نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن

پوست و مو ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ۲ دیدگاه

نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن

برای خانم ها اپیلاسیون یکی از مهم ترین شیوه ها جهت داشتن پوستی لطیف و زیبا است. اما خطاها در هنگام اپیلاسیون کردن وجود دارد که کمتر خانمی در مورد آن اطلاع دارد. با آگااهی از این خطاها از پوست تان مراقبت کنید.

اپیلاسیون موهای زائد بدن و اشتباهات آن

بسیاری معتقدند که عمل اپیلاسیون نقش فوق العاده ای در زیبایی دارد ولی برخی مواقع عادات اشتباه و معمول که در این حوزه هست، به پوست شما آسیب می رساند و می تواند منجر به خشکی یا تحریک بیش از اندازه پوست شود و مشکلاتی به همراه داشته باشد.

رایج ترین اشتباهات در اپیلاسیون

رفع موهای نقاط حساس بدن با تیغ

اگر تیغ یکبار مصرف برای اپیلاسیون مورد استفاده شما است، هیچوقت از آن در حالی که پوست خشک است استفاده نکنید؛ بویژه روی نقاط حساس بدن. از کشیدن تیغ بر خلاف جهت رشد موها هم پرهیز کنید چراکه این عمل منجر به خراشیدگی و ملتهب شدن پوست و همینطور رویش موهای زیر پوستی می شود.

به کار بردن موبرها برای اپیلاسیون موهای زائد بدون امتحان قبلی

بر روی بسته بندی همه محصولات موبر عنوان شده که باید قبل از استفاده آن را روی نقطه کوچکی از بدن امتحان کنید. باید بدانید که بهترین ناحیه برای تست این محصولات بازو است.

مرطوب کردن پوست قبل از اپیلاسیون با موم

باید بدانید که این عمل اگر چه به لطافت پوست کمک می کند اما کار مناسبی قبل از اپیلاسیون نیست و مانع از برداشتن موها با موم می شود.

مرطوب نکردن پوست بعد از اپیلاسیون

اگر پس از اپیلاسیون پوست را مرطوب نکنید، احتمال خشکی و التهاب پوست بیشتر می شود. اگر که از اپیلاتورهای برقی استفاده می کنید، اهمیت این موضوع بیشتر می شود.

نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن

نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن

روزانه اپیلاسیون نکنید

اپیلاسیون کردن روزانه منجر به سفتی پوست و آسیب آن و ضخیم شدن موها می شود به ویژه در صورت استفاده از تیغ یا اپیلاتورهای برقی. استفاده از موم در کنار پمادهای کند کننده رویش مو، بهترین روش برای تمیز کردن موهای زائد است.

اپیلاسیون باعث حساس شدن پوست می شود.

بعد از اپیلاسیون از قرار گرفتن در نور آفتاب خودداری کنید. عمل اپیلاسیون منجر به حساس شدن پوست می شود بنابراین قرار گرفتن در برابر نور آفتاب بلافاصله بعد از این کار باعث تحریک پوست می شود.

پوست را برای اپیلاسیون آماده نکرده اید

هر چند در این کار اجبار نیست ولی پوست را قبل از اپیلاسیون کیسه بکشید چرا که این عمل به برداشته شدن سلول های مرده و خروج موهای زیر پوستی کمک می کند و نتیجه بهتری از اپیلاسیون می گیرید.

از اپیلاسیون صبحگاهی خودداری کنید

از انجام اپیلاسیون مخصوصا رفع موهای پاها در هنگام صبح پرهیز کنید چرا که پس از بیدار شدن از خواب پاها ملتهب و کمی حساس هستند. توجه داشته باشید که عصرها از اپیلاسیون نتیجه بهتری خواهید گرفت.

در هنگام قاعدگی با موم اپیلاسیون نکنید

در زمان عادت ماهانه با موم اپیلاسیون نکنید چون در این زمان پوست حساس تر است و درد بیشتری خواهید داشت.

بعد از حمام گرم از تیغ زدن مو خودداری کنید

بسیاری از خانمها بعد یک حمام گرم موهایشان را تیغ می زنند اما بدانید که این کار درست نیست چرا که بالا بودن دمای آب منجر به تورم بویژه در ناحیه پا می شود و اپیلاسیون نتیجه خوبی نخواهد داشت.

از یک تیغ چند مرتبه استفاده نکنید

باید بدانید که دفعات استفاده از تیغ به کیفیت آن بستگی دارد ولی بطور معمول باید بعد از چند مرتبه استفاده از تیغ بویژه اگر یک تیغ را برای اپیلاسیون موهای زیر بغل نیز به کار می برید، آن را تعویض کنید. به کار بردن طولانی مدت تیغ باعث آلوده شدن آن و رویش موهای زیر پوستی و ایجاد جوش های ریز می شود.

بعد از ۴۵ سالگی با موم گرم اپیلاسیون نکنید

سعی کنید بعد از ۴۵ سالگی روش اپیلاسیون را تغییر دهید. بدانید که با افزایش سن و ایجاد تغییرات هورمونی پوست خشک تر می شود و جراحات روی آن به سهولت خوب نمی شود. بعد از این سن استفاده از کرم های موبر توصیه می شود.

روی خال ها تیغ نکشید

زمان تراشیدن موهای زائد حواستان به خال ها باشد. اگر که اپیلاسیون به خال آسیب بزند احتمال بدخیمی آن و ابتلا به سرطان پوست افزایش می یابد. اگر روی خال مویی روییده است، از موچین برای برداشتن موها استفاده کنید.

در آرایشگاه موی زائد را رفع نکنید

هر چند در بسیاری از آرایشگاه ها رفع موهای زائد انجام می شود، اما پیشنهاد ما مراجعه به متخصص پوست است. در مورد دستگاه های خانگی لیزر رفع موی زائد نیز رعایت بعضی مسائل لازم است. بطور مثال استفاده از آنها روی پوست برنزه ممنوع است و می تواند منجر به سوختگی شدید شود یا استفاده از این دستگاه ها روی پوست صورت ممنوع است چرا که باعث افزایش رشد موهای زائد و آسیب دیدن پوست و آسیب به چشم ها می شود.

پورتال رنگی – نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن

loading...

2 نظرات روشن "نکات مفید درباره اپیلاسیون و رفع موهای زائد بدن"

ممنون از مطالب خوبتون واقعا خوشم اومد بسیار کار آمد بود

بسیار خوب بود
متشکرم