد از تشخیص به سرورهای Mathpix ارسال خواهد شد و می‌توانید بعد از چند ثانیه جواب نهایی به همراه مراحل قدم به قدم حل آن را دریافت کنید. Mathpix تقریبا از تمام قوانین و مباحث مهم ریاضی همچون لگاریتم، مثلثات، انتگرال، مشتقات، معادلات جبری و … پشتیبانی می‌کند و به کمک آن می‌توانید تمامی مسائل ریاضی مورد نظرتان را حل کرده و مراحل آن را نیز به صورت قدم به قدم مشاهده کنید. Mathpix در حال حاضر تنها برای iOS در دسترس است و برای اجرا نیز به نسخه‌ی ۸.۴ یا بالاتر این پلت‌فرم نیاز دارد. برای دانلود این برنامه که به صورت رایگان و با حجم ۹ مگابایت منتشر شده است می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

پورتال رنگی _ اپلیکیشن Mathpix و معادلات دست نویس ریاضی
منبع : zoomit.ir

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of